Czytaj więcej:
Dzień nastania nocy. Część 2 okładka

Średnia Ocena:Dzień nastania nocy. Część 2

Dzień nastania nocy to epicka opowiadanie rozgrywająca się w świecie Zakonu Drzewa Pomarańczy. Tunuva Melim, siostra Zakonu, przez pięćdziesiąt lat przygotowywała się do potyczki z wyrmami – lecz od czasu pokonania Bezimiennego na świecie nie pojawił się żaden z nich. Młode pokolenie zaczyna kwestionować zasadność istnienia Zakonu. Na północy Sabran Ambitna poślubia nowego króla Hróth, by uratować chylące się ku upadkowi królowiectwo. Ich córka Glorian pozostaje w cieniu rodziców – zgodnie ze własną intencją. Smoki Wschodu od wieków trwają w uśpieniu. Dumai zamieszkuje na Seiiki w górskiej świątyni, której wierni usiłują zbudzić bogów z Długiego Snu – jednak ktoś z przeszłości jej matki zmierza jej na spotkanie. Gdy wraz z erupcją Góry Trwogi nastają czasy terroru i przemocy, dziewczyny muszą stawić im czoła i obronić ludzkość przed śmiertelnym zagrożeniem. Dzień nastania nocy to wielowątkowa, napisana z epickim rozmachem opowieść, przybliżająca wydarzenia, które działy się kilkaset lat przed akcją Zakonu Drzewa Pomarańczy. "Wspaniała i jednocześnie wstrząsająca epopeja. Shannon stworzyła świat z zawiłą mitologią, cudownie zrealizowany i złożony, a w jego sercu umieściła odważne i wyraziste postaci, które porywają czytelników w podróż przez ekscytującą fabułę pełną niebezpieczeństw i wojen. Oferują jednak też prawdziwe miłości i gorące romanse, zdrady i straty. Gorąco polecam, żeby ukryć się przed prawdziwym światem i zatracić się w tym książkowym." Jennifer Saint, autorka bestsellerowej Ariadny "Shannon umiejętnie rozwija świat Zakonu Drzewa Pomarańczy. Łączy akcję i emocje, poruszając tematy poczucia obowiązku, cielesnej autonomii, tożsamości i macierzyństwa. Wielbiciele serii i wszyscy szukający queerowej fantastyki będą zachwyceni tą przygodą." „Publishers Weekly” "To bogata w szczegóły epicka historia trzyma poziom aż do satysfakcjonującego zakończenia. Zarówno fani Zakonu Drzewa Pomarańczy, jak i nowi czytelnicy będą mieli nie lada gratkę." Booklist Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Szczegóły
Tytuł Dzień nastania nocy. Część 2
Autor: Shannon Samantha
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dzień nastania nocy. Część 2 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dzień nastania nocy. Część 2 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dzień nastania nocy. Część 2 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Kasia Jakubas

    "Dzień nastania nocy" to fantastyka o smokach, jakiej potrzebowałam. Zawiera niespiesznie rozbudowywany świat, który został obszernie rozpisany a także fascynujących bohaterów. Opowieść jest jeszcze dłuższa niż "Zakon drzewa pomarańczy", a także ma więcej politycznych intryg wobec własnego sequelu. Ciekawym jest też to, że obejmuje ona ogrom fragmentów religijnych. Przez jej całość czytelnik ma opcję przyglądania się, jak wiara wpływa na akcje i decyzje postaci a także jak kształtuje ona całe narody. W lekturze występuje kilka, głównie żeńskich, perspektyw, podzielonych ze względu na ich położenie geograficzne (wschód, zachód, północ i południe). Nasi główni bohaterowie to Glorian, Tunuva, Dumai a także Wulf, czyli: przyszła królowa, siostra zakonu, dziewczyna wychowana w świątyni a także waleczny szlachcic. Ogółem mieliśmy okazję zapoznać się z różnorodnymi bohaterami, którzy kierowali się innymi pragnieniami. Nikt z nich nie był jednak niewart uwagi. Książkę cechuje naprawdę niepowtarzalny klimat. Spowodowany jest on dbałością o szczegóły autorki. Wykreowała ona całe społeczności, które rozwijały się na przestrzeni stuleci. Zmieniały się ich zwyczaje, wierzenia a także władcy. Wszystko to zostało rozpisane i uwzględnione chronologicznie na ostatnich kartach powieści. Sposób, w jaki autorka tkała intrygi i łączyła ze sobą pozornie niezwiązane wątki fabularne, był genialny. Jestem niezmiernie wdzięczna względem Shannon za wprowadzenie queer reprezentacji, która została idealnie wkomponowana w całość powieści. Nie wydawała się w żadnym wypadku wymuszona, a raczej stanowiła zwyczajny rozwój wydarzeń. Pojawiło się dużo lesbijskich relacji, lecz także związek gejowski, biseksualny, jak i osoby niebinarne a także osoby trans. Piekielnie podoba mi się fakt, że Shannon umieściła w książce pdf rzeczy, które dotyczą niemal każdej dziewczyny - miesiączkę i menopauzę. Nasze bohaterki nie są wyjątkiem od reguły, co miesiąc radzą sobie z niewygodą. Lub jak w przypadku Esbar, gdy osiągają pewny wiek, radzą sobie z menopauzą. Jest to jak najbardziej na plus i więcej fantastyki powinno uwzględniać takie elementy. Szczególnie jak w tym przypadku, gdzie akcja toczy się przez lata. Myślę, że najbardziej skorzystałam na tej lekturze, bo "Zakon drzewa pomarańczy" czytałam aż cztery lata temu i muszę przyznać, że nie pamiętam wielu szczegółów z tej książki. Dzięki temu byłam w stanie w pełni docenić "Dzień nastania nocy", bez pełnej świadomości, jaki jest koniec tej historii.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!