Czytaj więcej:
Dom samobójców okładka

Średnia Ocena:Dom samobójców

To nie była banda dzieciaków igrająca z ogniem. To była cholerna rzeź. Internat pełen tajemnic, podwójne morderstwo sprzed roku i samobójstwa wśród tych, którzy przeżyli. Rok temu na terenie prestiżowej szkoły z internatem doszło do straszliwej rzezi. W starym domu nauczycielskim zamordowano dwóch uczniów. Dużo pytań pozostaje bez odpowiedzi. Pomiędzy innymi to, dlaczego niektórzy z uczniów, którzy przeżyli tamtą przerażającą noc, wracają do opuszczonego domu i odbierają sobie życie? Rekonstruktor sądowy Rory Moore i partnerujący jej psycholog Lane Phillips próbują odkryć prawdę. Czy uda się im opracować profil psychologiczny sprawcy, zanim będzie za późno? Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Dom samobójców
Autor: Donlea Charlie
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dom samobójców pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dom samobójców Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dom samobójców PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Sylwia

    Książkę otrzymałam dzięki Filia Mroczna strona. To tom drugi o pani  Rory Moore pracującej jako rekonstruktor sądowy. Nie czytam tomu 1 lecz z tego co wiem to są to niejako oddzielne historię. Zamierzam przeczytać tom wcześniejszy także. Książka ebook pochłonęła mnie w całości. Czyta się rewelacyjnie. Epizody krótkie i ciekawe. Fabuła idealnie rozbudowana. Nie ma czasu na nudne opisy, wszystko do siebie pasuje.  Mamy tu epizody podzielone na tu teraz a także te sprzed roku. Twórca buduje nam napięcie stopniowo. Powoli wkraczamy do śledztwa choć już nieoficjalnego i jednocześnie powoli dawkuje nam wydarzenia sprzed roku. Wydarzenia, które są tematem przewodnim książki.  Kim jest morderca? I tu jest interesująca historia ponieważ do końca nie sądziłam ,że twórca tak mnie zaskoczy. Książka ebook to pełna mrocznych sekretów i tajemnic historia. Postacie są świetne wykreowane. Czuję się ich realność. Narracja pisana w dwóch osobach. Idealnym zabiegiem jest także dziennik pisany przez mordercę. Dodaje to zupełnie inne wymiar całej historii.  Podsumowując. "Dom samobójców" to  idealnie napisany trillrler. Mroczny i trzymający w napięciu. Niektóre epizod ciut za mało rozbudowane . Książka ebook to ok. 490 stron wciągającej i mrożącej krew w żyłach historii. Zalecam

  • Katarzyna Moskała-Czernek

    "Dom samobójców" to opowieść pełna sekretów i nierozwiązanych spraw. Każdy epizod to kolejne niewiadome i zapytania będące kluczem do rozwiązania sprawy. Kto tak naprawdę odpowiada za to, co losy się z młodymi uczniami, którzy odbierają sobie życie, rzucając się pod pociąg? Co wspólnego z ich śmiercią ma zabawa "Człowiek z lustra"? Czy mordercą naprawdę jest nauczyciel będący ofiarą żałosnych żartów swych uczniów? A może kluczem do rozwiązania sprawy są spłaszczone jednocentówki? Na te zapytania postanawia odpowiedzieć Mack Carter w swoim kryminalnym podcaście, jednak jego interesująca natura dynamicznie staje się przyczyną jego "porażki". W tym momencie do akcji wkracza rekonstruktor sądowa Rory Moore borykającą się ze własnymi zaburzeniami a także psycholog Lane Philips słynni z poprzednich ebooków autora (na szczęście, by zagłębić się w "Dom samobójców", nie musimy znać tych pozycji). Krok po kroku odkrywają kolejne tajemnice tej prestiżowej szkoły i ich mieszkańców. Dynamicznie orientują się, że to wydarzenia z odległej przeszłości skrywają odpowiedzi na nurtujące ichpytania. Lecz czy uda się na czas rozwiązać wszystkie sprawy, zanim dojdzie do kolejnych ludzkich tragedii? W powieści pojawia się nie tylko zwykła narracja, lecz możemy także zapoznać się z elementami sesji i wpisami z dzienników, dzięki którym lepiej poznajemy motywy działań bohaterów. Książka ebook zawiera też fragmenty retrospekcji pozwalające wrócić czytelnikowi do zdarzeń z przeszłości mających olbrzymi wpływ na teraźniejsze wydarzenia. Dzięki krótkim rozdziałom całość napisana jest w sposób szybki i pochłania się ją w ekspresowym tempie. Jednak pomimo tego, że opowieść trzyma w napięciu i zmusza do jak najszybszego poznania kolejnych rozdziałów, czuję pewien niedosyt. Zabrakło mi w niej momentów, które spowodowałyby u mnie szybsze bicie serca i zaskoczyły zwrotami akcji. Mimo wszystko zachęcam do zapoznania się z tą pozycją i jestem pewna, że nie będzie to stracony czas. #szkoła #samobójstwa #rzeź #profesor #dziennik #przemoc #jednocentówki #przeszłość #lato #domsamobójców #człowiekzlustra #podcast #pociąg #psycholog #rekonstruktor #zabawa #szacunek #zabójstwo #tajemnice #walka #przyjaźń #zemsta

  • Anonim

    Nie tak dawno świat ogarnęła znana rymowanka z powieści "Szeptacz". Tego roku świat czeka ogarnięcie zabawą "Człowiek z lustra"... Dom samobójców to powieść, która rozgrywa się w elitarnej szkole średniej w USA. Szkoła ta cieszy się olbrzymią wieloletnią renomą, szczególnie w kształceniu i wychowaniu niełatwych dzieci. Było tak aż do czasu, kiedy w 2019 r. doszło w nieodległym domu dla nauczycieli do krwawej rzezi, w której zamordowano dwóch uczniów. Sprawą jak najszybciej zajęcia się miejscowa policja i dynamicznie ustalila, że osobą odpowiedzialną za tę masakrę był jeden z nauczycieli Charles Gordman, któremu owi uczniowie dość mocno "zaszli za skórę". Po roku od pamiętnych wydarzeń, uczniowie, którzy przeżyli tę "zabawę" zaczynają popełniać samobójstwa rzucając się pod pociąg. Przy każdym można jednak znaleźć splaszczoną monetę jednocentową. Czy jest to może znak zagadkowej grupy uczniowskiej działającej na terenie szkoły? Czy może jednak to podpis mordercy, który dokanczam własne dzieło? Na te zapytania postanawia odpowiedzieć Mack Carter w swoim kryminalnym podkaście, a z czasem też redaktor bloga kryminalnego a także znany psychiatra z jego "specyficzną" żoną. Podsumowując moje wrażenia po przeczytaniu ksoazki mogę stwierdzić, że zarys powieści jest całkiem trafiony. Szczególnie teraz, kiedy tak słynne są różnego rodzaju podksaty kryminalne. (Kiedy czytałem książkę, czasami miałem wrażenie jakbym słuchał Kryminatorium). Jednak z czasem doszedłem do wniosku, że książka ebook Charliego Donela w pewnym momencie jest dość przewidywalna, co nie znaczy, że utraciła jakiś własny urok. Czy mógłbym polecić ją fanom kryminałów i thrillerów? Owszem. (@okiem_bibliotekarza)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!