Czytaj więcej:
Dymna okładka

Średnia Ocena:Dymna

Przejmująca biografia idealnej aktorki i szlachetnego człowieka.Fascynujący portret jednej z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych, słynnej z wielu znaczących ról, a zarazem osoby niezwykle oddanej innym, szczególnie chorym i niepełnosprawnym, dla których założyła Fundację „Mimo Wszystko” i funkcjonuje w niej jako pierwsza wolontariuszka. Była żoną nieżyjącego już Wiesława Dymnego, legendarnego współtwórcy Piwnicy pod Baranami. Życie nie szczędziło jej ani świetnych chwil i dużych wzruszeń, ani dramatycznych doświadczeń. Jej zmaganie zahartowały ją i nauczyły nie tylko cenić życie, lecz i służyć innym, słabszym, bezbronnym. Książka Elżbiety Baniewicz pozwala poznać życie prywatne i karierę aktorki, lecz również przyjrzeć się, jak kształtowała się jej szlachetna postawa względem innych, co zaowocowało stworzeniem Fundacji „Mimo Wszystko” i cyklem telewizyjnych przejmujących programów telewizyjnych "Spotkajmy się". Niezwykła droga kariery, duże postaci teatru i filmu, które ją kształtowały; tragiczne życie i umiejętne dążenie do odnalezienia harmonii i sensu w służeniu innym – to Anna Dymna. Książka – bardzo bogato ilustrowana – daje również idealny obraz epoki: najlepszych lat polskiego teatru i jego wybitnego ośrodka, jakim od lat jest Stary Teatr w Krakowie (z którym przez całe zawodowe życie jest związana) a także Teatru Telewizji, dzięki któremu do dzisiaj możemy oglądać wybitne role Anny Dymnej.

Szczegóły
Tytuł Dymna
Autor: Baniewicz Elżbieta
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dymna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dymna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dymna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Małgorzata Kubica

  Piękna, utalentowana i obdarzona olbrzymią empatią. Książka ebook przybliża nam osobę Pani Anny Dymnej w sposób bardzo przystępny. Czyta się bardzo dobrze, w dodatku zawiera mnóstwo zdjęć z życia Pani Anny. Zalecam Każdemu fanowi .

 • Jacek

  Polecam.

 • Tomasz Karczmarzyk

  Idealna książka ebook cudowne wydanie plus lekkość czytania.

 • Monika Chrobak

  Przepraszam, że nie na temat, alemuszę to napisać, na okładce wygląda jak Emily Ratajkowski!:)

 • agnieszkafijal

  Cudownie wydana książka, pełna zdjęć i wyczerpujących informacji. Warto mieć ją w własnej kolekcji jeśli jest się wielbicielem biografii. Bardzo polecam.

 • tomi87

  Wspaniałą biografia wybitnej aktorki! Polecam! Doskonała na prezent!

 • Joanna Sosnowska

  Większość ról które wykreowała Anna Dymna pozostaje do dnia dzisiejszego niezapomniana. To wspaniała, wszechstronna aktorka, lecz i cudowna dziewczyna co oddaje już fotografia na okładce. Według mnie jest to jedna z najciekawszych biografii, nie tylko z uwagi na osobę Anny Dymnej ale i sposób w jaki przedstawia własną bohaterkę Elżbieta Baniewicz. Autorka stara się wyjaśnić na czym polega fenomen popularności i sympatii dla Anny Dymnej. Tę biografię czyta się z wielkim zainteresowaniem, a idealnym uzupełnieniem opowieści o życiu legendarnej aktorki są różnorodne zdjęcia, z całego okresu jej kariery a także życia prywatnego.

 • Magda

  Anna Dymna. Niezapomniana Maria Jolanta Wilczur w "Znachorze", Barbara Radziwiłłówna w "Królowej Bonie" czy "Epitafium" dla tejże. I oczywiście Ania Pawlakówna z serii o Kargulu i Pawlaku. Dziewczyna o dużym szlachetnym sercu, które chętnie ofiarowuje podopiecznym fundacji "Mimo wszystko". Anna Dymna to kobiece piękno, delikatność, ciepło, siła. Anna Dymna to wyjątkowy aktorski talent, umiejętność pokazania wielu odcieni granej postaci zarówno na ekranie filmowym, lecz przede wszystkim na deskach teatru. Z tych i wielu innych powodów warto sięgnąć po biografię autorstwa Elżbiety Baniewicz "Dymna". Zalecam

 • Magda

  Anna Dymna. Niezapomniana Maria Jolanta Wilczur w "Znachorze", Barbara Radziwiłłówna w "Królowej Bonie" czy "Epitafium" dla niej. I oczywiście Ania Pawlakówna z serii o Kargulu i Pawlaku. Dziewczyna o dużym szlachetnym sercu, które chętnie ofiarowuje podopiecznym fundacji "Mimo wszystko". Anna Dymna to kobiece piękno, delikatność, ciepło, siła. Anna Dymna to wyjątkowy aktorski talent, umiejętność pokazania wielu odcieni granej postaci zarówno na ekranie filmowym, lecz przede wszystkim na deskach teatru. Z tych i wielu innych powodów warto sięgnąć po biografię autorstwa Elżbiety Baniewicz "Dymna". Zalecam

 • Katarzyna Czerwińska

  Dużo powiedziano i napisano na temat Anny Dymnej, idealnej aktorki i osoby pełnej empatii. Jej postać wydawała mi się zawsze fascynująca, ponieważ jest to dziewczyna wyjątkowa: niezła i piękna. Biografia Elżbiety Baniewicz przedstawia osobę pani Dymnej w ciekawy sposób. Pomijając zawód, Anna Dymna jako człowiek łączy w sobie dużo godnych podziwu cech, jest przede wszystkim bardzo otwarta na drugiego człowieka. Biografia jest ładnie wydana, opatrzona mnóstwem świetnych zdjęć aktorki, co jest gratką dla wszystkich fanów talentu i urody Anny Dymnej. Zalecam serdecznie, przyjemność czytania.

 • mirka

  Książka ebook super,polecam bardzo,jest wiele zdjęć.Wydanie godne polecenia

 • Bies z Czadów

  Wzorowo wykonany research, ciekawie sprzedana historia.

 • Aleksandra Stachura- Wędzina

  Cudowne zdjęcia, lecz treść najciekawsza dla laika to prawdopodobnie te listy od "wielbicieli". Reszta to idealny przegląd ról Anny Dymnej- myślę, że to powinien być podręcznik dla studentów szkół filmowych. Zalecam osobom spragnionym wspomnień o konkretnych rolach i filmach.

 • Wiktoria Kaźmierczak

  Zrobiłam taką sondę wśród kolegów mężczyzn: Anna Dymna uważana jest za jedną z najładniejszych polskich aktorek, nie wspominając już o olbrzymim talencie. To idealna biografia, ponieważ w pełni eksponuje wyjątkowość osoby Anny Dymnej a także jej wyjątkowe życie. Zalecam wszystkim fanom tej aktorki.

 • izaebl

  książka ebook dość ciekawa, choć jestem zdania, że po śmierci takie wydawnictwa maja sens.

 • Aleksandra Rydz

  Idealna książka ebook o pięknej,utalentowanej,mądrej życiowo i wrażliwej kobiecie.Czyta się znakomicie.Trudno zrobić przerwę w lekturze,bo jest się interesujący co dalej.No i te zdjęcia:-)Polecam gorąco.

 • zdun_pl

  Kupilam mamie na prezent. Bardzo udany zakup, mamie bardzo ksiazka sie spodobala

 • Maida

  Pani Anna Dymna to dziewczyna o pięknej powierzchowności i równie pięknym wnętrzu. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek, ma niezmiernie ważną cechę: jest otwarta na innych, na drugiego człowieka. Życie nie szczędziło jej tragicznych chwil, a jednak pozostała przyjazną, ciepłą i wyjątkowo mądrą osobą. Warto, polecam.

 • Pattylinumi

  Po Dymną warto sięgnąć z paru powodów. Jedną z nich jest autorka - Elżbieta Baniewicz, która pisze biografie w taki sposób, że jej książki po prostu idealnie się czyta. Dymna napisana jest z olbrzymim wyczuciem i stylem a obraz aktorki ukazany w sposób fascynujący i na pewno każdemu, bez wyjątku przypadnie do gustu. Polecam.

 • Paweł Rybicki

  Tak właśnie wyobrażam sobie anioła stąpającego po ziemi. Pełen obraz ludzkiego wcielenia nie ziemskiej istoty. Tak powinno się przedstawiać na malowidłach anioły: kruczo-czarne włosy, zwiewna kwiecista suknia, spokojny, mądry, przyjazny i cudowny uśmiech, rozłożyste, wyrastające z ramion, ogromne, tęczowo barwne skrzydła.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!