Czytaj więcej:
Dwie siostry i wiedźma okładka

Średnia Ocena:Dwie siostry i wiedźma

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami mieszkała zła wiedźma. Stop! To nie ta bajka! Współcześnie i bardzo blisko nas, w małym lesie niedaleko niewielkiej miejscowości mieszka wiedźma. I uwierzcie, nie jest to wiedźma, o jakiej dotychczas słyszeliście. Ta czarownica lata na snowboardzie, nosi przeciwsłoneczne okulary, lecz co najistotniejsze miłuje wszystkie, nawet te złe potwory leśne.Zapraszamy w niezwykłą leśną wędrówkę z głównymi bohaterkami – Patrycją i Dominiką. Gwarantujemy, że uwierzycie w inną bajkę!

Szczegóły
Tytuł Dwie siostry i wiedźma
Autor: Budzicz-Marchlewska Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Skrzat
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dwie siostry i wiedźma pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dwie siostry i wiedźma Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dwie siostry i wiedźma PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Malwina Czyta

    Dominika i Patrycja to dwie sympatyczne siostry, które uwielbiają bawić się w lesie. Pewnego dnia, razem ze swoim pupilem Miłkiem, postanawiają zbudować domek na drzewie. Ku ich ogromnemu zaskoczeniu pomysł ten nie podoba się pewnej wiedźmie...ubranej na czarno, zagadkowej i z pozoru bardzo strasznej. Okazuje się jednak, że Jaga wcale nie jest taka zła i nie ma zamiaru zrobić dziewczynkom krzywdy, wręcz przeciwnie, ostrzega je by nie robiły domku na drzewie, ponieważ w ten sposób przyczyniają się do zniszczenia jego kory i gałęzi. Porady wiedźmy są bardzo pomocne i pozwalają Dominice i Patrycji spojrzeć zupełnie inaczej na las i jego roślinność. Ludzie uwielbiają wyrzucać śmieci do lasu, polować na zwierzątka i zachowywać się głośno, a przecież dzieci należy uczyć, że tak robić nie wolno.Znajomość z wiedźmą owocuje również w mnóstwo informacji na temat słowiańskich wierzeń, Pełno w nich duchów, bóstw, stworków, każdy z nich jest za coś innego odpowiedzialny a dużo tradycji przetrwało do dziś, np. noc świętojańska czy topienie Marzanny.Pewnego dnia piesek sióstr znika i pomimo wielu prób odszukania go, nie znajduje się. Dziewczynki postanawiają odnaleźć kwiat paproci by wypowiedzieć życzenie, są przekonane, że wówczas ich ukochany pies się odnajdzie. Będą tez potrzebowały pomocy Jagi i jeszcze kogoś...Czy historia skończy się happy-endem? Zapraszam do lektury!Bardzo interesująca książeczka, warta uwagi dzieci w wieku szkolnym. Historia dwóch sióstr spodoba się dzieciakom lubiącym fantazję w literaturze. Wiedźma Jaga tym razem nie jest uosobieniem zła a źródłem cennych informacji a jak potrzeba przyjaciółką. Dzięki niej dużo dowiadujemy się o słowiańskich wierzeniach, o których tak rzadko się teraz mówi czy pisze. Całość wzbogacona cudnymi ilustracjami Olgi Inglot, które bardzo mi i córce przypadły do gustu. Warto jeszcze wspomnieć o formacie książki, jest tak niewielki (ale ma twardą oprawę!), że z powodzeniem zmieści się w każdej torebce czy plecaku. Przygody Dominiki i Partycji możemy bez trudu zabrać na wakacje, wycieczkę czy gdzie tylko chcemy.Serdecznie polecam, razem z córką byłyśmy mile zaskoczone zarówno treścią, jak i wydaniem!

  • jusssi

    Dwie siostry i wiedźma to książka ebook odczarowująca postać złej czarownicy, z typowych baśni. Tak więc nieopodal domu Patrycji i Dominiki mieści się niewielki lasek, w którym żyje wiedźma. A gdy pewnego dnia, przestraszony bliżej nieokreślonym wybuchem, piesek dziewczynek zrywa się ze smyczy i ślad po nim zanika, Patrycja i Dominika wyruszają na poszukiwania. Nie gdzie indziej, a właśnie do lasu, gdzie pomaga im wiedźma. Dziewczynki poznają tajemnice lasu i zagadkowych stworzeń, które w nim mieszkają.To fajna, szybka i pełna zwrotów akcji historia, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych czytelników. Pojawiają się w niej wyraźnie zarysowane postacie i interesujące dialogi. Opowieść dla dzieci Dwie siostry i wiedźma wydawnictwa Skrzat traktuje małego czytelnika, jako inteligentnego odbiorcę. Wielki plus.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!