Czytaj więcej:
Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku okładka

Średnia Ocena:Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku

W książce pdf przestawiono szlaki bojowe tych brygad polskiej kawalerii, które we wrześniu roku 1939 weszły w skład Grupy Kawalerii Generała Andersa. Oprócz Brygady Nowogródzkiej i Mazowieckiej, która zresztą dołączyła do Grupy najpóźniej, były to właściwie już tylko resztki brygad: Kresowej, Wołyńskiej i Wileńskiej. Ponadto są tu info o dziejach pułków wchodzących w skład Grupy i o losach dowódców brygad i pułków. Straty kadry polskiej kawalerii we wrześniu 1939 roku i potem, w trakcie wojny były ogromne. Bardzo wielu oficerów poniosło śmierć, trafiwszy do niewoli sowieckiej. W książce pdf nie ma fikcji literackiej. Nie jest to zatem powieść, raczej opowiadanie dokumentalna z fragmentami eseju czy również szkicu historycznego. Pisząc ją twórca wykorzystał wszystkie istniejące wtedy w państwie i zagranicą publikacje na temat kawalerii polskiego września: opracowania ogólne, historie pułków, a przede wszystkim pamiętniki i relacje a także "Przegląd Kawalerii i Broni Pancernej", a także relacje w prywatnych kolekcjach.

Szczegóły
Tytuł Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku
Autor: Królikowski Bohdan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bellona
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czas polskich ułanów. Opowieść o polskiej kawalerii w 1939 roku PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Triskel

    "Czas polskich ułanów" autorstwa Bohdana Królikowskiego to album zaiste bardzo ciekawy. Napisany ciekawym i barwnym językiem, potrafiący wciągnąć w trudne i niebezpieczne minione czasy. Nie spotkałem się wcześniej z twórczością autora jednak nie żałuję czasu poświęconego lekturze. "Przybyli ułani pod okienko"...zaczynajmy zatem recenzję.Przystępując do lektury dostrzeżemy, że w książce pdf opisywane zostały dzieje brygad polskiej kawalerii. Walczącej we wrześniu roku 1939, które weszły w skład Grupy Kawalerii Generała Andersa. Opisywane zostaną brygady takie jak: Nowogródzka, Mazowiecka, Kresowa, Wołyńska, a także Wileńska. Nie zabraknie też opisów licznych dziejów pułków wchodzących w skład Grupy jak i ich burzliwych losów, dowódców brygad i pułków. Twórca pokazuje, że posiadamy w historii swego państwie bardzo wielu bohaterów i ludzi honoru. We wrześniu 1939 roku jak i potem straty polskiej kawalerii były ogromne. Wielu oficerów trafiło do niewoli albo poniosło śmierć z rąk sowietów. Nie uraczymy tutaj literackiej fikcji, dostrzeżemy za to dokumentalną relację z dozą szkicu historycznego. Królikowski skorzystał z bardzo wielu źródeł informacji polskiej kawalerii. Twórca posłużył się informacjami z licznych pamiętników, relacji z prywatnych kolekcji a także wielu opracowań. Jest to bardzo interesująca pozycja dostarczająca znacznej dawki informacji na temat ważnej części naszej historii."Czas polskich ułanów" pozytywnie mnie zaskoczyła, dostarczając znacznej dawki wiedzy o polskich bohaterach. Pozycja napisana bogatym mową wciąga w własny świat, sprawiając, że nie sposób się od niej oderwać. Mogę spokojnie polecić tą pozycję fanom historii jak i wielbicielom taktyki wojskowej. Pozycja nieźle napisana i wydana. Oby więcej takich pozycji na naszym rynku. Jak najbardziej polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!