Czytaj więcej:
Czao-Ra. Opowieść północna okładka

Średnia Ocena:Czao-Ra. Opowieść północna

Biały szpic Czao-Ra to dzielny pies łowiecki, który wspólnie ze swoim panem Maruszem wędruje przez piękną, lecz i niebezpieczną tajgę. Razem przemierzają okoliczne lasy, wypatrując łosi, zajęcy, kun i lisów, których futra myśliwy mógłby sprzedać kupcom.Pewnego razu Czao-Ra i Marusz spotykają niedźwiedzia. W nierównym potyczce potężne zwierzę łamię nogę myśliwego. Co będzie dalej? Czy dzielny pies będzie w stanie pomóc swojemu panu? Czy uda im się bezpiecznie dotrzeć do domu?"Czao-Ra. Opowiadanie północna" to cudowna historia o sile przyjaźni człowieka i psa, a także o trudach życia ludzi Północy zmagających się z restrykcyjną zimą, która trwa tu przez osiem miesięcy w roku.

Szczegóły
Tytuł Czao-Ra. Opowieść północna
Autor: Ossendowski Antoni Ferdynand
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Czao-Ra. Opowieść północna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Czao-Ra. Opowieść północna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Czao-Ra. Opowieść północna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • piotr matylla

    idealna książka ebook dla dzieci i młodzieży; moje wnuki słuchają jej na dobranoc i bez wysłuchania elementów nie chcą zasnąć; zalecam wszystkim prawdziwym rodzicom...

  • Sol

    Rzadko kiedy sięgam po takie powieści, które kierowane są głównie do młodziutkiego czytelnika. Jednak tym razem zachęciła mnie opowiadanie o malutkim i dzielnym piesku. Stwierdziłam, że nie będę jej czytać sobie, a dzieciom i to one pomogą mi w ocenieniu tejże historii. Czytałam ją raz, na głos w całości i potem wybrane wątki, których domagały się dzieciaki. Powiem Wam, że była to interesująca odskocznia i coś zupełnie nowego dla mnie. Lubię czytać dzieciakom, sprawia mi to wiele frajdy, dlatego bardzo przyjemnie będę wspominała opowieść Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Zacznijmy od mojej oceny - książkę czyta się naprawdę super, szybciutko i płynnie, co jest czystą przyjemnością. A obrazki w niej zawarte są doskonałym uzupełnieniem, bez którego nie wyobrażam sobie ebooków dla dzieciaków. Cieszy mnie, że są takie śliczne i kolorowe, w zasadzie nie tylko mnie to cieszyło, a moich słuchaczy również! "Pokaż ciociu, pokaż jeszcze raz tego niedźwiedzia!", "Ale ten piesek jest śmieszny!", "A co ten pan niesie na plecach i po co mu to jest?" - ciekawskie bestyjki.Książka "Czao - Ra" jest książką nie tylko o tytułowym psiaku, jest o rodzinie i życiu na północy. Przetrwaniu i radzeniu sobie z tamtejszą codziennością. W pewien łatwy sposób twórca prezentuje nam trudy północnego życia - co niezmiernie zaciekawiło dzieciaki. Mnie już mniej, ponieważ co nieco wiem - filmy i książki dużo mi pomogły w poznaniu północnych realiów. Tak, jak na okładce napisano "Czao - Ra" to cudowna historia o przyjaźni psa i człowieka. O oddaniu i więzi jaką zwierze darzy własnego pana, i odwrotnie. Cudowna przyjaźń, sama mam psiaki i kocham je bardzo, bardzo... Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. A w dzisiejszych czasach ludzie bestialsko obchodzą się ze zwierzakami. Ta opowiadanie może być przykładem dla dzieciaków, jak należy traktować zwierzaki, jak je szanować i ich nie krzywdzić. Mnie ta Opowiadanie Północna bardzo się spodobała. Jeśli nie wiecie, jaki upominek sprawić dziecku, które już czyta i to lubi, to myślę, że "Czao - Ra" będzie idealnym pomysłem. Polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!