Czytaj więcej:
Diuna okładka

Średnia Ocena:Diuna

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Szaddama IV rządzący Diuną Harkonnenowie opuszczają planetę, swe największe źródło dochodów. Diunę otrzymują w lenno Atrydzi, ich zaciekli wrogowie. Wygrana księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne - przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak połączonych sił Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul - końcowe ogniwo planu eugenicznego Bene Gesserit – staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i wyciąga rękę po imperialny tron. Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie SF: Nebula (1965) i Hugo (1966). „Diuna jest jedyną w swoim rodzaju powieścią prezentującą złożoność i bogactwo wykreowanego świata. Poza Władcą Pierścieni nie znam niczego, co można by do niej porównać”. Arthur C. Clarke

Szczegóły
Tytuł Diuna
Autor: Herbert Frank
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Diuna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Diuna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Diuna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Marek Karasiewicz

  kanon i kwintesencja fantastyki - polecam! nic dodać - nic ująć...

 • Marcin Kozłowski

  Wciągająca, idealna :) zachęca do kolejnych tomów...

 • Adam R

  Przed Star Wars przed Matrix , była Dune: zdobywca prestiżowych nagród Hugo i Nebula, ( NEBULA-1965 - najlepsza powieść, HUGO 1966 - najlepsza powieść) , powszechnie uważana za jedną z najwybitniejszych powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano.Jezeli nie czytales a lubisz science fiction to koniecznie musisz ja pzeczytac !!!!! Jest to zdecydowanie opowieść do której ja powracałem kilka razy. Czytalem ją w orginalei i zdecydowałem sie kupic polskie wydanie, które jest wydane profesjonalnie,jestem pod wrażeniem - lumaczenie nie odbiega od orginału, czyta sie naprawde zprzyjemnością. NAPRAWDE POLECAM !!!!

 • kaktusowaona71

  Diuna. Arrakis.Planeta odbierająca i dająca życie.Planeta pułapkaPlaneta uzależniającaPlaneta tajemnicaPlaneta.Z tą książką Herberta jestem zaznajomiona już od wielu wielu lat..Jest to dla mnie absolutna i niedościgniona podstawa gatunku SF. Coś na kształt wyznacznika dla całego nurtu.Książka przepełniona wizjonerstwem i mistycyzmem- lecz również intrygami, kłamstwami, i polityką zapętloną na tak wielu płaszczyznach...Plany w planach w środku planów...Pozycja w odbiorze nie najłatwiejsza, to fakt, lecz ma w sobie coś co wciąż do niej przyciąga.. Stale od świeża i od nowa.Czytając.. widzimy martwą, żywą planetę o zapachu melanżu. Czujemy wyżerające ciało i odbierające dech Samumy. Swędzi nas skóra od wciskającego się wszędzie piachu, a wciąż lejący się z nieba żar wysysa z naszych ciał ostatnie mikrokrople wilgoci. To przerażające miejsce do życia.To jedyne miejsce do życia.Wszystko jest kwestią podjętych wyborów i ryzyka obrania którejś drogi spośród setek możliwości ukazanych w melanżowych wizjach.Jestem pod wrażeniem tej książki od nad 20 lat. Prawdopodobnie nie muszę mówić, że z całego serca ją zalecam - lecz tylko dla co bardziej wytrawnych czytelników, którzy nie boją się zagadnień z zakresu filozofii ani predestynacji, psychologii i Bóg wie jak wielu innych zawikłanych w ponadczasowym wizjonerstwie kwestii.. Ta książka ebook po prostu ma niewiarygodny nieprzemijający wraz z upływem czasu klimat.Klimat powalający na kolana, jeśli tylko będziemy umieli go docenić.Recenzja zamieszczona na LC

 • gmad

  Nie warto czegokolwiek pisać o Diunie... Ci, którzy zanają tą książkę, co bym nie spisał nie zmienią swego zdania o niej. Natomiast, ci nie znający Diuny, natychmiastowo muszą ją przeczytać, żeby wyrobić sobie swoje zdanie. Dla jednych jest dziełem wszechczasów, dla innych opasłym tomiszczem nie do przejścia. Dla mnie Diuna to obowiązkowa lektura miłośnika SF. Nie wyobrażam sobie fantastyki bez trzech rzeczy: cyklu Fundacja Isaaca Asimova, Diuny Herberta i filmu Diuna w reżyserii Davida Lyncha. Szczególnie zaś jestem zadowolony, iż Empik sprzedaje jedyną słuszną wersję tłumaczenia Diuny - Marka Marszała, nie zaś Łozińskiego, który po tym, co zrobił z "Władcą pierścieni" powinien mieć zakaz tłumaczenia.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!