Czytaj więcej:
Czarne mleko okładka

Średnia Ocena:Czarne mleko

A cóż to za osobliwe zbiegowisko? I skąd ten hałas? Sześć miniaturowych dziewczyn przekrzykuje się wzajemnie i nijak nie może dojść do porozumienia. Oto schludna, wysportowana Panienka Praktyczna i Pani Derwisz, która nic tylko kontempluje. Milady Ambicja Czechowska ponownie czymś się zamartwia więc schudła. Panna Intelektualistka Cyniczna, nałogowa palaczka, hipiska zapatrzyła się w Che Guevarę i Marlona Brando jak w obrazek. Jest jeszcze piegowata Mamcia Pudding Ryżowy o pucułowatych policzkach i wyrafinowana hedonistka Blue Belle Bovary. Drą koty, skaczą sobie do oczu, i tylko poszukują okazji do podstawienia sobie nogi. Same problemy ma z nimi Elif, młoda dziewczyna i pisarka, która nie tak dawno potajemnie wzięła ślub w Berlinie. A gdy dowiedzą się, że spodziewa się dziecka, wrzawa wewnętrznych głosów, Calineczek buchnie z całą mocą…W tej najbardziej osobistej ze swych powieści Elif Safak opisała „czarne mleko” – depresję, której doświadczyła po urodzeniu dziecka. Opisała ją dramatycznie, żartobliwie, poważnie, tragicznie, słodko-gorzko, sięgając po przykłady znanych pisarek – m.in. Lou Andreas-Salomé, Virginii Woolf, Sylvii Plath, Zeldy Fitzgerald, Simone de Beauvoir, Doris Lessing… – które tak jak i ona pytały z niepokojem: „Czy macierzyństwo zniszczy we mnie artystkę?”.

Szczegóły
Tytuł Czarne mleko
Autor: Safak Elif
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2011

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarne mleko pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarne mleko Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarne mleko PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • ewaigla

  Elif Safak to zdecydowanie jedna z moich ulubionych pisarek:) Czytałam wszystkie jej książki, wszystkie mnie ujęły, lecz to "Czarne mleko" wydaje mi się najbardziej niezwykłą powieścią tej autorki. Jest to książka ebook bardzo prywatna, bardzo osobista, w której Elif bardzo odsłania się przed czytelnikiem, i mówi wprost, nie chowając się za żadną fikcyjną postacią. Jak we wszystkich powieściach Safak czułam w niej gwar zatłoczonych ulic Stambułu, aromat dzikich przypraw, śpiewne głosy przechodniów, lecz tu został dodany również świeży fragment - rzeczywistość niepokojąco mieszała się ze światem literatury, dużych dziewczyn - pisarek i ich dylematów, które w ostatecznym rozrachunku okazują się być niepokojąco aktualne. Ogromnie zalecam wszystkim, którzy mają ochotę na coś bardziej refleksyjnego:)

 • Magdalena Wojczyńska

  Mimo trudnego tematu książka ebook nie jest pozbawiona błyskotliwego poczucia humoru i znacznej dozy ironii. Autorka z odwagą mówi o rzeczach, o których większość matek milczy, momentami zaskakuje szczerością wyznań, nie przekraczając przy tym granic intymności. Wielowątkowa fabuła i liczne ciekawostki ze świata literatury sprawiają, że czyta się ją jednym tchem. "Czarne mleko" jest lekturą obowiązkową nie tylko dla dziewczyn mających podobne doświadczenia, lecz także dla wszystkich innych. Pierwszym daje nadzieję i poczucie wspólnoty w problemie, dla drugich natomiast może być swoistą receptą i wskazówką, jak radzić sobie w niełatwych życiowych momentach.Więcej na http://kulturalnadzielnica.blogspot.com/2012/04/chor-wspobrzmiacych-gosow.html

 • Anonim

  Idealna książka. I dla dziewczyn i dla ich mężczyzn. Autorka idealnie oddaje wszystkie żywioły jakie towarzyszą macierzyństwu. Temu prawdziwemu, codziennemu, które pod świętym lukrem Matki Rodzicielki, kryje przeorany przez hormony, obawy i wątpliwości kobiecy makrokosmos. Zalecam serdecznie.

 • gwash

  idealna książka ebook o literaturze, macierzyństwie i próbach połączenia tych dwóch rzeczy. A także o depresji poporodowej, oczekiwanej przez społeczeństwo roli dziewczyny i wewnętrznych sprzecznościach. Zalecam

 • Katarzyna

  Czarne mleko to powieść, którą powinna przeczytać każda kobieta, niezależnie od tego, czy jest spełniona w życiu, czy również nie. Safak porusza problem, który dotyczy wielu (jeżeli nie większości) dziewczyn żyjących w różnorakich zakątkach świata, w różnorakich kulturach. Idealna opowiadanie o życiu, o zmianach, o wewnętrznej potyczce z samą sobą, o potyczce z zewnętrznymi oczekiwaniami, o zaakceptowaniu samej siebie. Gorąco zachęcam do lektury.

 • Scorpionica

  Ktoś mógłby pomyśleć, że „Czarne mleko” jest smutna książką. Lecz w rzeczywistości to cudowna historia o życiowych wyborach, także tych trudnych, o szczęściu, o karierze, o rodzinie. O tym co nas kształtuje, na nas wpływa i w pewnym stopniu za nas decyduje. Podziwiam autorkę za to, że zdecydowała się napisać tę książkę na swoim przykładzie. Przecież mogła wybrać dowolną pisarkę – matkę, lub napisać „Czarne mleko” w formie powieści obyczajowej, a ona wybrała najtrudniejszą drogę – pisania o sobie, o własnych problemach, o zmaganiach pomiędzy tym co podpowiadało jej serce, a czemu sprzeciwiał się umysł. „Czarne mleko” to kolejne, nowe, inne oblicze Elif Shafak. Tym razem autorka nie jest Szeherezadą, nie tka opowieści jak magicznego dywanu, choć dużo magii i baśni można w tej książce pdf znaleźć, nie układa mozaiki z wielu historii poszczególnych osób. W trakcie lektury nie poczujemy czaru Orientu, mocnych aromatów Turcji, nie zobaczymy barwnego Stambułu, lecz zmierzymy się z codziennością.

 • kasandra_85

  Miałam okazję przeczytać ”Czterdzieści zasad miłości” autorstwa Elif Safak i pamięta, że lektura zrobiła na mnie świetne wrażenie. Tym razem było podobnie. Co więcej, poruszono tu szalenie kluczowe zagadnienie jakim jest macierzyństwo i związane z nim dylematy a także rozterki. Plusem jest fakt, że pisarka wplotła w własną opowiadanie też literackie odnośniki do kobiet, które podobnie jak ona musiały dzielić czas na rozwijanie własnej pasji a życie rodzinne. Wszystko to opisywane bardzo nietypowo, lecz również ciekawie i barwnie. Prosto było mi się wciągnąć w perypetie bohaterki, bo wszystko było przedstawione realistycznie, bez sztuczności a za to z dużą dozą wrażliwości i szczerości. Podczas czytania nie zabraknie emocji i rodzących się refleksji a także psychologicznych odnośników.Myślę,że każdy znajdzie tu coś dla siebie.Jest to słodko-gorzka opowieść o macierzyństwie i trudach z nim związanych, o trudnych wyborach, wewnętrznych dylematach a także dążeniu do poznania siebie i własnych pragnień.

 • Monia

  Matka czy pisarka? Co wybrać? Czy te role da się pogodzić? Czy macierzyństwo musi oznaczać rezygnację z jakiejś cząstki siebie? Te i inne zapytanie zadaje sobie Elif Safak i, poszukując odpowiedzi, analizuje życiorysy wielu pisarek, feministek, dziewczyn niezależnych. Czy mleko może być czarne jak atrament? Książka ebook wyjątkowa, którą powinny przeczytać wszystkie myślące kobiety, nie tylko te, które zastanawiają się ponad kwestią - zostać matką czy zrezygnować z tej roli, lecz i te, które już dawno podjęły decyzję, ponieważ warto poznać bogaty świat kobiet, do którego zabiera nas Elif. Warto także posłuchać argumentów drugiej strony i postarać się zrozumieć, dlaczego inna dziewczyna podjęła inną decyzję.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!