Czytaj więcej:
Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2 okładka

Średnia Ocena:Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2

Opowieść "Czempion Semaela" to drugi tom trylogii "Mitrys", cyklu "Korniki Dwuświata". Młody, skażony Mrokiem morderca Noran i utalentowana szamanka Winea, zostają ostatecznie wciągnięci w strumień własnego przeznaczenia. Ich dzieje w nieunikniony sposób prowadzą ich ku sobie, lecz także ku fundamentalnym wyborom na całe życie. Na obydwu kontynentach trwa walka, a strony konfliktów szykują się do globalnej konfrontacji. W tle rysują się pierwsze przejawy ingerencji nieśmiertelnych, a knowania maga Mroku stają się coraz ryzykowniejsze. Przechodząc przez Mitrys, Winea trafia na stary kontynent Amadal. Jednak to, co tam odkrywa, zmienia całkowicie sens misji powierzonej jej przez arcymistrza. Czy młoda szamanka zdecyduje się na dołączenie do rebelii zniewolonej ludzkiej rasy? Jak przyjmą jej poświęcenie Ghallowie, Myriadzi i Orogonowie? Tragiczne zdarzenia i trudne decyzje ukażą kolejne elementy układanki jej przeznaczenia. Zabójstwo zlecone Noranowi przestaje być zwykłym wyrokiem i nieoczekiwanie urasta do rangi zadania na wagę losów całego Dwuświata. Co czeka Syna Nocy na końcu żmudnej batalii z przeciwnościami losu? Kim naprawdę jest ten, którego demoniczna odmienność wyrzuciła na margines społeczeństwa? Ku czemu skłoni się jego gniewne serce, gdy stanie przed wyborem Światłości albo Mroku? Moc i przerażająca potęga czy wierność buntowniczej naturze i jedynemu przyjacielowi? Najwięksi na Elise zadrżą względem prawdy o zbliżającym się, nieuniknionym konflikcie, w którym stronami nie będą już tylko istoty z krwi i ciała. Jednak to mroczna władczyni Śnieżnego Azylu dyskretnym posunięciem popsuje szyki okrutnemu, żądnemu zemsty Semaelowi. Nic nie jest tym, na co wygląda. Wszystko ma wpływ. Wszystko się zmienia. Zanurz się w historię, w której skomplikowane dzieje niezwykłych istot wydają się błahe względem znacznie bardziej zawiłego wzoru dziejów. Uporczywe zaprzeczanie istnieniu magii nie rozproszy jej. Sprawi jedynie, że będzie bardziej nieprzewidywalna i niebezpieczna.

Szczegóły
Tytuł Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2
Autor: Kopijer Paweł
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: E-bookowo
Rok wydania: 2020

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2 pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2 Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata. Tom 2 PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • aga.czyta.wszedzie

    Kilka dni upłynęło od przeniesienia Winei z Elise do Amadal. Pomagając w potyczce napotkanemu oddziałowi rebeliantów, zapewniła sobie ich przychylność. Wraz z nimi wyrusza w drogę na drugą stronę Wzgórz Orogońskich. Dzięki swoim mocą jest świadkiem przemiany Norana w bestię. Rozpoznaje w nim mężczyznę którego widziała podczas wizji u Wszechmatki. Czy Noran zdoła przezwyciężyć moc artefaktu i pozostanie sobą, czy już na zawsze zostanie nieokiełznanym potworem? Jednego jest pewnien, zrobi wszystko by tylko nie zostać zniewolonym przez Mrok. W drugiej części Kronik Dwuświata poznajemy świeżych bohaterów, którzy mają wielki wpływ na rozwój wydarzeń. Barwne opisy miejsc i bohaterów to domena autora. Podczas lektury z łatwością jesteśmy w stanie wyobrazić sobie poszczególne sceny jak i osoby w nich uczestniczące. Pomimo, że opowieść rozpoczyna się śledzeniem poczynań młodej Szarim, to tak naprawdę większość książki poświęcona jest Noranowi. Nie ukrywam, że bardzo mnie to ucieszyło, gdyż bardzo zaintrygował mnie ten odmieniec. Zaskakujące w książce pdf jest to, jak mądrze twórca wykreował poszczególnych bohaterów. Czytelnik jest przekonany, że główny bohater trafił na własnej drodze na kogoś w kim może pokładać nadzieję, kogoś kto miałby stać się jego sojusznikiem w walce, aż niespodziewanie pojawia się niesamowity zwrot akcji i wszystkie plany idą w łeb. Jednak czy żeby napewno? Podczas lektury ciągle czułam się wodzona za nos, aż w pewnym momencie już niczego nie byłam pewna. Kroniki Dwuświata, nie będę ukrywać, to ciężkie lektury. Jestem skłonna przyznać, że "Czempion Samaela" momentami mnie przerastał. Gubiłam się w postaciach i tym do jakiego rodzaju oni należą. Jednak kilka razy twórca w wypowiedziach bohaterów robił małe "podsumowanie", co bardzo mi pomagało poskładać wszystko w całość. Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to jaką wyobraźnią dysponują autorzy, w szczególności powieści fantastycznych. Dla mnie jest to coś niesamowitego i przyznam szczerze, że powieści Pawła Kopijera mocno wbijają fotel właśnie ze względu na tą wyobraźnię. Myśląc o władaniu magią mamy w głowie obraz machania różdżkami czy iskrami sypiącymi się z palców czarownika. Tu magia jest przedstawiona w sposób bardziej przytłumiony, więcej o niej słychać niż widać. Nie pomaga też fakt, że jest ona zabroniona, a władający magią nie zawsze są po stronie światła. Podsumowując, dochodzę do wniosku, że druga element Kronik Dwuświata jest bardziej dopracowana i zdecydowanie wypadła lepiej w moich oczach niż pierwsza, a przyznaję, że "Mrok we krwi" też wywarł na mnie ogromne wrażenie. Jeśli jesteście wielbicielami fantastyki, to są to lektury dla Was obowiązkowe.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!