Czytaj więcej:
Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości okładka

Średnia Ocena:Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości

„26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku.” Dwadzieścia lat potem Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, lecz przeżyli i żyją, ponieważ żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest tam dziś. O nad dwóch milionach Białorusinów, których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną, o dzidziusiach bez włosów, o zwierzętach o smutnych oczach, które zamieszkały w porzuconych domach, o dziwacznych stworach, które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym, że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi. Podobnie jak w książce pdf o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska reporterka stawia nas względem bezlitosnej prawdy. To książka ebook o apokalipsie, która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

Szczegóły
Tytuł Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości
Autor: Aleksijewicz Swietłana
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • wojciech miodek

  Bardzo pouczająca pozycja dla osób które wiedzą co to była Katastrofa w Czarnobylu.

 • Jadwiga Ścisłowska

  "Czarnobylska modlitwa" to seria spotkań i wywiadów z "ludźmi" Czarnobyla, zarówno mieszkańcami terenów objętych skażeniem, jak i członkami drużyn ratunkowych. Po 30 latach od wybuchu ,kiedy uśpieni upływem czasu niemal zapomnieliśmy o tamtej tragedii, kiedy katastrofa elektrowni w Japonii zaczęła nas "oswajać" z tematem, historie przytaczane przez Aleksijewicz nie tylko porażają, lecz i przerażają bezradnością człowieka w obliczu katastrofy, stosunkiem komunistycznych władz pragnących zataić tragedię ,nie liczących się z tysiącami ofiar, których można było uniknąć. Najbardziej porusza to, że propaganda i długotrwała manipulacja ideologiczna może tak zawładnąć umysłem, że nawet człowiek wykształcony wbrew własnej wiedzy i rozsądkowi, dobrowolnie pracując przy usuwaniu skutków wybuchu bez żadnego zabezpieczenia skazuje siebie i własnych bliskich na straszne cierpienia. Poraża również reakcja starych ludzi, dla których dom rodzinny jest droższy niż życie w bezpiecznym miejscu. Osobny epizod to "dzieci Czarnobyla". I ponad tą całą hekatombą - wielkie pokłady człowieczeństwa, miłości do chorych współmałżonków, do kalekich dzieci. I swoiste memento ,przesłanie do nas, niby bezpiecznych w własnych małych enklawach ,że choć czas upływa to Czarnobyl z jego skutkami trwa w nieskończoność, a wszystkich skutków jeszcze do końca nie znamy. Bardzo polecam, ponieważ ta lektura prezentuje coś, czego zupełnie nie znamy a także pomaga nabrać dystansu do obecnej codzienności.

 • KPOISON

  Gorąco polecam. Słucha się z zapartym tchem i spogląda z pokorą na tamten straszny czas. Duży szacunek dla mistrzyni Swietłany Aleskijewicz.

 • Kasia

  Wspaniala lekcja historii i zycia. Ku przestrodze i dla potomnych. Dotyka najwrazliwszych strun. Ciężko uwierzyc. Ciężko nie plakac. Jednoczesnie ogromna wdziecznosc dla bohaterstwa tych ludzi

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!