Czytaj więcej:
Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2 okładka

Średnia Ocena:Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2

Dzięki tej książce pdf możesz przenieść się do starożytnej Troi i poznać historię jej mieszkańców. Daj się wciągnąć w wir opowieści i przekonaj się, jaki wpływ na wydarzenia na ziemi mieli greccy bogowie z Olimpu. Poznaj bohaterów, zwycięzców i przegranych.

Szczegóły
Tytuł Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2
Autor: Stanecka Zofia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czytam sobie. Mity. Troja. Historia upadku miasta. Poziom 2 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Jolanta Nidzgorska

  Temat świetny. Szata graficzna wspaniała. Niestety temat tak rozwleczony, że można się pogubić w wątkach. Można było skupić się tylko na paru wątkach, a nie streszczać całą "Iliadę". Dzieciom. Mimo to książka ebook fajna i warto ją mieć.

 • Northman1984

  Jeszcze jedna edukacyjna pomoc w nauce czytania. Poziom 2 serii "Czytam sobie" przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci. W dalszym ciągu wspomaga naukę czytania, wchodzimy tu jednak na nieco wyższy poziom skomplikowania lektury - adekwatnie do poziomu czytania, na jakim jest aktualnie dziecko. Stale przechodzimy od składania liter w słowa, a następnie w pierwsze dłuższe frazy. Na końcu - oczywiście dyplom dla dzieciaka, któremu udało się z sukcesem przeczytać książeczkę :) "Troja" opowiada historię wojny trojańskiej - rzecz jasna w okrojonej formie i bez drastycznych scen ;) Miła książeczka :) Super, że takie serie jak "Czytam sobie" są obecne na rynku - to naprawdę wymierna pomoc dla rodzica. Polecam! Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki! Recenzja znajduje się także na moim blogu: http://cosnapolce.blogspot.com/2017/04/czytam-sobie-troja-zofia-stanecka.html Zapraszam!

 • Izka2903

  Bardzo fajna książka ebook syn był bardzo zainteresowany prosto się czytało. Ogólnie cała seria tych ebooków jest świetna!

 • Agnieszka Deja

  Wojna to potężny żywioł. Nawet mimo upływu czasu pamięć o dużych bojach nie ginie. Tak właśnie stało się z historią wojny trojańskiej, w której lud Troi walczył z Grekami z Myken i Sparty. Początek tego konfliktu to jednak nie samo porwanie Heleny przez Parysa, ale usunięcie go z dworu z powodu proroczego snu jego matki, a następnie obietnica, którą złożyła chłopakowi bogini Afrodyta... Troja. Historia upadku miasta Zofii Staneckiej to następna z książeczek dla dzieci wydana w serii Czytam sobie. Tym razem wyszła pod szyldem Mity. Opowiadanie dotyczy nie tylko samej wojny, ale także otoczki, którą znamy z mitologii. Autorka przedstawia na wstępie zarys dziejów – bogów olimpijskich i powody, dla których Parys nie wychowywał się w domu. Przytoczona zostaje historia ślubu Tetydy i rybaka, a także intryga Eris. To właśnie przez nią zaczęła spełniać się przepowiednia ze snu matki Parysa. Później autorka przechodzi do porwania Heleny, oblężenia Troi, pojedynku Hektora i Achillesa, a także do zbudowania konia trojańskiego. Opowiadanie trzyma się faktów historycznych, jest również wzbogacona o mitologiczne wątki. Nie oszczędza się dzieciakom przykrych zdarzeń – śmierci, bitwy, zdrad i intryg. Wszystko spisane jest jednak w sposób dość suchy, bez emocji, choć oczywiście pojawiają się przymiotniki, które sugerują czytelnikowi pewne kwestie – Odysa nazywa się pomysłowym w odniesieniu do konia trojańskiego, co nie brzmi jak zaleta, ale raczej kojarzy się z przebiegłością. Troja. Historia upadku miasta to pozycja z drugiego poziomu. Oznacza to, że w książce pdf pojawia się więcej tekstu, słowa są nieco bardziej wyszukane – jak feralny, lamentować. Według opisu z okładki poziom ten charakteryzuje się działaniem na poziomie „składam zdania” i zawiera około 800-900 wyrazów. Zdania są dłuższe, pojawiają się również złożone konstrukcje. Na marginesach można dostrzec też słowa podzielone na sylaby. Tekst uzupełniają ilustracje Piotra Fąfrowicza. Nie są one zbyt szczegółowe, są raczej łatwe i kolorowe. Według mnie są tu lepsze i gorsze rysunki, niektóre podobały mi się bardziej, inne mniej. Nie one są jednak najważniejsze, to jedynie dodatek do treści. Troja. Historia upadku miasta to książka, którą dzieci mogą czytać same. Seria Egmontu jest słynna wśród młodych czytelników. Na pewno znajdą się tacy, którzy z przyjemnością sięgną po Troję. To krótka opowiastka dla młodych czytelników, całkiem zgrabnie napisana i zilustrowana. Jeśli chcecie, by wasze dzidziuś zaczęło czytać więcej, a ma od 5 do 7 lat, to możecie mu podsunąć tę pozycję.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!