Czytaj więcej:
Czy wikingowie stworzyli Polskę? okładka

Średnia Ocena:Czy wikingowie stworzyli Polskę?

Według najwieższych odkryć archeologicznych i ich historycznych interpretacji państwo polskie powstało w wyniku militarnego przewrotu, dokonanego przez skandynawskich Waregów przybyłych z Rusi Kijowskiej w początkach X wieku, wspieranych przez wikingów z Pomorza, w szczególności z Wolina. Czy więc dotychczasowa odsłona zapisana w kronikach Galla Anonima stanie się nieaktualna? O tym jak było naprawdę przekonuje nas twórca tej arcyciekawej książki i tak oto zachęca do lektury: „…ostrzegamy Czytelników, że oto wstępuje na prawdziwe pole minowe, teren grząski i ryzykowny. Podejmuje ryzyko, że po powrocie z tej archeologicznej wycieczki będzie już innym człowiekiem, inaczej będzie myślał o sobie i własnych przodkach. Zdarzyć się może, że i inni odmiennie będą go oceniać. Być może uznany zostanie za zaprzańca, zdrajcę ojczystych uczuć, sługę obcych ideologów i polityków. Temat bowiem, który pragniemy w tej książce pdf poruszyć, należy do niebezpiecznych, niepokojących i niepoprawnych w całej naszej historii. Głoszenie poglądów, że to obcy przybysze – choćby najzdolniejsi – pracowali przy budowaniu państwa Polaków, a potem sami stali się Polakami, nie uchodzi na sucho”.

Szczegóły
Tytuł Czy wikingowie stworzyli Polskę?
Autor: Skrok Zdzisław
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czy wikingowie stworzyli Polskę? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czy wikingowie stworzyli Polskę? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czy wikingowie stworzyli Polskę? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Bardzo niezła książka. Twórca ma własną tezę, lecz pozostawia czytelnikowi szeroki wybor i różnorakie scieżki interpretacji. Porządna książka ebook na porządny temat. Pewnie nie raz do niej sięgnę!!

 • Antoni Wrega

  ... to książka ebook bardzo interesująca; bogactwo informacji archeologicznych. gdyby tak poprawić w niej info nt. DNA na ziemiach polskich...

 • Antoni Wrega

  Książka ebook p. Skroka zawiera szereg informacji (zwykle słynnych już skądinąd), jak np. wzmiankę Geografa Bawarskiego o 400 grodach Goplan (Glopeani, którzy się "rozpłyneli" jakoś w kraju Mieszka) - i w związku z tym szereg ciekawych spostrzerzeń, z drugiej strony jednak pewne elementy są - po prostu - żenujące - jak np. niemalże wszystko na temat badań DNA i świadczą o tym, że Autor, nie wie o czym pisze. O dokonaniach amerykańskiego badacza Gwozdza - ws. badan ponad DNA Polaków - Skrok, w chwili pisania własnej książki, po prostu nie słyszał.

 • anonymous

  Niech was nie zwiedzie mało atrakcyjna okładka - chociaż forma mogłaby być zdecydowanie lepsza, treść broni się sama. Twórca podważa polityczną wersję historii Państwa Piastów i ukazuje naszym oczom równie (a moim zdaniem nawet bardziej) prawdopodobną wersję naszego pochodzenia.+Przedstawienie faktów niedocenianych w podręcznikach historii, a z których możemy być dumni:dwóch potężnych ośrodków ówczesnej Europy - Jomsborga (Wolin) i Truso (Elbląg)oraz podkreślenie roli Świętosławy-Storrady - matki królów skandynawskich pochodzącej z rodu Mieszka-Jedynym minusem książki jest jej wydanie: miękka oprawa a także brak mapek i choćby schematu genealogicznegoKsiążkę zdecydowanie zalecam każdemu, kto woli wyrobić sobie swoją opinię o historii naszego kraju, zamiast przyjmować bezrefleksyjnie to, czym karmią nas w szkołach. Jak widać od czasów Bolesława Krzywoustego i zleconej przez niego nieznanemu z imienia kronikarzowi (Gall Anonim) propagandowej odsłony dynastii Piastów, niewiele się zmieniło.Książka dla każdego samodzielnie myślącego!

 • Tadeusz

  Rzeczywiście, po zapoznaniu sie z całą twórczością autora i po porównaniu zawartych w niej tez z innymi tezami nieodparcie nasuwa się konkluzja, że na historię naszego państwie nalezy spojrzeć nie tylko z pozycji skostniałych szkolnych czytanek o naszym pochodzeniu.

 • Triskel

  "Czy wikingowie stworzyli Polskę?" stawia zaskakujące zapytanie i daje kilka niejednoznacznych odpowiedzi. Zdzisław Skrok zaprzecza odsłony jakoby nasze początki dziejów opisywane przez Galla Anonima, rządy Popiela i ludowej rewolucji, były prawdziwe. Gdzie na czele kształtującego się państwa postawiła jednego z Piastów, założyciela dynastii. Stawia za to tezę jeszcze bardziej zdumiewającą i kontrowersyjną.Dostajemy książkę podzieloną na rozdziały, przypominające osobne eseje. W niniejszej publikacji można znaleźć dużo punktów, gdzie można na prawdę zgodzić się z autorem. Przytacza on dużo faktów archeologicznych odnoszących się do Waregów, czy fakty przemawiające za udziałem wikingów w budowie państwowości na naszych ziemiach. Twórca z niebywałą łatwością prowadzi narrację dzięki czemu czyta się dynamicznie i łatwo. Nie dostajemy jedynie suchych faktów ale sprawnie napisaną książkę, która potrafi wciągnąć i nie raz zaskoczyć. Czy daje odpowiedź na to czy wikingowie stworzyli Polskę? Ciężko powiedzieć, ale lektura i tak zaliczyć można do udanych."Czy wikingowie stworzyli Polskę?" to pozycja udana, stawiająca dużo interesujących hipotez i formułująca śmiałe tezy. Twórca przedstawia hipotezy o normańskim początku Polski, podpierając się wieloma dowodami i przykładami. Książka ebook daje do myślenia i sprawia, że możemy się zastanowić ponad naszymi początkami i pochodzeniu. Serdecznie polecam.

 • Ósemkowy Klub Recenzenta

  Jeżeli pragniemy wzbogacić naszą wiedzę o historii naszego państwa, to nie tylko warto, lecz wręcz należy sięgnąć po tę książkę. Twórca odwołuje się do wielu badań i odkryć archeologicznych, a także innych danych historycznych, by udowodnić, że Wikingowie zbudowali pierwszą organizację państwową na ziemiach obecnej Polski. Z nich miał wywodzić się też Mieszko zwany Dagome albo Dago, a jego potomkowie stopniowo mieszali się z ludnością słowiańską, aż w pewnym momencie poczuli się już Polakami. Czytając poznajemy mnóstwo informacji potwierdzających taką teorię. Można także poznać interesujące losy sąsiednich państw, w których Wikingowie też odegrali znaczącą rolę. Książka ebook Zdzisława Skroka daje impuls do interesujących przemyśleń, dlatego namawiam do jej przeczytania.

 • Vincent

  No trochę przewrotna ta teza, że niby mamy korzenie wikingów. Choć gdyby głębiej przeanalizować wszystkie przesłanki, które twórca przytacza w swoim dziele to kto wie? Bardzo interesująca książka ebook dla fanów historii i wszystkich ciekawskich. Ja czytałem z dużym zainteresowaniem, wielokrotnie przytakując w myślach autorowi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!