Czytaj więcej:
Dni barbarzyńców. Życie na fali okładka

Średnia Ocena:Dni barbarzyńców. Życie na fali

Najlepsza książka ebook o surfingu, jaka kiedykolwiek została napisana. Surfing to sport, ale tylko dla tych, którzy przyglądają mu się z boku. Dla wtajemniczonych jest czymś znacznie więcej: pięknym nałogiem, wymagającym nauczycielem, groźnym zajęciem, metodą na życie. "Dni barbarzyńców" to oldskulowa historia przygodowa, intelektualna autobiografia, literackie kino drogi, a także wyjątkowa eksploracja stopniowego doskonalenia wymagającej, mało rozumianej sztuki, jaką jest surfing. W pościgu za falą prosto jest rzucić wszystko… Lecz czy jesteś na to gotowy? "Zapierająca dech w piersiach". "The New York Times" "Dzieło sztuki". Geoff Dyer, "The Observer" "Olśniewająca". "Los Angeles Times" Wymieniona na liście wakacyjnych lektur Baracka Obamy. Zdobywca Nagrody Pulitzera w kategorii Autobiografia. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Dni barbarzyńców. Życie na fali
Autor: Finnegan William
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2021

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Dni barbarzyńców. Życie na fali pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Dni barbarzyńców. Życie na fali Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Dni barbarzyńców. Życie na fali PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Weronika Pierzga

    Surfingiem nie interesowałam się nigdy. Nie był mi w żadnym stopniu bliski, nie znałam się na tym sporcie, nie wiedziałam o co tutaj chodzi. Jednak postanowiłam przeczytać "Dni barbarzyńców". Zachęciła mnie informacja na okładce, że to "Zdobywca nagrody Pulitzera" i to, że to autobiografia. Więc stweirdziłam, że czemu by nie, czemu by nie próbować nowości. To książka, która proponuje o wiele, dużo więcej niż tylko info o fascynującym pływaniu na desce. I nawet jeśli wszystko tutaj kręci się wokół owego sportu, będącego największą miłością Filligana, nie odczujecie dyskomfortu, którego osobiście trochę się obawiałam. Ponieważ to lektura dla wszystkich - zrówno wielbicieli surfingu, jak i osób nie mających o nim pojęcia. Opisy fal mogłyby być nużące, lecz są tak subtelne, że czyta się je z przyjemnością, dleketując się mową autora. W prozie, pisanej z takim wyczuciem, wyraźnie wyczuwamy, że pisanie nie jest mu obce, że wie, jak to robić i robi to wyśmienicie. Najbardziej ciekawiły mnie zwykłe opisy dnia codziennego, ludzi którymi otaczał się autor. Były tak prawdzwie, że czułam się tak, jakbym znała te osoby. A opisy surfowania - te najbardziej ryzykowne momemnty, budziły we mnie zarówno podziw jak i strach. I trudno mi było zrozumieć, że można być tak odważnym, i na swoją rękę wkraczać w tak wielkie niebezpieczeństwo. Książka ebook okazała się dla mnie olbrzymim zaskoczeniem, ponieważ jak już wspomniałam - nie tylko surfing jest tu kluczowy. To historia o dzieciństwie, dorastaniu i jego problemach, o odkrywaniu świata. Historia o rodzinie, życiowych rozterkach, miłościach i przyjaźni. Takie hsitorie kocham najbardziej. A tak nierzadko wspominaną falę odbieram jako metaforę życia - nieustanną pościg za odkrywaniem siebie i rządzą przygód, miłością do pasji, która staje się uzależnieniem.

  • asia gębicz

    Surfing to sport, lecz tylko dla tych, którzy przyglądają mu się z boku. Dla wtajemniczonych jest czymś więcej. Wiliam Finnegan w własnej autobiograficznej książce pdf zabiera nas w podróż w poszukiwaniu nie tylko najlepszych fal, lecz i samego siebie. Ponieważ surfing to nie tylko wolność i piękno, lecz też niebezpieczeństwo, ciągła nauka i ogrom ciężkiej pracy. Życie surfera to nie tylko szczęście i wzloty, lecz również mnóstwo wyrzeczeń i upadków. W jednej chwili fala potrafi z twojego przyjaciela zamienić się w potwora, a jeden fałszywy ruch spowoduje śmierć. Pomimo tego wszystkiego surfing jest jak nałóg, bez którego nie da się żyć. To była bardzo interesująca i wciągająca historia. Chociaż wcześniej, oprócz filmu ,,Na fali" nie miałam styczności z tym tematem i nie rozumiałam pojawiających się w książce pdf wielu pojęć, to przeczytałam ją z przyjemnością. Ponieważ ja podziwiam ludzi z pasją, a tutaj z każdej kartki czuć tą pasję i miłość do ukochanego zajęcia. Dlatego jeśli uwielbiacie surfing, albo jak ja- nie macie o nim bladego pojęcia, lecz chcecie stać się częścią historii pewnego człowieka, to zapraszam do czytania.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!