Czytaj więcej:
Dotknij wiatru, dotknij wody okładka

Średnia Ocena:Dotknij wiatru, dotknij wody

"Dotknij wiatru, dotknij wody" Amosa Oza jest książką magiczną. Jest poezją i muzyką. Opowieścią o miłości i samotności. O ludziach szukających ucieczki przed wrogim światem i o ich odwiecznym marzeniu o nieśmiertelności. Lecz i o tym, jak wszystko - drzewa, kościelne wieże, nawet drobne przedmioty materialne - sięga tęsknie wzwyż, pragnie uwolnić się od cielesności, ulecieć w sferę ducha.Początkowo akcja rozgrywa się w Polsce - lecz w Polsce ze snu, o jakiej opowiadała Ozowi matka - a później przenosi się do Ziemi Obiecanej, gdzie bohater książki, marzycielski syn zegarmistrza z miasta M. chroni się przed wojną i nareszcie znajduje ukojenie..

Szczegóły
Tytuł Dotknij wiatru, dotknij wody
Autor: Oz Amos
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dotknij wiatru, dotknij wody pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dotknij wiatru, dotknij wody Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dotknij wiatru, dotknij wody PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • kifarus

    Moja przygoda z Amosem Oz rozpoczęła się od "Judasza". Urzekł mnie prostotą, a zarazem kolorytem języka, tematyką i ciepłem, nawet przy poruszanych nieraz bardzo niełatwych tematach. Za recenzję niech posłuży fakt, że zamykając książkę logowałam się do sklepu internetowego Empik'u by zamówić kolejną. "Dotknij wiatru, dotknij wody" to następny niezły wybór. Za chwię ją skończę czytać i z całą pewnością sięgnę po następną opowieść tego autora.

  • stayrude

    Magia, symbole, ulotność i nierealność to słowa, którymi należy omówić tą książkę. Było to moje pierwsze spotkanie z Amosem Ozem - prawdziwym mistrzem w posługiwaniu się słowem i opisywaniu ludzkich emocji.Książka stanowi historię życia i miłości żydowskiego małżeństwa, które los doświadczył w wyjątkowo okrutny sposób. Opowiadanie została podzielona na dwie ściśle związane ze sobą części, dwa okresy i dwie odrębne przestrzenie w życiu Stefy i Elisza. Początkowo akcja książki toczy się w Polsce podczas II wojny światowej. W Polsce, której już nie ma, która skończyła się dawno temu. W Polsce, o której opowiadała Amosowi jego matka, w ojczyźnie ze snów...Elisza Pomeranz to matematyk, marzyciel i muzyk w jednej osobie. Podczas wojny, w obawie przed śmiercią i nadchodzącym okupantem porzuca własną żonę, dom i wszystko co do tej pory stanowiło sens jego życia. Ucieczka, jest jego zdaniem jedyną szansą na przetrwanie. W granatową noc, pod osłoną nieba, z fałszywym dokumentem tożsamości pod pac

  • kasandra

    Polska,1939 rok. Pomeranz to żydowski nauczyciel,który z powodu wybuchu wojny ucieka do lasu.Od tego momentu rozpoczyna się tajemnicza,dziwna wędrówka do Ziemi Obiecanej,podczas której wydarzy się dużo wyjątkowych rzeczy. Tymczasem jego małżonka Stefa pozostaje w miasteczku i to dzięki niej będziemy obserwować rzeczywistość wojenną. Amos Oz obiektywnie kreśli portret zależności polsko-żydowskich,starając się pokazać,że z każdej strony stali ludzie szlachetni,jak i Ci o nieco gorszej reputacji. Czy nasz bohater dotrze do wyznaczonego celu?I jak potoczą się dzieje Stefy?Muszę przyznać,że to niezwykła,magiczna opowieść,która zrobiła na mnie wielkie wrażenie.Książkę nie czyta się lekko,ale za to z dużą satysfakcją,dzięki walorom językowym i oryginalnej fabule. Pełna jest ona zmysłowych wrażeń,akcji na granicy jawy i snu,realizmu magicznego i surrealistycznych opisów. Poprzez cudowne słowa,liryczny mowa i baśniowość Amos przekazuje brutalne prawdy o trudnym okresie wojny...Gorąco polecam!!!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!