Dalsze gawędy o sztuce XVII w. okładka

Średnia Ocena:


Dalsze gawędy o sztuce XVII w.

Bożena Fabiani, historyk, pedagog i popularyzatorka historii kultury, wprowadza nas w czasy i świat ludzi, którzy w XVII wieku tworzyli sztukę. Wskrzesza zabijakę Caravaggia, nieokrzesanego Gentileschiego, czarodzieja światła Rembrandta i  opowiada o nich tak, jakby to byli jej dobrzy znajomi. Prezentuje jak spoglądać na ich dzieła, objaśnia ukryty sens obrazów, zastanawia się, czy talent i charakter idą w parze, czy artysta był swobodny w swej twórczości i czy był szczęśliwy w życiu... Bogactwo materiału jest imponujące! Autorka pisze przy tym z taką werwą, że bez reszty wciąga  Czytelnika w własną opowieść. I chociaż gawędy te dotyczą tylko wybranych i ulubionych artystów Autorki, to niewątpliwie mogą zachęcić Czytelnika  do podjęcia dalszych poszukiwań na swoją rękę. Dalsze gawędy o sztuce. XVII wiek  są dostępne też jako audiobook w autorskiej interpretacji Bożeny Fabiani.

Szczegóły
Tytuł Dalsze gawędy o sztuce XVII w.
Autor: Fabiani Bożena
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania:
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Dalsze gawędy o sztuce XVII w. w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Dalsze gawędy o sztuce XVII w. PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Krzysztof L.

    Książka ebook „Dalsze gawędy o sztuce. XVII wiek” daje nam możliwość „osobistego” poznania Caravaggia czy Rembrandta – czarodzieja światła. Barwne opisy, zadziwiające ciekawostki, których nie wyczytamy w encyklopedii czy na Wikipedii sprawiają, że książkę czyta się tak, jak poprzednie tomy – lekko i przyjemnie, z nieświadomością upływającego czasu. Autorka pomaga zrozumieć dzieła, odkrywa przed czytelnikiem ich ukryty sens i, choć pisze tylko o wybranych według swojego gustu artystach, rozpala ochotę na więcej. Tak, jak poprzednie tomy, tak i ten ma własny odpowiednik w audiobooku, który stanowi zapis nad 11 godziny opowieści o sztuce.