Czytaj więcej:
Dom nocy. Upadek Kalony okładka

Średnia Ocena:Dom nocy. Upadek Kalony

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przedstawiają wyjątkowe dzieje i upadek Kalony – dawnego wojownika bogini Nyks.Czy Ciemność naznaczyła go tak samo jak Neferet? Czy nieśmiertelny Kalona zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary?Ta opowiadanie rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w wyjątkowo tragicznym zakończeniu cyklu „Dom nocy”.

Szczegóły
Tytuł Dom nocy. Upadek Kalony
Autor: Cast P.C., Cast Kristin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dom nocy. Upadek Kalony pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dom nocy. Upadek Kalony Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dom nocy. Upadek Kalony PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Książka ebook wciągająca bardzo dynamicznie się ją czyta zalecam

 • Takeru

  Opowiadanie o powstaniu światów wciąga czytelnika w świat fantazji. Kalona tylko przez własną zazdrość został wygnany ze świata własnej ukochanej, szkoda, że nie ma w tym historii co się z nim działo zanim poznał Neferet lecz i tak historia urzeka :)

 • Katarzyna Kosnowska

  W końcu po przeczytaniu tej ksiazki, dowiedziałam się co tak naprawdę się stało. W serii "Dom Nocy" jest tylko wspomnaina historia Kalony, dla mnie dośc nie jasna, co miejscami wprowadzało niezrozumienie do książki.

 • laureence

  Opowiadanie ta nie pochłonęła mnie. Mimo, że objaśnia parę kwestii z życia Kalony, to bardzo nieprzyjemnie mi się ją czytało, wręcz coś mnie w niej irytowało. Miałam wrażenie, że nie jest to jego pełna historia.

 • Sanai

  "Upadek Kalony" podobał mi się najbardziej ze wszystkich czterech krótkich opowiadań ze świata Domu Nocy. Ta cieniutka książeczka zawiera w sobie wspaniałą historię przypominającą jakiś niesamowity mit lub baśń. Cudne dopełnienie cyklu. Zalecam

 • Angelika D-J

  Jak to Dom Nocy ma w zwyczaju - zaserwuje trochę magii. Tym razem cofamy się do przeszłości Kalony. Książka ebook tłumaczy, że dobro i zło to "stan umysłu" - w każdej chwili ma się wybór, by postawić na konkretnego "konia".

 • Magdalena Senderowicz

  Kalona, na pierwszy rzut oka najmroczniejsza postać z cyklu Dom Nocy. Przekleństwo Zoey i jej przyjaciół, zło, z którym muszą walczyć i stawić mu czoła. Lecz czy Kalona naprawdę jest tak okrutny? Jakie są jego początki i co sprawiło, że stał się tym, kim jest? Odpowiedzi na te zapytania można znaleźć w czwartej nowelce będącej uzupełnieniem cyklu, „Upadek Kalony”.Postać Kalony fascynowała mnie już od chwili, gdy tylko pojawił się z historii Zoey Redbird. Co ja poradzę na to, że mam słabość do czarnych charakterów? Uwielbiam poznawać ich historię i zawsze staram się zrozumieć, co nimi kieruje. Kalona nie zawsze był tym, kim jest obecnie. Dawniej był wiernym towarzyszem i kochankiem bogini Nyks, chociaż Ciemność usiłowała go opętać nie raz. I niestety, w końcu się jej udało. Mimo wszystko nie raz dało się dostrzec, że w tym bohaterze tkwi dobro i potrafi być honorowy. „Upadek Kalony” to książka, w której dowiadujemy się o tym, skąd Kalona pojawił się u boku Nyks. Zyskujemy wiedzę o jego początkach a także info o tym, co wpłynęło na jego zmianę. Czy faktycznie miał powody, żeby oddać się Ciemności i porzucić Nyks? To już kwestia perspektywy, lecz nie sądziłam, że w przypadku jakiejkolwiek nowelki mogą mi towarzyszyć tak silne emocje. Być może jest to związane z tym, że Nyks i Kalona to chyba najbardziej intrygujące postacie z całego cyklu, a niestety nie ma tam o nich zbyt dużo. Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiła się ta uzupełniająca nowelka. Z łatwością byłam w stanie wczuć się w postać Nyks, lecz potrafiłam też zrozumieć postępowanie Kalony. Nie jest to może historia wielce rozbudowana, lecz osobiście uważam, że to najlepsze z opowiadań dodanych do tej serii. Czyta się szybko, lecz z olbrzymim zaangażowaniem i rosnącą ciekawością. Oczywiście nie ukrywam tego, że każdy z wielbicieli może odebrać tę historię inaczej i w zupełnie inny sposób ocenić postępowanie bohaterów, jest to w tym przypadku całkowicie normalne. Ja jednak stale jestem w stanie odczuć żal, ból i tęsknotę, która towarzyszyła ten dwójce. „Upadek Kalony” to opowieść, która odpowiada na dużo pytań i rozwiewa dużo wątpliwości, które być może pojawiły się podczas czytania cyklu Dom Nocy. Podobnie jak pozostałe nowelki, stanowi doskonałe uzupełnienie serii i naprawdę jestem zadowolona z lektury tej krótkiej powieści. Jest również jeszcze jedna ważna rzecz, która mnie oczarowała. W książce pdf znaleźć możemy piękne ilustracje, które przedstawiają sytuacje rozgrywające się w niej. Są tak piękne, że nie mogłam się na nie napatrzeć! Dzięki nim czytelnik z jeszcze większą łatwością może dać się porwać do książkowego świata, zżyć się z bohaterami i poczuć ten magiczny klimat i atmosferę. Gratka dla wielbicieli Domu Nocy, zdecydowanie!www.bookeaterreality.blogspot.com

 • tygrysica

  Nyks. Jedyna Bogini, która nie opuściła ziemi w poszukiwaniu uciech a także świeżych wyzwań. Jedyna pośród wielkiej planety. Osamotniona. Wówczas właśnie przypadkiem napotyka Matkę Ziemię. Dwie równie samotne dziewczyny postanawiają się zaprzyjaźnić. Matka Ziemia w podzięce za wszystko postanawia odnaleźć towarzysza, bratnią duszę Nyks. W tym celu wzywa do siebie dwie tak odmienne od siebie materie. Słońce i Księżyc, które tworzą dla Matki Ziemi dzidziuś słońca a także księżyca. Kalonę i Ereba. I tak zaczyna się cała historia. Upadek Kalony jest to opowieść uzupełniające do cyklu Dom Nocy wyjaśniające początki historii Kalony a także Nyks. Objaśnia nam jak powstał Kalona wraz ze swoim bratem Erebem. Jakie zdarzenie doprowadziło do powstania dzieci nocy a także dlaczego Kalona z ukochanego bogini stał się wygnańcem. Tyle kwestii do wyjaśnienia w zaledwie kilkudziesięciu stronach.Osobiście muszę przyznać, że historia mnie odrobinę zawiodła. Spodziewałam się naprawdę mrożących krew w żyłach powodów takiego wygnania, a otrzymałam sytuację, która, na co dzień mogłaby dotyczyć każdego z nas. Z jednej strony to źle natomiast z drugiej dobrze. Dzięki temu odnajdujemy w Kalonie cechy ludzkie, które możemy lepiej zrozumieć, które pozwalają wczuć się nam w całą sytuację. Zawiodła mnie też inna rzecz. Mianowicie mówiąc to, że wcale nie tak dużo zostało wyjaśnione. Tak naprawdę objaśniono nam tylko sam początek. Odrobinkę całej historii, która wymagała wyjaśnienia, lecz może to właśnie zostało tak celowo wykonane. Któż to wie…Książka została wyposażona w eleganckie a także odpowiednie do tematu każdego rozdziału ilustrację. Autorki ciągle utrzymują na poziomie własny sposób pisania. W zasadzie można powiedzieć, że żadne większe zmiany w stylu Pań Cast nie nastały, o których można by wspomnieć. Podsumowując, jeśli czytacie Dom Nocy nie możecie obejść się bez przeczytania i tego opowiadania.

 • natalia

  W tej książce pdf doskonale opisywane są losy Kalony, od jego narodzin aż po upadek. Wszystko jest jaśnie i barwnie opisane, zawarte są opisy uczuć i wydarzeń. Ta książka ebook objaśnia wszystko czego nie było w cyklu domu nocy. Mimo tego iż książka ebook jest cienka to wszystko dokładnie opowiada o tym czego nie wiedzieliśmy o Kalonie jaki i o jego bracie- Erebie, Nyks i Matce Ziemi.

 • monweg

  Upadek Kalony to krótka książeczka, która odrobinę rozjaśnia to, co zostało pominięte i niedopowiedziane w cyklu Dom Nocy. Przedstawione zostały trzy postaci, które przewijają się przez cały cykl. Poznajemy Nyks, Kalonę i Ereba, dzięki czemu możemy zauważyć, jak bardzo my ludzie jesteśmy podobni do tych pięknych boskich istot.Upadek Kalony odpowiada na pytanie, z którym zmagali się czytelnicy kolejnych części Domu Nocy, skąd się wzięły wampiry? W jaki sposób zostały stworzone czy powołane do życia i dlaczego tak się stało?Niestety ci z Was, którzy będą chcieli dowiedzieć się dlaczego Kalona popadł w niełaskę, będą prawdopodobnie rozczarowani. Akcja książki ledwie dotyka tego tematu. Ta element cyklu wypada blado w porównaniu do licznych, wcześniejszych publikacji. Ot, takie czytadełko na jakieś dwie godzinki.Zaletą jest bardzo przyjemny klimat i styl, którym posługują się panie Cast. Nie jest to jednak fantastyka na bardzo wysokim poziomie. Słabo wyszłoby porównanie do niektórych twórców piszących o wampirach czy nieśmiertelnych. Jednak ufam, że liczni fani tych cykli, sięgną po tę książkę.Po więcej, zapraszam - http://monweg.blog.onet.pl/2015/06/29/opowiesci-z-cyklu-dom-nocy-upadek-kalony/

 • Sophie

  Wydajesz z siebie dźwięk zachwytu. Oto przed tobą klęczy dwójka mężczyzn. Stworzeni, żeby być twoimi przyjaciółmi, wojownikami, kochankami a także towarzyszami zabawy. Jeden przedstawia się jako Kalona – syn księżyca. Jego skrzydła nie są czarne. Nie są również białe. Ich kolor jest srebrny, przypomina blask księżyca. Wbijasz w niego wzrok, serce zaczyna bić ci szybciej, a on spogląda na ciebie, gotowy na twój rozkaz. Wtem inna dłoń chwyta twoją rękę. Jest to drugi mężczyzna, o białych skrzydłach. Ereb – syn słońca.Czy Ciemność naznaczyła nieśmiertelnego Kalonę tak samo jak Neferet? Czy zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary? Upadek Kalony to opowieść, która rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w wyjątkowo tragicznym finale cyklu Dom Nocy.Serię Dom Nocy poznałam dawno, ponieważ z trzy lata temu. Od tej pory z niecierpliwością oczekuję następnych części. Wiem, że dużo osób już po pierwszych tomach się zniechęciła. Prawdą jest, że może nie są to najbardziej inteligentne książki, lecz można z nimi przyjemnie spędzić czas i całkowicie się odprężyć. Do niej dochodzą cieniutkie opowiadania, które przedstawiają nam wybraną postać z bliska. Do tej pory ukazały się cztery takie dodatki: o Smoku, o Lenobii, o Neferet a także o Kalonie. Czytałam jedynie tą o Smoku, która okazała się… interesująca i wnosząca wiele do historii Zoey. W następnej kolejności chciałam bliżej poznać osobę, która z taką pieczołowitością zajmuję się końmi, lecz wybór padł na bohatera za którym nie przepadam – Kalonę.Minęło dużo czasu odkąd czytałam dziesiątą element – bodajże z nad półtora roku. Zamówiłam ją jeszcze przed premierą. Lecz o tym było w recenzji. W każdym razie, po tak długim okresie znów stanęłam Domowi Nocy naprzeciw, gotowa żeby znów go odwiedzić. Lecz wcześniej postanowiłam dowiedzieć się, co się stało ze skrzydlatym mężczyzną, dlaczego został wygnany z Zaświatów. Z książki dowiedziałam się także paru innych rzeczy, które o dużo bardziej mnie zaciekawiły. P.C. a także Kristin Cast przedstawiły własną wersję powstania świata – oczywiście współgrającą z serią. Odpowiemy sobie także na pytania, skąd się wzięła Nyks a także jak powstały jej dzieci, dlaczego się Przemieniają. Początki powieści są bardzo trudne. Szczerze mówiąc, czytało mi się je bardzo źle. Po tak długim okresie przerwy zdążyłam się już odzwyczaić od specyficznego sposobu pisania tych autorek. Najczęściej piszą zawile, a jednak bardzo przyjemnie.Nyks jest jedną z moich ulubionych postaci już od pierwszej części. Bogini która jest sprawiedliwa, a zarazem opiekuńcza. Gdyby nie ona, wszystko wyglądałoby inaczej. I w Upadku Kalony nie może jej zabraknąć, zwłaszcza, że Kalona i Ereb zostali stworzeni specjalnie dla niej. Ereb, syn słońca, teraz wydawał się zupełnie inny. Podlizywał się i był przedstawiany jako „ten, który zawsze wszystkich uratuje”. Wcześniej myślałam, że uda mi się go polubić, lecz jednak się nie udało. Jego brat, Kalona, syn księżyca, też nie przypadł mi do gustu. Czasami odnosiłam wrażenie, że ma „nierówno pod sufitem”. Stale nie rozumiem, jak Nyks mogła żywić do niego tak głębokie uczucie. Matka Ziemia, mimo tego, że czasami niezbyt miła i popierająca Ereba, okazała się nieźle wykreowaną postacią. Zresztą, wszyscy bohaterowie tacy byli.Warto wspomnieć także o uroczych i dopracowanych rysunkach które znajdują się w środku. Są to dzieła Aury Dalain. Obrazki są dopracowane w najmniejszym szczególe i wręcz nie da się oderwać od nich wzroku.!Mimo tego, że pomysł był dobry, wykonanie okazało się średnie. Brakowało mi tu takich rzeczy jak dzieje kruków a także Ayi. Poza tym, podobały mi się wszystkie historie, prócz tej Kalony i Ereba. Sposób powstania ziemi, Nyks… To jest to, co mnie zaintrygowało, a większość nie została rozwinięta, a szkoda. Za Kaloną nie przepadam i raczej nie zacznę go lubić. Jeśli jesteś wielbicielem serii Dom Nocy, koniecznie sięgnij po Upadek Kalony, który rozwiąże kilka spraw. Nie zacząłeś jeszcze własnej przygody z tą serią? W takim razie nie sięgaj po ten dodatek, ponieważ może cię na początku zniechęcić. Jako dodatek sprawdza się dobrze, lecz brakuje mi tego „czegoś”, co jest w ebookach matki i córki.6/10„Mojej córce, dzidziusiowi mojej mocy przekazuję dar Boskiej Nocy.”

 • sara conors

  czy to ostatni to z cyklu dom nocy ...................................

 • Kotul

  Ta książka ebook faktycznie wiele tłumaczy z dziejów Kalony, dzięki czemu można zrozumieć jego decyzje.

 • Few

  Jak koleżanka pożyczyła mi pierwszą element książki nie spodziewałam się, że tak pokocham tą serię!!! Przeczytałam już tyle ebooków fantasy, lecz żadna, no żadna mnie tak nie wciągnęła! Koniecznie przeczytajcie poprzednie książki Domu Nocy! Nie znam nikogo komu by się nie spodobało!!!

 • Anna

  Idealna książka ebook pogłębiająca temat Kalony . Zachęcam czytelników do czytania tej opowieści jak i innych np. Przysięga Smoka .

 • aniulek88

  Książka ebook czyta się bardzo miło i szybko. Potwierdziło się to co domyślałam się wobec Kalony. Nie będę jednak uprzedzać faktów i zachęcam wszystkich wielbicieli Domu Nocy do przeczytania tej pozycji, warto.

 • Phreek18

  Powieści z cyklu Dom Nocy bardzo sobie cenię za ciekawą fabułę, lekki mowa a także interesujących bohaterów głównych. Ta książka ebook nie odstaje wcale od poprzednich. Autorki po raz następny mnie nie zawiodły. Zapewniły mi idealnie spędzone kilka wieczorów. Za to mają ode mnie ocenę 4-/5. Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!