Dzieje kapitalizmu okładka

Średnia Ocena:


Dzieje kapitalizmu

Jak kapitalizm ukształtował cywilizację Zachodu w ciągu drugiego tysiąclecia po Chrystusie? Kto wypaczał go na przestrzeni dziejów, w jaki sposób i dlaczego? Jaką rolę odegrali w tym wszystkim bankierzy i światowa finansjera? Autor, w kontrze do tez znanego historyka światowych finansów Nialla Fergusona, dokonuje swojej interpretacji historii ostatniego tysiąca lat z perspektywy zdeklarowanego zwolennika wolnorynkowego ładu. Na kartach Dziejów kapitalizmu stawia bardzo odważne, momentami wręcz kontrrewolucyjne tezy, lecz podpiera je olbrzymim materiałem dowodowym. Z jakim rezultatem? Niech każdy Czytelnik sięgnie po tę nieprzeciętną książkę i oceni to sam.

Szczegóły
Tytuł Dzieje kapitalizmu
Autor: Wozinski Jakub
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Prohibita
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Dzieje kapitalizmu w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Dzieje kapitalizmu PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Anonim

    Losy kapitalizmu wydaja sie historia potyczki starszych i madrzejszych ze slabszymi i glupszymi. Ksiazka daja interesująca perspektywe na wydarzenia polityczne jako konsekwencja gry sil ekonomicznych a nie na odwrot. Najciekawsze to historia pieniadza, inflacji, zlota i ekspansji imperialnej. I baniek inflacyjnych. I potyczki o wplywy miedzy dynastiami banksterow. Irytuje mnie moralizowanie autora, ze dana polityka jest niesprawiedliwa i w ogole jak oni tak mogli. Twórca szamocze sie z ta niesprawiedliwoscia przez 600 stron wracajac do tego samego motywu z uporem maniaka. Cholera bierze.