Czytaj więcej:
Dwa razy życie okładka

Średnia Ocena:Dwa razy życie

Osobista opowiadanie amerykańsko-bośniackiego pisarza o chłopięcych latach spędzonych w Jugosławii i o przymusowej emigracji, o utracie przeszłości i przymusie odnalezienia się w nowej teraźniejszości. "Wojna przyszła do nas i teraz czekaliśmy na to, kto przeżyje, kto będzie zabijał i kto umrze".Aleksandar Hemon przebywał w Chicago, gdy wojska serbskie oblężyły jego rodzinnie Sarajewo. Pozbawiony ojczyzny, języka, własnej kafany, masarni, własnego fryzjera, kolegów ulic, odcięty od korzeni usiłował zachować tożsamość w obcym państwie - i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z nostalgią i poczuciem humoru pisarz współpracujący z magazynem "The New Yorker" opowiada w własnej jedynej książce pdf non-fiction o próbach ocalenia niewinności w rozsypującym się państwie ("Im więcej wiedzieliśmy, tym mniej chcieliśmy wiedzieć"), rodzinnym siorbaniu zupy w dni barszczowe ("Idealny barszcz jest taki, jakie powinno być - lecz nigdy nie jest - życie") i niemożliwości odnalezienia tego smaku w sztucznym erzacu kupionym w amerykańskim hipermarkecie, a także o budzącej się miłości do Chicago, gdzie "ludzie tłoczą się od ogrzewającymi latarniami na przystanku Granville Ell, zupełnie jak kurczarki pod żarówką". Element książki:Kiedy słyszę pytanie: „Kim pan jest?”, mam ochotę odpowiedzieć z dumą: „Jestem pisarzem”. Lecz rzadko to robię, ponieważ jest to nie tylko pretensjonalne i głupie, lecz także nie do końca zgodne z prawdą – czuję się pisarzem, tylko kiedy piszę. Mówię zatem, że jestem skomplikowany. Chętnie dodaję również, że w gruncie rzeczy jestem plątaniną pytań bez odpowiedzi, skupiskiem „innych”...

Szczegóły
Tytuł Dwa razy życie
Autor: Hemon Aleksandar
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Reportażu (Dowody na Istnienie)
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dwa razy życie pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dwa razy życie Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dwa razy życie PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Jacek Hopfer

    Niezwykle ciekawa opowiadanie o podwójnym życiu, tym, które minęło , w dawnej Jugosławii, jeszcze przed wojną domowąlat 90 tych ubiegłego wieku i obecnym we współczesnej Kanadzie. Czyta się to bardzo dobrze, zwłaszcza, że jestem od latzainteresowany dawną Jugosławią i obecną postjugosławią. Czytam wszystko co ma związek z historią Jugosławii i wojną domową, oglądam filmy, słucham muzyki np: Bijelo Dugme, staram się być na topie, tak więc z dużym zainteresowaniem przyjąłem, wyjątkowo ciekawe wydawnictwo, jest to reportaż z życia Aleksandra Hemona zatytułowany "Dwa razy życie".Hemon w sposób przystępny i zajmujący omawia "przygody" własnego życia i interesująco przybliża polskiemu i nie tylko polskiemu czytelnikowi niuase zycia w Kraju, którego nie ma i na emigracji. Hemon pisze o tym jak to jest gdy niespodziewanie zostaje się emigrantem a wszystko co co się znało i kochało zostało gdzieś w przeszłości. W reportażu Hemona mamy dużo dykteryjek, prawdy historycznej i refleksji natury cywilizacyjnej. To niezła lektura na zimowy wieczór, ponieważ rozgrzewa i czasem dodaje otuchy. Otuchy, ponieważ mimo okrutnej wojny i rozpadu państwie można znaleźć nadzieję i ułożyć sobie życie.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!