Czytaj więcej:
Droga do zapomnienia okładka

Średnia Ocena:Droga do zapomnienia

Eric Lomax dużo lat po zakończeniu wojny spędził w samotności. Wycofany, zamknięty w sobie, skrywał bolesną tajemnicę. Wspomnienie II wojny światowej, podczas której trafił do japońskiego obozu jenieckiego, nie dawało mu spokoju, odbierało szansę na szczęście.Kiedy jednak spotkał kobietę własnego życia, zdał sobie sprawę, że musi jeszcze raz zmierzyć się z koszmarem z przeszłości, zawalczyć o siebie.Po wielu latach Eric odnajduje jednego ze własnych oprawców.Spotkanie z nim stanie się okazją do zemsty czy pojednania?Pełna dramatyzmu, poruszająca, wielokrotnie nagradzana książka ebook jest niezwykłą opowieścią o próbie wyzwolenia się spod wpływu dramatycznych wspomnień.To jedna z tych historii, które pozwalają lepiej zrozumieć XX wiek.

Szczegóły
Tytuł Droga do zapomnienia
Autor: Lomax Eric
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2014

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Droga do zapomnienia pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Droga do zapomnienia Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Droga do zapomnienia PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Kasia Wojcieszek

  Ta książka ebook to historia niełatwych przeżyć Erica Lomaxa i jego sposób na leczenie ran. Lektura interesująca, lecz brak dialogów i akcji czyni ją pozycją dla cierpliwych czytelników.

 • Ekspert Empiku

  Wyjątkowo przejmująca historia młodego człowieka opisującego własne traumatyczne doświadczenia z japońskiej niewoli, a także późniejsze zmagania z wojennymi wspomnieniami. Autobiografia, która nie jest wyłącznie zapisem przeżyć obozowych, ale porusza także jeden z kluczowych aspektów naszego życia, jakim jest przebaczenie. Charakterystyczną cechą tej książki jest nadzwyczaj obrazowy język. Realizm opowieści wręcz onieśmiela i przeraża czytelnika. Dzielna próba rozliczenia się autora z przeszłością, stale żywą w jego umyśle, uświadamia, czym tak naprawdę jest życie w harmonii i spokoju. Polecam!Ewelina Menkarska, empik Częstochowa

 • dalissime

  Jeśli czytaliście "Króla szczurów" to koniecznie powinniście przeczytać tę książkę. Trudno sie ją zaczyna, styl narracji jest dosyć "suchy". Lecz ten specyficzny styl staje się zrozumiały pod koniec - mamy do czynienia ze wspomnieniami człowieka zamkniętego w sobie, obarczonego ogromna traumą. Ta relacja jest wstrząsająca, pomimo oszczędności w słowach. Twórca relacjonuje własne wspomnienia wyjątkowo rzeczowo, z dystansem i niezwykłą skromnością. Dopiero, kiedy skończyłem czytać, zrozumiałem, ze ten człowiek jest bohaterem, choć sam siebie nie postrzega w tych kategoriach. Prześliczna historia o zniszczonych przez wojnę ludziach, winach i odkupieniu.

 • LeoniMa

  „Droga do zapomnienia” to według mnie bardzo trafiony tytuł. Po pierwsze, twórca i jednocześnie bohater powieści , opowiadając o traumatycznych doświadczeniach II wojny światowej przeżytej w głównej mierze w japońskim obozie jenieckim, stara się rozliczyć z przeszłością, po wielu latach uporządkować wspomnienia i za pomocą dystansu charakterystycznego dla tego rodzaju publikacji… wybaczyć oprawcom? Relacja z obozu zajmuje większą element książki. Czytelnik ma okazję poznać szczegóły japońskiego okrucieństwa, zmierzyć „niemożliwość” przetrwania, wyliczyć kilkanaście powodów, dla których zbrodnie wojenne są niewybaczalne. Dopiero zakończenie książki zmienia jej wymowę. Jest w niej coś niezwykłego, drzemie siła połączona ze spokojem starzejącego się człowieka. „Droga do zapomnienia” to, po drugie, też szansa na zrzucenie balastu, uwolnienie się od pogrążających myśli i obrazów. Lekturę serdecznie zalecam – nie jest przyjemna, lecz Lomax rekompensuje to równowagą i mądrością.

 • Limesia

  Niedawno oglądałam film z Nicole Kidman i bardzo mi się podobał. Idealna historia o miłości i o pokonywaniu swoich lekarstw i urazów po ciężkich doświadczeniach losu. Jednak muszę przyznać, że książka ebook podobała mi się wiele bardziej ponieważ o dużo więcej w niej opisów relacji pomiędzy postaciami. Więc zalecam jednak najpierw książkę potem film.

 • wasper

  Czy spotykając na własnej drodze własnego oprawcę powinno się go zniszczyć czy wybaczyć? Czy miłość jest na tyle silna, aby pokonać lata cierpień, samotności i wspomnienia? Na te zapytania usiłuje odpowiedzieć ta książka. Twórca doskonale przedstawia dusze własnych bohaterów ich rozterki i cierpienie. Doskonała proza!

 • Pika

  Bardzo interesująca książka, zapowiada się naprawdę mocna historia. Poczytałam trochę o Lomax Ericu i jestem zaskoczona historią tego człowieka. Oryginał wreszcie doczekał się tłumaczenia, oryginał tj. "The Railway Man". Jak można wyczytać, bohater potem w swoim życiu spotkał jednego z oprawców, spotkanie nawet zostało zekranizowane w filmie "Enemy, My Friend?". Wyjątkowe jest to, że mimo tak wielu cierpień i przeciwności losu, temu człowiekowi udało się spotkać miłość własnego życia i mimo wszystko wieść dobre i przyzwoite życie. Naprawdę wyjątkowa historia, obecnie powstaje nawet film. Nie mogę się doczekać premiery tej książki.

 • Anna Krakowiak

  Czytałam już tę książkę w angielskiej wersji, lecz z chęcią przeczytam znowu w polskim wydaniu. Jest to poruszająca historia pełna smutku i bólu, lecz również niosąca nadzieję. Osobom, które nie doświadczyły wojny, trudno pojąć jej okrucieństwo, które niczym piętno odciska się na całym życiu, lecz ta książka ebook pozwala na pewno lepiej i więcej zrozumieć. Czekam z niecierpliwością na polski przekład.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!