Czytaj więcej:
Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach okładka

Średnia Ocena:Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach

„Wiosna w Różanach” Bogny Ziembickiej to kontynuacja wciągającej powieści „Droga do Różan”. Główną bohaterką jest Zosia Borucka spodziewająca się dziecka. Ma wszystko, o czym zawsze marzyła. Odzyskała rodzinny dom i jest w szczęśliwym związku z jej ukochanym Krzysztofem. Niestety los bywa przewrotny, o czym okrutnie się przekona...

Szczegóły
Tytuł Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach
Autor: Ziembicka Bogna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Droga do Różan. Tom 2. Wiosna w Różanach PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ejotek

  Po przeczytaniu zakończenia "Drogi do Różan" wszystko wskazywało na to, że przy "Wiośnie..." będę mogła się zrelaksować, czytając o rozwijającym się szczęściu Zosi w nowej rodzinie. Niania Zuzanna opowie mi kolejne historie ze własnej przeszłości na przemian z zachwycaniem się świeżym członkiem rodziny... Tymczasem nie minęło pięćdziesiąt stron a moje serce zaczęło płakać... W najśmielszych snach nie podejrzewałem czym uraczy mnie autorka! Był taki element książki, który przeczytałam cztery razy! - Naprawdę. Nie mogłam bowiem uwierzyć w wydarzenia rozgrywające się przecież "tuż przed moim nosem". Pomyślałam wówczas - i co dalej? Jak Ziembicka poprowadzi akcję? Przecież do końca tomu daleko a później jeszcze trzy kolejne. Nie napiszę jakie tragedie zaserwowała autorka swoim bohaterom. Nie napiszę kto był zrozpaczony i przepełniony złością na cały świat i ludzi. Nie zdradzę, kto przez dużo dni był niedostępny dla przyjaciół. Sami musicie to przeżyć. Mnie te wydarzenia dużo kosztowały - to ogromne emocje - pomimo, że to przecież "tylko" postacie z powieści... Zżyłam się z nimi jednak już w "Drodze do Różan" i smutno mi bardzo, że nie będą mi w komplecie towarzyszyć aż do piątej części serii Różany. Jestem godna podziwu dla autorki, bowiem nie skupiła się tylko na miłości i przyjaźni, lecz poruszyła dużo relacji międzyludzkich jednocześnie pokazując czytelnikowi cały wachlarz wiedzy z różnorakich tematów. Dowiedziałam się kto to jest bamber, jak tłoczy się oliwę, jakie urok skrywa pewne arboretum, jak wyszukiwać info w sieci. Całkowite mistrzostwo pani Bogna osiągnęła jednak przy opisywaniu wszelakich gatunków roślin! Wręcz czułam ich smak, aromat, strukturę a czytając o chodzeniu boso po trawie po prostu czułam na stopach rosę... To było bajkowe uczucie! Podsumowując - "Wiosna w Różanach" to godna kontynuacja pierwszego tomu serii - moim zdaniem, jest nawet lepsza! Więcej tu chwil dramatycznych, które wywołują u czytelnika ciarki i łzy wzruszenia a może nawet rozpaczy. Historia omówiona przez Ziembicką prezentuje czym powinniśmy się kierować w życiu, by być szczęśliwymi. Że trzeba cieszyć się tym co mamy, nie czekając stale na coś, co przypuszczalnie nastąpi... albo nie, ponieważ przecież wystarczy, że coś albo ktoś nieco zmieni bieg historii i już możemy być kimś innym i żyć inaczej. Lecz czy lepiej? Nie zabrakło niespodzianek, humoru, sekretów a także zwrotów akcji a dzięki mocnemu i tajemniczemu finałowi nie sposób długo czekać na lekturę kolejnej części. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/05/bogna-ziembicka-wiosna-w-rozanach.html

 • OlaK

  Druga element książki, utrzymana w takim samym stylu jak pierwsza. Niestety także trochę bardziej smutna - jak życie.

 • Małgośka

  Książkę bardzo nieźle się czyta. Dla mnie to bardzo dobre czytadło, które pozwala się pośmiać i popłakać. Wzrusza i śmieszy, porusza emocje. Starałam się nie zastanawiać ponad tą ksiażką, lecz muszę przyznać, że zżyłam się trochę z jej bohaterami i w pewien sposób stali mi się bliscy. To z pewnością zasługa świetnego pióra autorki!

 • Nastka

  Po przeczytaniu "Drogi do Różan" zastanawiałam się, jak potoczą się dalsze dzieje bohaterów. Dlatego gdy tylko pojawiła się następna element różańskich historii sięgnęłam po książkę bez chwili namysłu. Jest to bez wątpienia zasługująca na uwagę pozycja wśród współczesnej polskiej prozy obyczajowej. Bogna Ziembicka ma wyjątkowy dar rozbudzania emocji, czasami tak ogromnych jakby historia Zosi była naszą osobistą historią. Razem z bohaterką przeżywałam, wzruszałam się, smuciłam i odnajdywałam nadzieję. I dopiero na końcu przypomniałam sobie, że to przecież książka. Książka ebook bardzo prawdziwa, życiowa i nietuzinkowa.

 • Urszulka

  Życie nie zawsze jest usłane różami, a z rzeczami na które nie mamy wpływu pozostaje nam się tylko pogodzić. Tylko jak? Czasami jest to nad nasze siły, lecz na szczęście Zosia, bohaterka powieści, nie jest sama... Książka ebook porusza bardzo życiowe i przyziemne sprawy. Idealna opowiadanie o tym, że nawet gdy szczęście się od nas odwróci, nie wolno się poddawać.

 • April

  „Wiosna w Różanach” to idealna opowieść na jesień. Można się oderwać na chwilę od szarej rzeczywistości. W tej części dużo razy się wzruszyłam, wydaje mi się, że było w niej więcej smutnych chwil. Bogna Ziembicka od teraz staje się jedną z moich ulubionych polskich autorek. To idealny przykład, że Polak również potrafi napisać coś dobrego!

 • Mokka

  Bardzo wzruszająca następna cześć historii Zofii. Następny raz autorka przypomina nam , że sielanka nie może zawsze trwać. Jakiś czas temu skończyłam właśnie czytać „Wiosna w Różanach” lecz prawdopodobnie wrócę do niej jeszcze raz. Zalecam fankom powieści obyczajowych

 • Agrafka

  Kupiłam własnej mamie na upominek ponieważ ona lubi takie powieści. Jednak pożyczyłam od niej gdy zaczełą czytać tę cześć, pierwszą element opowieści o Zosi. I książka ebook mnie porwała. Myliłam się co do niej niesamowicie. Teraz jestem na początku „Wiosny w Różanach” i czytam ją z olbrzymią przyjemnością.Więc zalecam jako upominek dla kogoś albo dla siebie.

 • MagdaLena

  To jest pierwsza opowieść tej autorki, którą czytałam i od razu się zakochałam! Ciepła opowiadanie o ludzkim losie, o radościach i smutkach a także o rodzinie, która jest tak kluczowa w życiu każdego z nas... Książka ebook momentami smutna niesie nadzieje na szczęśliwe zakończenie....

 • grazia

  Pierwsza element jako taka, nic specjalnego lecz może niektórych "wciągnąć" do czytania, lecz druga element nudna, nic interesującego się nie dzieje, mnie nie zaciekawiła.

 • ŁupaSzka

  Bardzo niezła cześć cyklu. Szczególnie zapadła mi w pamięć ponieważ dotyka spraw kłopotów w rodzinie i tego jak czasem ciężko się z nimi uporać. Lecz również jak warto się starać żeby stworzyć szczęśliwą rodzinę. Oczywiście przed lekturą zalecam przeczytać pierszą cześć.

 • Angel84

  Wspaniała, wzruszająca opowiadanie o odmiennościach ludzkiego losu, wyjątkowej sile uczuć, odnajdywaniu szczęścia, które potrafi być tak kruche i sensu, który gdzieś niespodziewanie się zagubił. Chwile smutku i chwile radości... Myślę, że każdy odnajdzie w tej książce pdf cząstkę siebie.

 • nuśka

  Bardzo się ucieszyłam, kiedy pojawiła się następna element różańskich historii. Jest to wyjątkowo nastrojowa opowiadanie o miłości, przyjaźni, rodzinie, chwilach radości, lecz również chwilach smutku i utracie tego, co kochamy. Dzięki idealnemu warsztatowi pisarskiemu autorki czytelnik razem z bohaterami przeżywa ich rozterki, upadki i wzloty, razem z nimi poszukuje sensu życia, który można utracić niespodziewanie i nieoczekiwanie. Książka ebook daje niesamowite ciepło i ukojenie... Polecam!

 • Kruszynka

  Związek Zosi i Krzysztofa stale kwitł, sama kobieta, spodziewająca się dzidziusia czuła się nieźle i z każdym dniem kwitła. Cały czas przebywała w Krakowie, gdzie odwiedzała ją jej przyjaciółka, Marianna Milejko, która postanowiła schudnąć. Po jednej z wizyt na zajęciach spotkała własną znajomą ze szkoły, Oszkę, z którą odnowiła znajomość. Jak się okazało nieśmiała kobieta od zawsze lubiła Mariannę, jednak obawiała się z nią bliżej poznać. Tymczasem niania Zosi, Zuzanna Hulewicz, mająca już nad 80 lat coraz gorzej się czuła. Czy już nadszedł jej kres? Jak Zosia poradziła sobie w nowej sytuacji, jaką przygotowało dla niej życie?Muszę przyznać, że z tą książką było podobnie, jak z poprzednią. Z początku zupełnie nie mogłam wczuć się w nią, przeczytałam kilkanaście stron, odłożyłam, za kilka dni znowu po nią sięgnęłam. Na początku czytając po kilkadziesiąt stron jakoś brnęłam dalej, aż w końcu przepadłam. Pozycja tak mnie wchłonęła, że przeczytałam ją całą jednego dnia.

 • Małgorzatka

  Wyjątkowo porywająca i wzruszająca książka, porusza bardzo życiowe kłopoty relacji rodzinnych i przyjacielskich. Odnalazłam w niej to, co lubię... przesłanie, że nawet po najgorszej burzy wychodzi w końcu słońce. Twórczość Bogny Ziembickiej idealnie wpisuje się w kanon współczesnej prozy kobiecej.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!