Czytaj więcej:
Drużyna A. Tom 4. Europa blues okładka

Średnia Ocena:Drużyna A. Tom 4. Europa blues

Pewnego poranka na terenie sztokholmskiego Skansenu, w części dla drapieżnych zwierząt, dochodzi do makabrycznego odkrycia. W drodze z przyjęcia urodzinowego zostaje zastrzelona dziewczynka. Osiem dziewczyn z terenów bloku wschodniego znika bez śladu z obozu dla uchodźców w Sztokholmie. Na jednej z linii podziemnej kolejki w odciętej dłoni dzwoni komórka... Dla inspektora Jana-Olova Hultina nadchodzi dziwaczny czas. Przeszłość nie została uporządkowana, a z pozoru odległe zdarzenia układają się w sieć, która pokrywa całą Europę. Za brzegi sieci trzymają członkowie ekipy Hultina, powszechnie słynnej jako Ekipa A. Czy zdołają rozwikłać mroczną historię handlu dziewczynami w dzisiejszej Europie? Czwarta z serii powieści kryminalnej o Drużynie A - szwedzkiej jednostce specjalnej do potyczki z przestępstwami o charakterze międzynarodowym. Trafny i zmuszający do refleksji obraz współczesności.

Szczegóły
Tytuł Drużyna A. Tom 4. Europa blues
Autor: Dahl Arne
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Drużyna A. Tom 4. Europa blues pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Drużyna A. Tom 4. Europa blues Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Drużyna A. Tom 4. Europa blues PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Katarzyna

    W sztokholmskim skansenie żarłoczne rosomaki w brutalny sposób rozprawiają się z ofiarą tajemniczego morderstwa. Po ofierze zostają jedynie pojedyncze szczątki, zidentyfikowanie ciała wydaje się wręcz niemożliwe.W tym samym okresie na obrzeżach lasu zostaje postrzelona mała dziewczynka.Osiem dziewczyn z europy wschodniej trudniących się prostytucją znika bez śladu, nikt nic nie widział, ludzie nabierają wody w usta i nie chcą mówić.Pod pociąg zostaje wepchnięty młodociany przestępca, jedyny świadek zdarzenia opowiada o dziewczynie wyszkolonej niczym najlepsza agentka specjalna, w ręku nieboszczyka zostaje telefon komórkowy, w którym odzywa się kobiecy głos mówiący w jednym ze słowiańskich języków,Na żydowskim cmentarzu w brutalny sposób zostaje zabity mądry profesor zajmujący się badaniami mózgu, kandydat do Nagrody Nobla. Wszystko wskazuje na morderstwo rytualne, grupa skinów, mimowolni świadkowie zdarzeń są przerażeni, sprawców porównują do mitologicznych postaci - Erynii.

  • saskia

    Oglądając telewizyjne relacje ze śledztw widzi się jedynie efekt końcowy, czasem w okresie jego prowadzenia jakieś krótkie notki pojawiają się z informacją o postępach albo ich braku. Suche fakty albo przypuszczenia - tylko tyle albo aż tyle, inne zadanie stoi sprzed twórcami filmów dokumentalnych i fabularnych, jednak prawdopodobnie najpełniejszy obraz przedstawiają powieści kryminalne. To właśnie w ebookach odbiorca dostaje panoramę, odzwierciedlającą nie tylko istotę pracy policji czy również detektywów, ale też wgląd w życie bohaterów, które stanowi kluczowy fragment każdej historii. To co skłania kogoś do popełnienia zbrodni nie zawsze ma łatwe przyczyny i jest przeważnie splotem okoliczności, a czasem odległej przeszłości. "Europa blues" nie jest jedynie fabularnym sprawozdaniem kryminalnym, a życiowe fragmenty nie są jedynie dodatkiem uzupełniającym, raczej stanowią jego pełnoprawne ogniwo. Czasem można odnieść wrażenie, że właśnie te detale wysuwają się na plan pierwszy.

  • Miqa

    Akcja powieści rozgrywa się w Szwecji, lecz też i na terenie Ukrainy, Niemiec czy Włoch, gdzie będzie przebywał jeden z członków Ekipy A, w teorii na wakacjach. Narrator wszechwiedzący omawia wydarzenia tak, że czytelnik dostaje obiektywny obraz zdarzeń i postaci. Każdy epizod opowiada historię z punktu widzenia innego bohatera książki. Znaczną element powieści stanowią historie życia prywatnego członków Ekipy A, tak, że czytelnik może nieźle poznać każdą postać. Twórca ma tendencję do używania licznych obrazowy metafor i przenośni, które wzbogacają pojawiające się opisy. Mowa jest więc bardzo bogaty, książkę czyta się z olbrzymią przyjemnością.Wraz z kolejnymi stronami książki fragmenty układanki zaczynają wskakiwać na własne miejsce, jednak zakończenie w dalszym ciągu zaskakuje. Fenomenalny suspens, wartka i wciągająca akcja i bardzo interesująca fabuła a także idealny mowa – to zdecydowanie duże atuty tego skandynawskiego kryminału. POLECAM !!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!