Czytaj więcej:
Czarna loża jasnowidzów okładka

Średnia Ocena:Czarna loża jasnowidzów

Pasjonujący thriller  z czasów drugiej wojny światowej. Tajna komórka szpiegowska używająca do swych celów niekonwencjonalnych metod psychologicznych  na tropach niemieckiej wunderwaffe. Podczas gdy w samym środku drugiej wojny światowej poszczególne kraje skupiają się na potyczce na frontach, paru tajnych agentów, specjalizujących się w technikach szpiegostwa psychologicznego, wyrusza w pościg. Zagadkowej komórce Panopticon zostaje powierzona niemalże niewykonalna misja: dowiedzieć się, czy wunderwaffe – „cudowna broń” nazistów – naprawdę istnieje, i za wszelką cenę ją przejąć. Tymczasem w Rzymie w tę niebezpieczną intrygę wbrew własnej woli wplątany zostaje pewien pisarz, zmuszony do zarabiania na życie jako medium. Człowiekiem tym jest Lio Rol, któremu w wyniku wybuchu miny uleciało z pamięci wiele… zbyt dużo faktów. Nawet to, że ma siostrę. Kim naprawdę jest Lio Rol? Co łączy jego siostrę z oddziałami SS? Co mają wspólnego biblijni giganci z bombą atomową, bogowie sumeryjscy z Atlantydą, angielska opowieść dziewiętnastowieczna z czarną lożą, która funkcjonuje potajemnie w Trzeciej Rzeszy? Lio będzie musiał odłożyć na bok maszynę do pisania i znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania. I to szybko, jeżeli zależy mu na ocaleniu nie tylko swojego życia, lecz i całego świata.

Szczegóły
Tytuł Czarna loża jasnowidzów
Autor: Delizzos Fabio
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ole
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czarna loża jasnowidzów pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czarna loża jasnowidzów Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czarna loża jasnowidzów PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • MichaelShare

  W pierwszym momencie w oczy rzuca się bardzo wymowny tytuł i intrygująca, zagadkowa okładka. Lecz już po przeczytaniu paru pierwszych stron czytelnik o tym zapomina, ponieważ na pierwszy plan wysuwa się fantastycznie napisany thriller, którego akcja ma miejsce w czasach II wojny światowej. Mądra książka.

 • indefinite

  Książka ebook stworzona jest na podwalinach, które już znamy – nazistowskiej fascynacji mitologią, rodem gigantów a także Atlantydą. Powstało o tym już dużo ebooków i pewnie jeszcze nie raz o temacie usłyszymy, zwłaszcza że jest niezwykle wdzięcznym polem dla wszelkich thrillerów i powieści sensacyjnych. Delizzos nie ujął go może w sposób nowatorski, lecz pełny i ciekawy; twórca zawarł w własnej książce pdf dużo szczegółowych informacji. Dodatkowo interesującym motywem jest sama współpraca nazistów z jasnowidzami czy hipnotyzerami. Zakres ich możliwości i repertuar talentów jest naprawdę barwny, a sceny opisujące rytuały, przesłuchania i egzekucje przeprowadzane przy użyciu magii są doprawdy świetne i nadają powieści charakterystycznej dla thrillera atmosfery.Autorowi nieźle wychodzi łączenie prawdy z literacką fikcją. Na szkielecie historycznych faktów stworzył opowiadanie pełną nieźle ukazanych relacji międzyludzkich, o ciekawej fabularnej osi. Ciężko jest z całą pewnością oddzielać tu kłamstwo od rzeczywistości – niektóre nieprawdopodobieństwa okazują się zgrabnie użytymi, acz prawdziwymi ciekawostkami, natomiast to, co z pozoru zdaje się być do bólu autentyczne, niejednokrotnie jest jedynie wymysłem autora. Całość cudownie się spaja, wręcz zlewa w jednolity obraz świata, który czytelnik odkrywa z przyjemnością – podczas lektury należy być czujnym, ponieważ pozornie przypadkowe sceny i osoby mogą potem odegrać kluczową rolę; wypłyną zmieniając własny charakter albo dopiero go nabierając. Jedynym, co może razić w tej idealnej konstrukcji, jest przesyt ciekawostek – chwilami można mieć wrażenie, że są wciśnięte niemalże na siłę, jakby twórca chciał w tej książce pdf zamieścić wszystko, co wie o nazistach. Narracja momentami zaskakuje swoim bogactwem, co w równym stopniu może być zaletą, jak i wadą. Jeśli lubicie tego typu opisy i barwne formy stylistyczne, powinniście być usatysfakcjonowani. Osobiście kilkakrotnie miałam kłopot z odnalezieniem się w tym stylu; może to wynikać z umysłowego przemęczenia, lecz własne na pewno dołożyły również kłopoty korektorskie – w wielu miejscach zabrakło myślników oddzielających wypowiedzi poszczególnych bohaterów, co sprawiło, że musiałam robić pauzę i cofać się, żeby zrozumieć sens. Było to odczuwalne zwłaszcza na początku, zanim jeszcze czytelnik nieźle zrozumie i poskłada sobie w głowie, kto jest kim.Tym, czego w moim odczuciu zabrakło, jest płaszczyzna psychologiczna. Czarna loża jasnowidzów to szybki thriller sensacyjny pełen gwałtownych zwrotów akcji, zagadek i bohaterów – wielu, lecz potraktowanych bez zbytniej wnikliwości. Nawet o ważnych postaciach wiemy mało i ciężko nam podjąć jakąkolwiek próbę ich zrozumienia, nie wspominając o całej rzeszy bohaterów drugoplanowych. Są to osoby niewątpliwie niezbędne dla fabuły i często posiadające charakterystyczny, stereotypowy rys, jednakże żadna z nich nie jest na tyle wyrazista i interesująca, by pozostała w naszym umyśle na dłużej niż kilka chwil.

 • Bolinaaa

  Już w opisie zafascynował mnie ten thriller. Bardzo oryginalna fabuła, choć oczywiście oryginalność to nie wszystko, liczy się także wykonanie, a Fabio Delizzos sprawdza się w tym przypadku doskonale. Mistrzowsko utrzymywane napięcie sprawia, że raczej ciężko oderwać się od czytania, jeśli się już w ogóle zaczęło..

 • Corson

  Co prawda twórca nie jest mi za bardzo znany, lecz bardzo spodobał mi się opis tej powieści. Lubię wszystkie książki, których akcja losy się podczas II Wojny Światowej, a ta zapowiada się całkiem smakowicie :) Liczę tylko, że nie będzie większych opóźnień z nią związanych, bo nie ma już za specjalnie co czytać :P Pozdrawiam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!