Średnia Ocena:
Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa
Zostań bohaterem komiksu i decyduj o własnych losach Jak to jest być bohaterem komiksu i jednocześnie grać, tworząc własną swoją fabułę? Teraz możesz się o tym przekonać, sięgając po komiksy paragrafowe! Aby przenieść się do świata komiksu, starczy wybrać postać, w którą pragniesz się wcielić, i poruszając się między ponumerowanymi kadrami, decydować o tym, jak potoczą się jej losy. Przygotuj się na zabawę pełną zaskakujących zwrotów akcji, ponieważ główne hasła, które towarzyszą komiksom paragrafowym to: wyzwanie, ryzyko i tajemnica. Podczas starannie przemyślanej, wyjątkowo emocjonującej gry będziesz zdobywać nowe umiejętności i przedmioty, a gdy zajdzie potrzeba, staniesz do walki, w której ceną może być Twoje życie. Stawisz czoło ludziom i potworom, wykorzystasz własną wiedzę i magię, a wszystko po to, by przeżyć niesamowite historie. Istnieje dużo dróg do zakończenia rozgrywki, a czasem dużo zakończeń komiksu. Wszystko zależy od tego, jakich dokonasz wyborów. Właśnie to sprawia, że komiksy paragrafowe możesz czytać dużo razy z tą samą ciekawością i zaangażowaniem. Poznaj cztery komiksy paragrafowe, których bohaterem jesteś Ty! „Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa” W mrocznym Londynie detektywom nigdy nie brakuje spraw do rozwiązania. Kto stoi za morderstwem madame Yvette, kradzieżą złotego skarabeusza, okrutnymi torturami i zniknięciem kotki pani Hudson? I kto podsunął ci te wszystkie sprawy? Przecież nie możliwe, aby on powrócił… Masz mało czasu, ponieważ ktoś tu bardzo sprawnie rozdaje karty i myli tropy, raz po raz narażając cię na śmiertelne niebezpieczeństwo. Jako ekscentryczny Sherlock albo zdystansowany lekar Watson – wybór postaci zależy od Ciebie – musisz w mig kojarzyć fakty, umiejętnie stawiać podejrzanym zapytania i mieć oczy dookoła głowy. Twój umysł, intuicja i spostrzegawczość to wszystko, co masz. Czy to wystarczy, by zrobić w balona geniusza zbrodni?
Szczegóły | |
---|---|
Tytuł | Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa |
Autor: | Opracowanie zbiorowe |
Rozszerzenie: | brak |
Język wydania: | polski |
Ilość stron: | |
Wydawnictwo: | Foxgames |
Rok wydania: |
Tytuł | Data Dodania | Rozmiar |
---|
Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa PDF Ebook podgląd:
Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.
Wgraj PDF
To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stronswojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!
Recenzje
Każdy fan powieści kryminalnej i pracy detektywów rozpozna Sherlocka Holmesa. Najsłynniejszy śledczy stworzony przez Arthura Conana Doyle’a stał się bohaterem nie tylko poczytnych książek, bijących rekordy popularności filmów i seriali, lecz także gier planszowych. Tym razem występuje wraz ze swoim kolegą, lekarzem Watsonem w grze paragrafowej. Zapraszamy do recenzji. Nie zdradzimy wam rozwiązań, o czym informujemy już na wstępie, można śmiało czytać i oglądać film. „Cztery Śledztwa Sherlocka Holmesa” to komiks, w którym czytelnik wciela się w głównego bohatera. To my rozwiązujemy sprawy, decydujemy o postępowaniu detektywa, wybieramy zapytania przy przesłuchaniach, badamy ofiary przestępstw i miejsca zbrodni. A wszystko zaczyna się od zwykłego kota… Przeprowadzamy cztery dochodzenia: „Kot z Baker Street”, „Linia życia”, „Las Highgate i człowiek z amnezją”, „Skarabeusz z British Museum”. Musimy rozwiązać zagadki i odpowiedzieć na kilka pytań. Gdzie znajdował się kot pani Hudson? Kto zamordował madame Yvette? Kto doprowadził Johna Doe do takiego stanu? Kto ukradł skarabeusza? Są jeszcze zagadkowe przyciski maszyny do pisania, będziemy ich szukali na obrazkach i notowali liczbę odnalezionych. W zależności, którą z postaci będziemy grali, poziom trudności a także atmosfera będzie nieco inna. Lekar Watson może w trakcie przesłuchań zadać cztery zapytania i liczyć na pomoc i wskazówkę doświadczonego kolegi. Słynny ze własnego intelektu i zdolności dedukcyjnych Sherlock Holmes pyta trzy razy i to my czytając jego rozważania wybieramy właściwe ze spostrzeżeń mistrza ciętej riposty i dokuczania podwładnym. Lekar z racji tytułu może przeprowadzić sekcję zwłok albo badać rany, co nierzadko się przydaje. Śledztwo w sprawie zaginionego zwierzaka to taki wstęp do grubszych spraw. Tutaj będziemy na końcu wybierali jedno z pomieszczeń na planie budynku, w którym naszym zdaniem znajduje się kot. Kolejne dochodzenia zakończą się wyborem jednej osoby, która jest odpowiedzialna za dane przestępstwo. Wspomnienia ludzi, z którymi rozmawiamy ukazano na szarym tle, stąd wiadomo, że język o przeszłości i zdarzeniach, które już miały miejsce. Prowadząc przesłuchania musimy zdać się na intuicję a także logikę, postępować rozważnie, gdyż dana osoba może się zdenerwować i obrazić, a w konsekwencji odmówić udzielenia dalszych odpowiedzi. W trakcie zabawy i skakania po obrazkach znajdziemy zagadkową mapę, pogubimy się w labiryncie wąskich uliczek, stworzymy portret pamięciowy, porównamy odciski palców a także obrażenia ofiary z narzędziem zbrodni, będą również kody bazujące na literach a także liczbach. Kluczowa jest także spostrzegawczość, bo kolekcjonujemy przyciski – w tym chętnie pomogą najmłodsze dzieci. http://mlodygiercownik.pl/2017/10/12/recenzja-gry-paragrafowej-cztery-sledztwa-sherlocka-holmesa/
Komiks dla 9 latka ok
Komiks ciekawy. Dzidziuś pochłonięte akcją, jednak odejmuję gwiazdkę za to, że nie ma żadnej "instrukcji obsługi", chociażby dwóch zdań na okładce. Dobrze, ze przed zakupem przeczytałam obszerne recenzje, w których "wyłuszczono" sposób posługiwania się komiksem. Ogólnie zalecam na upominek dla nastolatka.
Mamy komiks opowiadający pewną historię. Na jego kartach umieszczone są poszczególne kadry (jak to w komiksie). Jednakże nie przegląda się ich po kolei jak każdą „zwykłą” książkę. To bowiem opowieść, w której bohaterem jesteśmy my – czytelnicy. I to od nas zależeć będzie jak potoczą się dzieje wybranej przez nas postaci. Każdy kadr posiada w lewym górnym rogu numer. To nim będziemy się kierować podczas odkrywania kolejnych przygód naszych bohaterów. Na samych obrazkach też wkomponowane są (a niekiedy mądrze ukryte) liczby, których wybór przenosić nas będzie na następny odpowiednio oznaczony kadr, a ten na następny... i kolejny... i jeszcze jeden. Trzeba się z góry nastawić na prawdziwą żonglerkę książką, gdyż co rusz będziemy „wędrować” pomiędzy poszczególnymi kartami komiksogry. A wszystko po to, by osiągnąć określony na wstępie cel: odnieść wygrana w grze, doprowadzając bohatera do szczęśliwego (lub nie) zakończenia. Od naszych wyborów zależeć będzie finał historii, który może przybrać kilka wariantów. Z pomocą przychodzą nam atrybuty, umiejętności, czy wyposażenie (ekwipunek), które w trakcie przebiegu fabuły możemy rozwijać u własnej postaci (a zapiski o ich postępach umieszczać w tzw. Karcie Postaci). Zupełnie jak w grach typu RPG! Tyle, że tu nie potrzebujemy monitora, konsoli, czy w ogóle prądu. Coś niesamowitego! „Cztery Śledztwa Sherlocka Holmesa”, czyli coś dla fanów znanego detektywa z Baker Street. Jak wskazuje tytuł będziemy mieli za zadanie rozwikłać cztery wyjątkowo intrygujące zagadki: „Kot z Baker Street”, „Linia życia”, „Las Highgate i człowiek z amnezją” a także „Skarabeusz z British Museum”. Chcesz być legendarnym Holmesem? A może pragniesz udowodnić, że dedukcja dr Watsona jest równie błyskotliwa? Nic prostszego. Wciel się w jednego z bohaterów i podążaj za tropami zostawionymi na kadrach tej komiksogry. Tylko patrz uważnie aby nie przegapić kluczowego dowodu rzeczowego, gdyż jedna zła decyzja może zniweczyć Twój dorobek punktowy jaki osiągniesz na końcu tej fascynującej przygody. Trochę tajemniczo, trochę zabawnie. Za to na pewno ciekawie. Naprawdę można poczuć w sobie detektywistyczną żyłkę. Osobiście to moja ulubiona gra... Wiecej na blogu Zwykłej Matki
Rewelacyjne są te gry paragrafowe od Foxgames, a ta ma najciekawszy klimat z punktu widzenia rodzica, kiedy to my bawimy się z dzieckiem pomagając rozwiązywać zagadki. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki albo zabawkę kreatywną - zapraszam i zalecam ten produkt!