Czytaj więcej:
Dziennik zimowy okładka

Średnia Ocena:Dziennik zimowy

Trzydzieści lat po wydaniu „Wynaleźć samotność”, w której tak idealnie omówił własną młodość i relacje z ojcem, twórca przedstawia nam kolejne niekonwencjonalne wspomnienia. W nich z kolei zawarł poruszającą opowiadanie o życiu i umieraniu własnej matki.Auster rozpoczął pisanie „Dziennika zimowego” na miesiąc przed własnymi 64. urodzinami. Co ciekawe, tekst jest pisany w drugiej osobie, jakby twórca samemu sobie opowiadał własne życie. Właściwie głównym bohaterem dziennika jest ciało – zmieniające się, doznające urazów, bólu, przyjemności, rozkoszy i najprostszych zmysłowych odczuć – chłodu, ciepła słońca, przyjemności leżenia w gorącej kąpieli.„Dziennik zimowy” to także opowiadanie o miejscach i ludziach, których spotkał w swoim życiu. O miłościach, romansach, przyjaźniach i nieuchronnie zbliżającej się starości.Wielbiciele twórczości Austera znajdą tu wszystkie plusy jego pisarstwa: klarowny i błyskotliwy styl, dbałość o detale, wrażliwość, fascynacje sztuką i wreszcie umiejętność trzymania czytelnika w napięciu do ostatnich stron.

Szczegóły
Tytuł Dziennik zimowy
Autor: Auster Paul
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dziennik zimowy pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dziennik zimowy Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dziennik zimowy PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Poddasze Literata

  Jeszcze miesiąc, a zacznie sześćdziesiąty czwarty rok życia. Jesień jego życia zmierza ku najzimniejszemu spośród wszystkich czasów. To właśnie ta myśl wzbudziła w Paulu Austerze wniosek, że oto – najzwyklejszym metodą świata – dobiega do starości. Bieg czasu to zwalniał, to przyspieszał, aż w końcu zaprowadził go tutaj – do miejsca pełnego wspomnień.„(…) a gołębie szepczą mu do ucha słowa mszy, powtarzają mu w kółko te same słowa, a gdzieś daleko ja szepczę ci do ucha, szepczę wieści, wieści ode mnie dla ciebie, o twoim zgięciu w kolanie, o wewnętrznej stronie twoich łokci i o nieznacznym grymasie ponad twoją górną wargą, ode mnie do ciebie, nawet jeśli teraz nie ma cię obok mnie. Szepczę jak ptaki z baśni, którą ci czytałam, powtarzam słowa w pokoju, do którego mnie zabrałeś. Słowa zawsze te same, ale jednocześnie zmienne w ruchu, zmieniające się niepostrzeżenie, jak wyraz twojej twarzy, uśmiech i zaraz później powaga, które pochylają się nade mną w słabym świetle dnia”.Wspomnienia obudziły w pisarzu chęć napisania powieści, której głównym bohaterem byłby on sam. Niezliczona ilość osób, które minął i z którymi się spotykał, domy, w których pomieszkiwał, dni, przez które przebrnął. Paul Auster wspomina kobiety, które dotykał i ludzi, do których stale tęskni. Wraca do pomieszczeń, w których przyszło mu pisać własne pierwsze dzieła, do chwil samotności i momentów, które spędzał z najbliższymi. A we wszystkim tym, co odsłania przed czytelnikiem, jest nadzwyczaj szczery. Zupełnie jakby „Dziennik zimowy" stanowił ostatnią spowiedź. Przed bliskimi, przed światem, lecz głównie – przed samym sobą.„(…) twoja żona, co nieźle o niej świadczy, wcale nie chce, abyś był inny. Toleruje twoje słabości i nie krzyczy ani cię nie gani, a jeśli się martwi, to tylko dlatego, że chciałaby, abyś nigdy nie przestał żyć”.Niezwykle dużo miejsca w książce pdf twórca poświęca własnej żonie Siri, kobiecie, która usystematyzowała jego świat i podejście do życia. Wiedziony pragnieniami lat młodzieńczych Auster omawia ukochaną jako ostoję dla zagubionego człowieka. Gnany po wielu lądach – od Europy po Amerykę – omawia własny los jako podróż bezwiednego tułacza, który szuka swego miejsca. I wreszcie je znajduje.Paul Auster to jeden z tych pisarzy, którzy potrafią nawiązać z czytelnikiem intymną więź. Jego książki wielokrotnie nagradzano, a bestsellerowe powieści słynne są na całym świecie. Spod jego pióra wyszły też scenariusze do filmów takich jak „Dym", „Brooklyn Boogie" czy „Lulu na moście".

 • kika

  Prawdopodobnie najciekawsza książka ebook Paula Austera. Książka ebook najbardziej o nim...

 • Perdi

  Opowieść doskonała dla kogoś kto chce zgłębić życie i twórczość autora. Książkę czyta się dynamicznie i miło za sprawą lekkiego pióra autora. Ciekawostką jest to, że tekst jest pisany w drugiej osobie. W książce pdf tej znajdziemy barwny obraz autora, dlatego głównie do fanów kierowana jest tak książka. Moim zdaniem warto ją przeczytać.

 • Jocelyn

  Auster po raz następny odsłania przed czytelnikami arkana własnego pisarstwa. Paul Auster był dla mnie zawsze pisarzem szczególnym. Moim zdaniem nie należy on do pisarzy łatwych, lecz czerpanie przyjemności z jego ebooków przynosi korzyść tym większą. Smakowanie tej wysublimowanej literatury wzbogaca o doznania których nie jest nam dane spotykać często. A "Dziennik zimowy" to klasa sama w sobie.

 • Beta

  Paul Auster stworzył świat, który stworzył się wokół niego przez dużo lat. Nie ma w nim abstrakcji, ponieważ autobiografia to samo życie. Nie ma w niej fikcji z racji gatunku, lecz nie jest to również klasyczna opowiastka o sobie i własnych przeżyciach. Auster zrobił coś więcej, sprowadził nas wszystkich do poziomu człowieka i ze własnej perspektywy namalował egzystencję.

 • Król

  Auster prezentuje klasę. Tym razem w autobiografii, która jest szalenie uniwersalnym esejem na temat ludzkiej natury. Od cielesności po emocje i zmysły roztacza aurę człowieczeństwa i jego istoty. Jest to książka ebook niezwykła, z pewnością godna polecenia. Dlatego bardzo polecam.

 • Sońka

  Pierwsza książka ebook tego autora którą czytałam i od razu taka niespodzianka. Nie jest łatwo przekonać mnie do siebie po jednej powieści, lecz Paulowi Austerowi to się udało. Zaskakująco dobra, stylistycznie, językowo, lecz także klimatycznie. Po prostu niemalże zakochałam się w tym klimacie który wyczarował Auster. Głęboka, przejmująco osobista opowieść.

 • szyszka

  Kiedyś zachwyciłam się "Trylogią nowojorską" Austera, teraz zachwycam się jego dziennikiem. Tylko że tak jak to bywa te autora, jego książki nigdy nie dają się zaszufladkować w gatunkach: jego dziennik nie jest klasycznym chronologicznym dziennikiem ani uporządkowaną autobiografią, lecz zestawem odczuć, wrażeń, wspomnień, którą plączą się ze sobą w sieci skojarzeń - czyli dokładnie tak, jak to zwykle losy się w naszej głowie, w naszej pamięci. Czytając "Dziennik zimowy" czułam dużą bliskość z autorem, mimo że przecież on jest starszym człowiekiem, a ja młodą dziewczyną. Lecz to właśnie za takie uczucie bliskości z autorem, niezależnie od wszelkich różnic, granic i barier, najbardziej cenię sobie książki.

 • carioca

  „Dziennik zimowy” to zestaw wspomnień z całego życia nowojorskiego pisarza Paula Austera. W tej książce pdf znajduje się bardzo wiele wspomnień bolesnych i bardzo intymnych, których spisanie wymagało ogromnej odwagi. Choć ta książka ebook to przede wszystkim gratka dla fanów prozy Austera, jest ona na tyle bogata i zmuszająca do refleksji, że każdy będzie w stanie się do odnieść do podobnych zdarzeń ze własnego życia i coś z nich wynieść. Warto.

 • LeoniMa

  Na czarno-białej okładce książki (wydanej w tym samym stylu, co Trylogia nowojorska) widać dojrzałego mężczyznę siedzącego w oparach dymu papierosowego. Element jego twarzy i koszula delikatnie rozjaśnia światło padające przez okno obok. Facet wydaje się głęboko zamyślony. Otwierając książkę, poznajemy poniekąd jego myśli. „Dziennik zimowy” to nie jest normalna autobiografia, napisana chronologicznie z uwzględnieniem niepowtarzalności swojej osoby. To urywki, elementy wydarzeń i narracji, które układają się w pewną całość – stanowią życie jednego człowieka, w domyśle autora. Historia zaczyna się od dzieciństwa, lecz narrator nie ma problemu z przenoszeniem się w czasie, wyliczaniem sytuacji, w których głównych bohater nabawił się kolejnych blizn. Książka ebook jest ambitna i buduje niepowtarzalną atmosferę, która nadaje życiu – każdemu życiu – smak. Jestem po dużym wrażeniem i serdecznie zalecam lekturę!

 • Keira

  Bardzo podobało mi się "Sunset Park". Interesująca historia, interesujące postacie i w końcu idealna narracja. Jest faktycznie dobra, przeczytałam ją z nieskrywaną przyjemnością. Książka ebook jest naprawdę idealnie napisana, sztuka pisarstwa autora stoi na naprawdę wysokim poziomie. Uczta dla humanisty. Mnóstwo niedomówień, które pozostawia ta powieść, dają poczucie pewnej pustki, nienasycenia i szanse na dużo domysłów. Właśnie dzięki takiemu zabiegowi, książka ebook zostaje w głowie na dłużej. Naprawdę idealny pisarz, bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że "Dziennik Zimowy" będzie udaną książką i godną polecenia każdemu czytelnikowi.

 • Bimka

  Już na początku czułam, że czeka mnie niezwykła lektura, choćby nawet ze względu na specyficzny rodzaj narracji. Zastanawiamy się, co twórca w ten sposób chciał przekazać? Powstaje prawdopodobnie wtedy ta szczególna relacja twórca - czytelnik. Jest to zabieg dość specyficzny, lecz daje ten szczególny sposób przyjemności obcowania z "Dziennikiem zimowym". Ja odebrałam tę opowiadanie wyjątkowo osobiście i zalecam ją innym.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!