Czytaj więcej:
Drugi oddech okładka

Średnia Ocena:Drugi oddech

Philippe uległ wypadkowi, który nieodwracalnie go unieruchomił, i teraz wspomina własne życie. To wzruszająca opowiadanie o paradoksach losu, zabawnym zderzeniu kultur, sile przyjaźni i miłości, potędze wiary. Sparaliżowany przedstawiciel wyższych sfer i Algierczyk Abdel, złodziejaszek i kobieciarz z paryskich przedmieść, który został jego opiekunem, w zwykłych okolicznościach pozostaliby na zawsze w dwóch odrębnych światach. Ich wspólne zmagania z bólem fizycznym i rozpaczą emocjonalnym, niedyspozycjami ciała i utratą najbliższych pozwalają z całą ostrością ujrzeć podstawowe wartości, niezależne od podziałów społecznych. Książka ebook składa się z dwóch części: w „Drugim oddechu” twórca omawia własne dzieciństwo, lata młodzieńcze, doświadczenia zawodowe i rodzinne, wypadek na paralotni a także śmierć ukochanej małżonki Béatrice. W rozdziale „Diabeł stróż” przedstawia własne dalsze losy, aż do spotkania Khadiji, drugiej żony, z którą znowu znalazł szczęście. Piękna, poetycka opowieść, którą czyta się jednym tchem. Nakręcony na jej podstawie film w reżyserii Oliviera Nakache’a i Erica Toledano – który trafił na ekrany kin w 2011 roku – obejrzało w Europie 35 milionów widzów i liczba ta cały czas rośnie.

Szczegóły
Tytuł Drugi oddech
Autor: Pozzo di Borgo Philippe
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Drugi oddech pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Drugi oddech Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Drugi oddech PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Zalecam przeczytanie książki a później obejrzenie fimu p. t. "Nietykalni".

 • beatajarosz

  Kto widzial film, bedzie rowniez wielbicielem ksiazki. A slowo pisane zawsze wygrywa :-)

 • annagolab

  Niesamowita opowiadanie o przyjaźni i poznawaniu samego siebie

 • Karolina MAREK

  O historii usłyszałam, gdy do kin wszedł film, lecz jak zawsze zaczęłam od książki. Jako osoba niepełnosprawna ruchowo byłam historią niezmiernie zaciekawiona.Osoba chora nieźle wie jak trudno rozmawiać jest z kimś o bólu i cierpieniu jakiego doświadcza. A gdy dochodzi do tego upokorzenie człowiek zaczyna chować się w skorupie samotności. Więc o ile trudniej w takiej sytuacji jest to wszystko przelać na papier i podzielić się z całym światem? 42-letni Philippe wie o tym naprawdę dużo, a w świat osób doświadczonych poznał po wypadku na paralotni. „Drugi oddech” to historia szczera i osobista, historia człowieka, który miał wszystko i niemalże wszystko stracił. Pomyślimy sobie, że szykuje nam się krótsza bądź dłuższa opowiadanie pełna bólu, cierpienia, smutku i łez. I owszem są takie momenty w życiu pana Pozzo. Lecz dzięki „diabłowi stróżowi” jak nazwał Abdela zatrudnionego opiekuna – złodziejaszka i podrywacza. Nie raz zastanawiałam się kto na tym bardziej skorzystał i dochodzę do wniosku, że każdy z nich. A książka ebook to bardzo śmieszne zderzenie dwóch różnorakich światów i kultur, historia pełna miłości i wytrwałości, a także o sile przyjaźni.Gdy sięgałam po tą książkę myślałam,że trafię na coś smutnego,melancholijnego… Nic bardziej mylnego. Dawno nie czytałam książki z takim „rogalem” na twarzy. Mało tego nie książki na faktach,nie historię osoby niepełnosprawnej i uzależnionej od innych… A jednak. Pragniesz się pośmiać? Czytaj i się nie zastanawiaj. Zobaczysz jak niepozorne osoby być może i w Twoim życiu zmienią je tak jak Abdel przemienił życie Philippa i odwrotnie!

 • ałaaa

  Film jest po prostu zniewalający. Zakochałam się w tym filmie, to bł najlepszy film jaki widziałam tamtego roku. Zachwycona filmem, musiałam przeczytać książkę. Rewelacja! Po prostu rewelacja! Książka ebook prawdziwa, poruszająca i urzekająca siłą niezłomności woli człowieka, obok której nie można przejść bez emocji, która jednocześnie uświadamia nam wszystkim o kruchości naszego życia .

 • Kasia Popławska

  Nie spodziewałam się, że może istnieć piękniejsza opowiadanie o przyjaźni niż ta omówiona w filmie Nietykalni. Nie istnieje, a jednak w odsłony książkowej ta opowiadanie nabiera zupełnie innego znaczenia. Jeśli film określałam jako najlepszy z filmów to brak mi słów, żeby omówić tę książkę. Niesamowicie emocjonalna, wzruszająca, lecz bardzo pozytywna książka ebook o sile przyjaźni, wierze, miłości, które mimo przeciwności losu nigdy nie opuszczają człowieka. Serdecznie polecam!

 • jjon

  Film jest cudowny, urzekający, słodko-gorzki. Bardziej koncentruje się na przyjaźni między dwoma mężczyznami: czterdziestodwuletniego Philippa, który został tetraplegikiem w wyniku wypadku podczas lotu na paralotni, i Abdela, Algierczyka, który szuka własnego miejsca w świecie po życiowych zawirowaniach. Książka ebook zaś daje pełny obraz sytuacji, przeżyć i rozterek Philippa, dramatów rodzinnych, które razem z żoną Beatrice przyszło mu dzielić. To szkoła godzenia się z losem i szkoła współistnienia z cierpieniem.Ta książka ebook stwarza okazję do zastanowienia się ponad kruchością ludzkiego życia, przewrotnością losu, który w jednej sekundzie może przemienić nasze życie. Jest pięknym dowodem na to, że w każdej sytuacji można się z życia cieszyć, że warto walczyć. Potwierdza, że to, co rzeczywiście jest ważne, co trwa w człowieku nawet po upadku z paralotni, co nie ulega paraliżowi, to nadzieja.

 • Agnieszka Biczynska

  Książka ebook „Drugi oddech” jest szczególna. Po pierwsze, dlatego, że twórca nie skupia się jedynie na swóim kalectwie, ani nie robi z siebie ofiary. Po drugie, dlatego, że ukazuje nam oblicze pięknej przyjaźni pomiędzy nim, bogatym arystokratą, a wątpliwej reputacji Algierczykiem. A po trzecie, dlatego, że na podstawie tej powieści powstał prześliczny film p.t. „Nietykalni”, który zaskarbił sobie rzesze wielbicieli na całym świecie. To nie przesada - „Drugi oddech” to po prostu książka ebook wyjątkowa, podobnie jak jej autor.Widać tu nadzieję, mimo iż stosunkowo wiele tu bólu i smutku. Jest także ogrom wiary w lepsze jutro, stałej siły a także pasji, mimo przewagi przeciwności losu. Philippe miłuje życie, choć nie jest ono doskonałe i bezbolesne. Książka ebook urzeka swoim autentyzmem, nieskrywaną szczerością i całą gamą emocji. To historia osoby niepełnosprawnej, świadomej swej kruchości, będąca jednakże wyjątkowo osobistym świadectwem optymizmu, które ukazuje właściwe przeżywanie choroby i cierpienia.

 • kasandra

  Książka ebook zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Przede wszystkim jest prawdziwa do bólu, szczera i osobista, co bardzo sobie cenię. Czytając nie sposób się nie wzruszyć. Twórca omawia własne barwne, pełne różnorakich sytuacji i zaskakujących zdarzeń życie, walkę z nieugiętym losem i samym sobą. Podobało mi się, że atmosfera powieści przepełniona jest ciepłem i optymizmem, które dynamicznie udzielają się odbiorcy. Dodatkowo mowa jest lekki a styl poetycki, dzięki czemu całość tworzy niezwykłą opowieść. Główni bohaterowie przykuwają uwagę, są namacalni i zmagają się z różnorakimi dramatami. Poznamy co czują, jak myślą i reagują a także jak spoglądają na świat. Prześledzimy ich wewnętrzną przemianę, która będzie dla nas nauką i z której dużo możemy dla siebie wyciągnąć.„Drugi oddech” to książka, którą każdy powinien poznać. Jest to ciepła, poruszająca umysł i serce lektura, która zmusza do refleksji ponad życiem i jego kruchością, wywołuje dużo emocji i pozostawia po sobie ślad w czytelniku. Polecam!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!