Czytaj więcej:
Długa Ziemia. Tom 1 okładka

Średnia Ocena:Długa Ziemia. Tom 1

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spopielony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje wyjątkowy przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz... ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.„Długa Ziemia” to pierwsza opowieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowiadanie przenosi czytelników na krańce Ziemi i o dużo dalej. Starczy jeden krok...Literacki mariaż tych dwóch twórców to najlepsze, co mogło się zdarzyć ich fanom.„Guardian”Idea światów równoległych to jeden z najbardziej nośnych tematów, z jakimi mierzy się od lat literatura science fiction. Lecz jeszcze nigdy nie pisano o tym z takim entuzjazmem, jak w nowej powieści dwóch gigantów brytyjskiej fikcji. To prawdziwy triumf wyobraźni!„Independent”Literacka alchemia! Pod piórem Pratchetta i Baxtera możliwości są niemal nieograniczone. To historia, w której rodzą się genialne pomysły. Ekscytacja autorów, kiedy bawią się wielością rozwiązań, jest wyraźnie wyczuwalna i zaraźliwa! Fabuła „Długiej Ziemi” jest tak porywająca, że zbrodnią byłoby się w nią nie zapaść po uszy!„SFX”Połączenie Pratchetta z Baxterem to idealny pomysł. Nie ma to jak genialne poczucie humoru w świecie science fiction.„Sunday Times”

Szczegóły
Tytuł Długa Ziemia. Tom 1
Autor: Pratchett Terry, Baxter Stephen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Długa Ziemia. Tom 1 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Długa Ziemia. Tom 1 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Długa Ziemia. Tom 1 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Super książka, wyjątkowy świat stworzony przez Baxtera i Pratchetta. Niesamowicie ciekawa i wciągające. Zalecam każdemu, zarówno fanowi fantasy, jak i si-fi.

 • maarit

  Pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Terry'ego Pratchetta!

 • samalia

  Wyjątkowa książka, jak uważam zresztą w przypadku Pratchetta to normalne. W przypadku tej książki Pratchett jest jednak współautorem, co w żadnym razie nie wpłynęło na jakość czy odbiór powieści, przeciwnie, mam odczucie, że dodało jej nowego wymiaru. Moje pozytywne wrażenie dotyczy głównie fabuły, sam pomysł i przedstawienie jej poszczególnych wątków wydaje mi się nader interesujące. Miałem taką myśl w okresie lektury, że Pratchett ze względu na własny mądrala pisał niewiarygodnie zapadające w umysł i pamięć książki. Długa Ziemia szczególnie do takich należy. Dodatkowo robił to absolutnie wyraziście i barwnie dla czytelnika.

 • grazyna123

  Dość ciekawa, książka ebook s-f dla lubiących tą tematykę.

 • kkici

  Książka ebook absolutnie świetna, definitywnie niesamowita, ogromnie ciekawa, idealnie ciekawa i oczywiście chcę jeszcze! Drugi tomie, drukuj się czym prędzej! Przypomina mi swoim klimatem grę Syberia, a pomysłem Interświat Gaimana. Historia zwraca, w pewnym sensie, uwagę na ludzką ignorancję, której nabawiliśmy się przez globalizację naszego świata. Mimo budzących się licznych przemyśleń czyta się szybko, gładko i przyjemnie. Polecam!

 • Marcin

  ... ponieważ dramatycznie odstaje od pozostałej twórczości Pratchetta. Widać, po niej jak postępująca choroba autora uniemożliwia mu tworzenie. Szkoda.

 • Przemysław Jatrzębski

  Książkę kupiłem żonie na upominek – była zachwycona, do tej pory skompletowaliśmy i przeczytaliśmy całą serię.Długa Ziemia to uniwersalna opowieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dla mojej małżonki była to bajkowa opowiadanie z pogranicza fantasy i science – fiction, opowiadająca o nieznanych krainach, w interesujący sposób opisująca florę i faunę „wykrocznych ziem”. Dla mnie jest opowiadanie z pogranicza filozofii, psychologii a przede wszystkim socjologii, pokazująca pojedynczych ludzi, całe społeczeństwa i elity polityczne w obliczu czegoś do tej pory niespotykanego.Wszystko to opisywane jest niejako „przy okazji” kiedy poznajemy historie różnorakich bohaterów, które wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, nic prócz własnego jak im się wydaje sposobu na Długą Ziemię.

 • Raziel

  Kto by pomyślał, że tak znakomici autorzy poczytnych ebooków stworzą tytuł tak mierny. Ksiązkę doczytałem do końca tylko datego, że zacząłem ja czytać. Bohaterowie są bezbarwni, akcja w zasadzie żadna, książka ebook nawet nie zmusza zbytnio fantazji do wykonania jakiejkolwiek pracy by podążyć za autorami. Jest po prostu nudna. Szczerze nie polecam.

 • Raori

  Sięgając po książkę nie spodziewałem się tak zajmującej opowieści. Książki z cyklu Świata Dysku czytam zazwyczaj w jedną, maksymalnie dwie noce. Ta należy do tego samego "typu" szybkoczytalnych/wchłanialnych książek. Z zadowoleniem stwierdziłem, że jest kontynuacja, jak się okazało równie zacna jak element pierwsza.

 • Bzyko

  Po tę książkę sięgnąłem z polecenia znajomego i powiem szczerze, że nie żałuję. Dawno już się tak nie ubawiłem czytając jakąś książkę. Opowieść napisana jest lekko i czyta się ją bardzo przyjemnie. Fabuła tej książki jest niesamowicie twórcza i wciągająca. Dlatego myślę, że wielbiciele tego typu prozy mogą sięgnąć po tę opowieść nawet w ciemno. W końcu co dwie twórcze głowy to nie jedna :)

 • Alicja Zwolak-Plichta

  Jak każda książka ebook Terrego Pratchetta czyta się jednym tchem z nieodłącznym uśmiechem na twarzy. Zalecam

 • Ekspert Empiku

  Wyobraź sobie, że masz Ziemię dla siebie: bezkresne oceany pełne ryb, lasy pełne zwierzyny. Totalna wolność. A teraz wyobraź sobie, że masz dla siebie setki takich Ziemi. Mistrz fantasy Terry Pratchett i Stephen Baxter w tandemie, który porywa jak motor na jednym kole, opisują nową rzeczywistość wielu Ziemi otwierającą drogę do innego życia dla ludzi na Podstawowej. Po zbudowaniu aparatu do przekraczania z ziemniaka każdy ma szansę zostać pionierem na długich Ziemiach. Lecz ile ich właściwie jest? W tę misję wybierze się naturalnie przekraczający Joshua a także byt komputerowy Lobsang. Ile Ziemi, tyle przygód. A ile konkretnie? Zapraszam, sprawdź.Karolina Szczerba, empik Świdnica

 • Kaspiani

  Rok 2030. Świat na pozór nie różni się bardzo od tego słynnego nam współcześnie. Jest tak jednak tylko z pozoru. Ludzie maja bowiem możliwość podróżowania miedzy światami równoległymi, odkrytymi kilkanaście lat wczesniej przez pewnego naukowca. Tych rzeczywistości równoległych jest nieskończenie wiele, a poznajemy je z perspektywy paru bohaterów, którzy postanawiają osadzić się tysiące światów zdala od Ziemi Podstawowej...

 • lukasz.kowal

  Nietrudno nie polubić tej powieści. W końcu zabrał się za nią w duecie nikt inny jak idealny pisarz Terry Pratchett. Książkę tą czyta się jednym tchem. Od pierwszej strony zostałem wciągnięty w wir ciekawej fabuły a także nietuzinkowych postaci. Kto lubi ten gatunek literatury i tych twórców to na pewno się nie poczuje zawiedziony.

 • Agata Wieczorkowska

  Raz na jakiś czas zdarzają się książki, tak niezwykłe, że nawet długie opisy stają się ekscytujące. Tak właśnie jest w tym przypadku. Dwóch autorów, jedna historia. Zabawność dialogów wpływa na swobodę czytania, fragment humorystyczny powala na kolana.Fabuła posiada dużo wątków, które po pewnym okresie zostają splecione w jedną, spójną fabułę. Groteskową otoczkę dodają niespodziewane fragmenty i barwne postaci, która co do jednej posiada odrębną historię. Do niektórych nawet się przywiązałam, poczułam pewną więź i zgodność osobowości.Humanoidalne istoty, człowiek w syntetycznej postaci i ssaki idące swoją drogą ewolucji. Własną, gdyż każda z kolejnych Ziemi przedstawia odrębną historię, ukształtowaną przez inny bieg wydarzeń. Meteoryt niszczący populację dinozaurów i ukształtowanie kontynentów? Tutaj świat wybrał inną drogę.Już odkryłam fenomen Długiej Ziemi, poznałam jej mieszkańców i tajemnice. Przyszedł czas na Ciebie :)

 • Ekspert Empiku

  "Długa Ziemia" to jedna z najbardziej wyjątkowych książek, jakie miałam ostatnio okazję przeczytać. Motyw światów równoległych nie jest może nowy, lecz sposób jego wykorzystania naprawdę mnie zafascynował. Czy istnienie ludzkości jest tylko wypadkową pewnych czynników, które nie zaistniały na żadnej z odkrytych ziem? Jeśli światów równoległych może być tyle, ilu istnieje ludzi, to czy mają rację bytu prawa własności i granice państw? Są jednak tacy ludzie, którzy przekraczać ich nie mogą, a nie każdy świeży świat jest równie gościnny co poprzedni. Książka ebook naprawdę przykuwa uwagę do samego końca!Marta Borkowska, Empik Gdańsk

 • Ekspert Empiku

  Idea eksploracji światów równoległych wykorzystana jako pretekst do zgłębienia sekretów ludzkości, wyjaśnienia odwiecznych zagadek (choćby ze świata mitologii) i próby odpowiedzi na dużo pytań, nie tylko o ludzką naturę i ewolucję. Wyrazista fabuła charakterystyczna dla Baxtera doprawiona błyskotliwym poczuciem humoru i absurdu, z którego słynie Pratchett. Podróżując w towarzystwie młodego Joshuy i Lobsanga, poznając obce gatunki i relacje pomiędzy nimi, zaczynamy zastanawiać się też ponad sobą. Zdecydowanie godne polecenia nie tylko fanom fantastyki.Sylwia Kasperczuk, Empik Lublin

 • anonymous

  Nigdy nie czytałam ebooków Baxtera, więc nie wiem, ile Baxtera widać w ich wspólnej książce. Pratchett jest wyraźnie widoczny, choć pogrążony w mniej humorystycznym klimacie, niż niektórzy wielbiciele by tego pragnęli.Jest to dla mnie książka, która, choć wieloma miejscami zabawna, rodzi pytania. Stawia ich zdecydowanie więcej niż odpowiedzi, niektóre otwarcie pozostawione na bocznych torach, inne jako kontynuację naszych myśli. Akcja być może toczy się wolno; równie ostrożnie, jak ja czytałam książkę, lecz wiele ponad nią myślałam. Ciekawiło mnie, do czego dążyli autorzy. Co chcieli pokazać. Myślę, że to genialna książka, choć może nie porywająca, i warto podumać ponad znalezionymi w niej pytaniami.Jeśli ktoś szuka akcji i przygody, lub znacznej dawki Pratchettowego humoru, to pomimo jego obecności nie będzie to najwłaściwsza pozycja. Natomiast jeśli ktoś pragnąłby sobie spokojnie pomyśleć o ludzkości, a jednocześnie nie spodziewa się po książce pdf objawienia, to polecam.

 • kamila

  Pokochałam tę książkę, przeczytałam jednym tchem. Bardzo żałuję, że jest tak krótka, moim zdaniem temat nie został wyczerpany i nie pogniewałabym się na autorów, gdyby pojawiło się więcej opisów, postaci drugoplanowych i wątków podczas całej podróży. Mimo tego warto przeczytać i zastanowić co by było gdyby...?

 • pulsaaa

  Nie wiem, jakim pisarzem jest Baxter, lecz wyśmienicie znam pióro Pratchetta. Własną wypowiedź kieruję jednak do fanów twórczości obydwu tych indywiduów :) Mianowicie POLECAM! Jako wielbicielka twórczości Pratchetta nie doszukiwałabym się jego zwykłego poczucia humoru, lecz sam pomysł na książkę był wyśmienity. I co pozwolę sobie napisać: zadawanych jest dużo pytań przez autorów, odnośnie egzystencji człowieka na Ziemi i co by się stało gdyby... Dużo postawionych pytań nie jest jedynie retorycznym pytaniem w pustoprzestrzeń. Książka ebook pozostawia po sobie trochę niedosytu, wynikających z... tu już musicie doczytać sami :)

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!