Czytaj więcej:
Czas czarodziej okładka

Średnia Ocena:Czas czarodziej

Hej! To ja, Czas Czarodziej! Ciągle pędzę, gnam przed siebie. Nikt mnie nigdy nie zatrzyma! Dzień po dniu, rok po roku, zmieniam wszystko dookoła. Z czasem sami zobaczycie moje czarodziejskie sztuczki! Przeczytajcie o mnie książkę... nie ma czasu do stracenia! "Czas Czarodziej" to książka ebook autorskiego duetu Madaleny Matoso a także Isabeli Minhos Martins. Książki tych autorek są w Portugalii bardzo popularne, wielokrotne nagradzane a także tłumaczone na dużo języków. Madalena Matoso wydała w Polsce m.in. "Klapu Klap", "Wytwórnik górą" a także "W naszym domu jest" (razem z Isabel M. Martins).

Szczegóły
Tytuł Czas czarodziej
Autor: Matoso Madalena, Minhos Martins Isabel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Babaryba
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czas czarodziej pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czas czarodziej Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czas czarodziej PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Anonim

  Czasem gna jak szalony, bez opamiętania, innym razem dłuży się niemiłosiernie, zmieniając minuty w godziny, godziny w doby, a doby w tygodnie. Nie zawsze wtedy, kiedy akurat byśmy tego chcieli. Czas – pojęcie tak abstrakcyjne i rzeczywiste jednocześnie. Nie możemy go dotknąć, zobaczyć, a jednak jego skutki są namacalne, widoczne na każdym kroku. Jak wytłumaczyć ten fenomen dzieciom? Można tak, jak w książce pdf Isabel Minhós Martins i Magdaleny Matoso – w końcu czas to naprawdę czarodziej. My, dorośli, po prostu nieco inaczej interpretujemy jego magię. Dzieci w starszym wieku znają już prawidłowości, którymi rządzi się odmierzanie czasu. Dla maluchów pojęcia „za pięć dni”, „za dwa lata” będą poza granicami ich percepcji. Nie znaczy to jednak, że najmłodsi nie odczuwają upływu czasu. Oni odczuwają to bardziej obrazowo. Spodnie z czasem stają się na nas za krótkie, małe dzieci staną się większe, niezjedzone owoce zgniją, a to, co teraz jest dla nas trudne, kiedyś może stać się łatwe. To wszystko wydarzy się po jakimś czasie, niemierzonym konkretnymi jednostkami, lecz dziecięcym postrzeganiem zmian i następstw czasowych. Taka właśnie jest ta książka ebook – pełna przykładów ukazujących upływ magicznego czasu. Autorki skupiły się nie tylko na przemijaniu i dojrzewaniu, lecz także na cykliczności – porady zegara w końcu zawsze wracają w to samo miejsce, a cień drzewa codziennie wokół niego tańczy . To niezły wstęp do rozmów na temat cykliczności w życiu i przyrodzie. Boimy się zmian, nawet my, dorośli. To, co nowe, jest nieodgadnione, nie wiadomo, czy będzie lepsze niż stare. Dlatego nieźle jest dzieci na te różnorakie zmiany przygotowywać. Pokazywać, że nowe nie znaczy gorsze. Po prostu jest nowe. A skoro czas jest czarodziejem, to może sprawić, że nie wszystko przeminie. Nasi najbliżsi zawsze będą przy nas, a to budujące, ponieważ zmiany najłatwiej znieść, jeśli jest przy nas ktoś zaufany. Plus za nietypowe przykłady i kontrastowe ilustracje, o których można z dzieciakami porozmawiać. Książka ebook pozornie prosta w odbiorze, ograniczająca słowa do minimum, a jednak traktująca o tym, co czasem ciężko zaakceptować – o przemijaniu. zaczytana.com.pl

 • Domi czyta

  https://www.facebook.com/domiczyta/ Czasem słońce, czasem deszcz. Czas to pieniądz. Szczęśliwi czasu nie liczą. Takie czasy, że czas ma znaczenie, a jeśli jeszcze jest bohaterem książki dla dzieci, to dopiero zyskuje na znaczeniu. Przyjazne dzieciakom ilustracje a także refleksyjne teksty, które dorosłym dają dużo do myślenia i otwierają pole do rozmów na temat mijającego czasu a także zmian zachodzących w życiu człowieka i w jego otoczeniu, to znaki rozpoznawcze pozycji "Czas czarodziej" wydanej nakładem Wydawnictwa Babaryba. Książkę tą mogą z zainteresowaniem oglądać dwulatki, a siedmiolatki z powodzeniem mogą analizować jej przekaz. Została stworzona przez parę portugalskich autorek Isabelę Minhos Martins a także Madalenę Matoso, które dbały o jej niezwykły wymiar edukacyjny - jest to bowiem książeczka bardzo filozoficzna, a rozważania ponad rolą upływającego czasu skłaniają do zastanowienia się ponad tym, kto powinien pozostać dla dzidziusia niezmienny, bez względu na to, ile wody upłynie w rzekach. Serdecznie polecamy! Ala i jej Rodzice.

 • I czerwone szpilki

  Gdybyśmy mieli podać definicję, to jaka ona by była?Szczerze mówiąc, nigdy się nie zastanawiałam się ponad tym. Gdybym jednak miała zdefiniować czas, to nazwałabym go czymś szalonym, pędzącym przed siebie, niezatrzymalnym i nieuchwytnym. Z całą pewnością w dzisiejszym świecie jest bardzo ważny, gdyż każdy za czymś goni, mam wrażenie, że ulatują nam chwile przez palce, których nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Dla każdego czas jest czymś innym, podejrzewam ilu ludzi tyle definicji czasu, każdy czuje go na własny sposób i dostrzega w różnorakich aspektach. Niektórzy mówią, że widzi czas poprzez własne dorastające dzieci, inni mówią, że dostrzega go po własnych pierwszych siwych włosach, po zmieniającej się modzie, po świeżych zwyczajach dzisiejszego świata, po psującym się aucie czy również po brudnych ścianach, które trzeba ponownie odmalować. Niektórzy czas przeliczają na pieniądze mówiąc "czas to pieniądz". Czas mija bezpowrotnie, dlatego starajmy się wykorzystać go jak najlepiej.Czym jest więc czas dla dziecka? Co powiemy, gdy nas zapyta o definicję czasu? No ponieważ prawdopodobnie nie to, że zauważy go poprzez siwe włosy.Dzięki książeczce Czas czarodziej możemy przedstawić naszemu dzidziusiowi czym jest czas w sposób całkowicie sądzę zrozumiały, jak na głowę kilkulatka. Książeczka napisana krótko i zwięźle, w której dominują obrazki, duże, kolorowe i proste. Myślę, że książeczka ta idealnie nada się też do nauki rysowania, lecz przede wszystkim objaśnia czym jest czas i gdzie możemy go zauważyć, zachęcając dzidziuś do myślenia. Otwierając książeczkę, zauważymy czas na wielu prostych przykładach, np.: ołówek, który to staje się coraz krótszy, gumka co wyciera się i zmniejsza, chleb czerstwieje a ziemniaki kiełkują, niepodlewane roślinki więdną, nieprzycinana grzywka wpada do oczu, wyrastamy z ubrań, uczymy się zawiązywać buty a także dużo innych interesujących przykładów, które przedstawia nam książka. Łatwa i zrozumiała dla każdego, jakby przedstawiała czyjąś historię, uświadamiając nam, że w życiu jest dużo rzeczy, które ukazują nam uciekający czas, których po prostu nie zauważamy. Uświadamiając, że tak naprawdę w życiu najważniejsi są ludzie, nasi bliscy, rodzina, prawdziwi przyjaciele. Że nasz cenny czas, powinien być zagospodarowany przede wszystkim na wykonanie telefonu do dziadka, wysłanie kartki świątecznej do cioci, napisanie listu do przyjaciółki, odwiedzenie samotnego sąsiada, czy również zwykłe przytulenie się do rodziców, gdyż poprzez uciekający czas możemy nie mieć już takiej możliwości. Z czasem jednak zobaczymy, jak mija czas i jak wszystko inne przemija. Dlatego również żyjmy tak, byśmy niczego nie żałowali.

 • pożeracz książek

  Filmowy klimat, szerokie przestrzenie muzyczne, super płyta!

 • Wiola

  Cudowna książka, zwięzła treść, interesujące ilustracje, które akurat mnie bardzo przypadły do gustu. Momentami wzruszająca choć tekstu jest niewiele lecz powodów do rozmów z dzieciakami daje bardzo dużo. Gdzieś tam ciągle zastanawiamy się ponad tym, że mija czas, stale go gonimy a tutaj w kilkunastu prostych zdaniach wszystko ujęte jest w pigułce. Dzieci pytają jak długo trwa bajka, ile to 10 minut, ile to pół godziny, czy to długo czy krótko, kiedy rodzice wrócą do domu - za ile czasu... Czas dla dzieci płynie inaczej lecz można z nimi o upływie czasu porozmawiać. Ta książka ebook do tego zachęca i inspiruje. Polecam.

 • Tomasz Kowalczyk

  Rodzice nie rozumieją idei tej książki, lecz co gorsza nasza córka, do której książka ebook jest adresowana również nie. Nie ciekawi jej ani tekst ani brzydkie obrazki

 • anonymous

  Kolorowa, fajna, zabawna. Dzidziuś zachwycone, zaczeło czytać, oglądać, szukać śmiesznych fragmentów na obrazkach. Zalecam - niezła alternatywa do bezmyślnych gazetek z kiosków.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!