Czytaj więcej:
Danse Macabre okładka

Średnia Ocena:Danse Macabre

Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Stephena Kinga ze Sputnikiem? Czemu cenzorzy zainteresowali się amerykańskimi komiksami? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te zapytania - i dużo innych - odpowiada „Danse Macabre”. Twórca bierze tym razem na warsztat własny ukochany gatunek, czyli oczywiście horror. Opowiada czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym, opisuje kluczowe dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza dużo anegdot ze swego życia.

Szczegóły
Tytuł Danse Macabre
Autor: King Stephen
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Danse Macabre pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Danse Macabre Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Danse Macabre PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    Stephen King w książce pdf „Danse Macabre” stara się opisać własny ukochany gatunek, a mianowicie horror. Przeczytamy w niej, chociażby o licznych komiksach, serialach czy filmach z tego gatunku, a jest o czym czytać. Twórca dzieli się własną bogatą wiedzę też o horrorze literackim, opiera się na podstawie swojej twórczości, jak i innych mniej albo bardziej słynnych autorach. King przytacza dużo anegdot, które nie raz potrafią naprawdę rozbawić. Podczas lektury widać, że podchodzi z olbrzymią pasją do tego gatunku, zarażając nią kolejne rzesze świeżych odbiorców.Niniejsza pozycja jest idealnym źródłem wiedzy na temat horroru. Jest to arcyciekawa książka, zabawna i jednocześnie pouczająca, wnosząca sporą ilość nowej wiedzy. King zawarł w niej dużo motywów i postaci, które są fundamentem horroru. Niejednokrotnie odnosił się do własnych ulubionych pisarzy, którzy byli dla niego inspiracją przy tworzeniu kolejnych książek. Jest to kompletna anatomia horroru, rozkładająca na czynniki pierwsze ten gatunek.Przeczytałem ją bardzo szybko, gdyż King pisze w sposób interesujący i lekki. W książce pdf znajdują się liczne historie o duchach, wampirach, wilkołakach czy zombie. Twórca obszernie omówił jak na przestrzeni lat, rozwijał się ten gatunek i do czego zmierza. Liczne rozważania podane są w przystępnej formie, dzięki czemu czytelnik nie nudzi się podczas czytania. Dzięki lekturze będziemy mieli możliwość poznania horroru od podszewki a także paru fajnych tytułów, kilka z nich na pewno sam przeczytam, jeżeli tylko będę miał taką możliwość. Niestety są to częstokroć pozycje niewystępujące na naszym rynku.„Danse Macabre” jest pozycją ciekawą i powinna przypaść do gustu fanom horrorów. W szczególności osobom, które chcą rozgryźć strukturę tego gatunku i poznać ją od podszewki. Stephen King jest prawdziwym królem opowieści grozy, dlatego nadaje się idealnie, żeby wydać pozycję tego rodzaju. Jego bogata wiedza i lekki mowa sprawiają, że książka ebook wciągnie nas od pierwszej do ostatniej strony. Przeczytamy o pozycjach, które potrafią wzbudzić najprawdziwszy strach, dogłębny lęk i grozę. Twórca własne wywody popiera wieloma argumentami i przykładami, przez co lepiej możemy zrozumieć wnioski wynikające z lektury. Jak najbardziej mogę polecić lekturę tej książki i zachęcić do głębszego poznania tego bogatego i złożonego gatunku. Jak to mawiał kiedyś Howard Phillips Lovecraft - „Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym”, cytat z książki „Nadnaturalny horror w literaturze” (notabene pozycja też godna przeczytania).http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/10/danse-macabre-stephen-king.html

  • ninalia

    Bardzo interesująca książka, która jest zarówno skarbnicą wiedzy na temat gatunku horroru w ogóle, jak też zestawem rozważań samego autora ponad gatunkiem. Znajdziemy tu całe mnóstwo fragmentów autobiograficznych, trochę wspomnień... "Danse Macabre" zalecam fanom gatunku i samego Kinga - ponieważ kto może lepiej napisać o horrorze, jak nie sam mistrz!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!