Czytaj więcej:
Dobranoc, Betty Pack okładka

Średnia Ocena:Dobranoc, Betty Pack

Wyjątkowa biografia "największej pomijanej milczeniem bohaterki" w dziejach II wojny światowej. Opowieść o pasji, która kierowała burzliwym życiem Betty Pack, pełnym groźnych związków i karkołomnych misji o fundamentalnym znaczeniu dla zwycięstw aliantów. Betty Pack, nazwana później przez tygodnik "Time" "Matą Hari z Minnesoty", była olśniewającą urodą i inteligencją Amerykanką z wyższych sfer. To przyczyniło się do jej osiągnięć w tajnej służbie. Szpiegiem została właściwie przez przypadek, lecz okazało się, że jest w tej dziedzinie prawdziwą profesjonalistką. Posługując się pseudonimem Cynthia, kusiła dyplomatów i attaché wojskowych na całym świecie, aby zdobyć szyfry i poznać najpilniej strzeżone tajemnice. Teren jej misji nie ograniczał się jednak tylko do sypialni. Dużo razy ryzykowała życie, by przejąć kluczowe dokumenty. To właśnie dzięki niej zdobyto polskie książki kodowe, niezbędne do sukcesu operacji ULTRA – złamania szyfru Enigmy przez zespół Alana Turinga." "Fascynująca lektura, którą czyta się bardziej jak opowieść szpiegowską niż biografię. Blum wskrzesza w niej pamięć o utrzymywanej do tej pory w tajemnicy bohaterce II wojny światowej. Nieźle udokumentowana książka". Kirkus Reviews

Szczegóły
Tytuł Dobranoc, Betty Pack
Autor: Blum Howard
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dobranoc, Betty Pack pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dobranoc, Betty Pack Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dobranoc, Betty Pack PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Katarzyna

    O tytułowej Betty Pack wiemy niewiele, lub wręcz nic. Betty to właściwie Elizabeth Thorpe. Narodziła się w 1910 roku Była Amerykanką, żoną dyplomaty. Ślub państwo Pack wzięli w 1930 roku. Kilka lat póżniej Betty została zwerbowana przez wywiad MI6. Przez zupełny przypadek została największym szpiegiem okresu II wojny światowej Wielkiej Brytanii. Zadanie ułatwiał jej wygląd niewinnej, słodkiej blondynki o szmaragdowych oczach i niebywała inteligencja. Bez wątpienia była niezwykłą, wartą upamiętnienia kobietą. Książka ebook ta to na poły biografia, na poły książka ebook historyczna. Całość idealnie napisana. Czyta się ją niczym najbardziej wciągającą historię szpiegowsko-sensacyjną. Dobranoc, Betty Pack jest pełna dokumentów, listów, notatek, zapisków z pamiętnika, zapisów stenograficznych wywiadów, dokumentów rządowych i wielu innych dokumentów. Howard Blum własnych bohaterów nakreślił wyjątkowo plastycznie dodając ich przemyślenia, odczucia, barwne dialogi. Jednak Dobranoc, Betty Pack to nie tylko historia wojenna. W tej opowieści dużo miejsca twórca poświęca poza wojennym dziejom bohaterki, problemom w małżeństwie, zdradom, życiu po wojnie, po pracy w wywiadzie. Dla wielu może być dyskusyjnym, jak Betty zdobywała informacje, materiały dla wywiadu. Wielu może sobie zadawać pytanie, czy chęć zakończenia wojny, pokrzyżowania planów wroga, ocalenia ludzi tłumaczy wszystko?! Sama Betty po wojnie odpowiedziała na te zapytania tak: (...) Moi przełożeni powiedzieli mi, że własnymi działaniami ocaliłam tysiące ludzi. To wymagało ode mnie wpadania w sytuacje, z których każda szanowana dziewczyna by się wycofywała, lecz ja byłam całkowicie zaangażowana. Wojny nie wygrywa się przyzwoitymi metodami. Zachęcam do lektury. Warto.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!