Czytaj więcej:
Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło okładka

Średnia Ocena:Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło

Ta książka ebook to istna kopalnia łamigłówek dla dzieci: błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek, kolorowanie ukrytych obrazków… Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę albo nawet ćwiczenie logicznego myślenia. Każda strona tej publikacji uczy języka polskiego, w interesujący sposób pokazując zastosowanie słynnych związków frazeologicznych – takich jak choćby „wilczy apetyt”, „gruszki na wierzbie” czy „co w trawie piszczy”. A dzięki niezwykłej strukturze bloku rysunkowego i grubym wydzieranym kartkom w cyrk na kółkach może bawić się naraz cała rodzina.

Szczegóły
Tytuł Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło
Autor: Hałucha Monika
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Agnieszka Mazur

  Uwielbiam takie książki. Co prawda można z nich skorzystać tylko raz, ponieważ po wykonaniu zadań nie możesz ich już powtórzyć, lecz za to jaką dają frajdę! Są tu krzyżówki, labirynty, łączenie kropek, kolorowanie, wyszukiwanie różnic, liczenie, rysowanie. Są księżniczki, zamki, zwierzątka i owady. Bardzo zajmująca książka, którą dzidziuś się nie nudzi - dzięki zróżnicowanym zadaniom. To fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem w sposób produktywny i korzystny dla jego rozwoju umysłowego. Przy okazji rodzic również trochę rozrusza mózg - a to na pewno nam nie zaszkodzi :)

 • sylvia

  Zalecam dla dzieci w każdym wieku. Ostatnio byłam na feriach z dzieciakami w wieku od 3 do 12 lat i każdy znalażł coś dla siebie. Każdą strone można wyrwać i podzielić się z towarzyszami zabaw. Starczy zabrać wiele kredek i flamastrów. (Polecam zabierać wszędzie gdzie dzieci będą oczekiewać np. na jedzenie :)

 • kiedymamaniespi

  Idealna pozycja dla całej rodziny! Pełna łamigłówek, labiryntów, kolorowanek i innych zabaw edukacyjnych dla dzieci. Polecam!

 • Iwona_C_

  Cyrk na kółkach… taka przewrotna nazwa, lecz dużo mówi o książeczce, którą chcę Wam przedstawić. Jest to pozycja dla dzieci w wieku ok 6-8 lat, czyli wczesnym wieku szkolnym. Co kryje w sobie? Różnorakie różności. Są w niej zadania, które mają ułatwić naukę języka polskiego, a ściślej rzecz biorąc poznanie znaczenia najpopularniejszych powiedzonek, takich jak chociażby tytułowy „cyrk na kółkach” czy „dopięte na ostatni guzik” i „szukać dziury w całym”.Jakie zadania czekają na maluchy? Jest tu wiele kolorowanek, łączenia w pary, labiryntów i rysunków z różnicami. Są zadania, z którymi poradzą sobie już 3 i 4 latki. Jednak większość przeznaczona jest dla starszych dzieci, np. krzyżówki czy bardziej skomplikowane zadania manualne.Dużym atutem jest to, że publikacja ma formę bloku rysunkowego, co pozwala na wyrywanie kartek. Sprawdzi się to szczególnie w większym gronie dzieci.Jest to interesująca forma nauki przez zabawę dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.http://czytajac.pl

 • Ania mama Alicji

  Myślę, że ta lektura jest naprawdę ciekawa. Z jednej strony bawi nasze dzieci, uczy cierpliwości, spostrzegawczości, rozwija zdolności manualne. Z drugiej tłumaczy frazeologizmy. Sformułowania, które nie zawsze są dla dzieciaczków sensowne. Zabawa i nauka w jednym. Choć trzeba przyznać, ze zabawy jest tu znacznie więcej niż nauki. I dobrze, i niech się dzieciaczki bawią. Moja Ala jest zachwycona. Od paru dni nie rozstaje się z tą lektura na krok. I pewnie tak będzie do momentu, aż skończą jej się polecenia do wykonania. Lecz to niezły znak. Świadczy o tym, że moje dzidziuś bardzo polubiło tą książeczkę, a zabawy w niej niezwykle przypadły jej do gustu. Więc z czystym sumieniem mogę ją polecić także Wam. Jest super!

 • jezyna122

  Pamiętam jak w dzieciństwie czekałam na świeży numer najpierw gazety „Miś” a potem „Świerszczyka”. Uwielbiałam teksty drukowane w odcinkach i różne ilustracje. Najbardziej jednak lubiłam wszelkiego rodzaju krzyżówki, rebusy i szarady, które znajdowały się najczęściej pod koniec gazetki. Sprawiały mi one wiele frajdy a niejednokrotnie wcale nie należały do najłatwiejszych. Gdy zobaczyłam „Cyrk na kółkach” od razu przypomniały mi się właśnie tamte chwile. Wielki zestaw łamigłówek, labiryntów, kolorowanek trafił do mnie akurat w okresie ferii czyli w idealnym okresie do wspólnej pracy i zabawy z dzieckiem. Tak naprawdę nie wiem, kto bardziej ucieszył się , ja czy syn lecz obydwoje ochoczo zaczęliśmy wykonywać zawarte w niej polecenia. Ilustratorka Anita Graboś słynna mi już była z fantastycznej kolorowanki „Wyspy”, przy której syn spędził dużo godzin. Ten zestaw zachwycił mnie jednak z innego powodu. Wielokrotnie mówiąc do dzidziusia wykorzystywałam związki frazeologiczne, których on niejednokrotnie nie rozumiał. Pytał „czemu szukasz dziury w całym” albo „czemu masz oczy dookoła głowy” ? Wiadomo z powiedzeniem „tam gdzie król chodzi piechotą” nie miał w ogóle problemu i sam wykorzystywał go wielokrotnie. W tym zbiorze prócz wielu interesujących labiryntów, wyszukiwaniu różnic, kolorowanek, łączeniu kropek, autorki w sposób ogromnie przejrzysty tłumaczą znaczenia słynnych związków frazeologicznych np. wilczy apetyt, gruszki na wierzbie, kocia muzyka. Śmieszne malunki idealnie ilustrują meandry naszego polskiego języka, ukazując jego fenomenalne możliwości. Na pochwałę zasługuje też sposób wydania. Książka ebook przypomina blok rysunkowy z grubymi, wydzieranymi kartkami, dzięki czemu można spokojnie korzystać z cienkopisów i farb a i równocześnie może pracować cała rodzina. Moje dzidziuś od razu usiłowało odtworzyć w pokoju cyrk na kółkach, a gdy poprosiłam, aby posprzątał to usłyszałam, że szukam dziury w całym. Przy kolacji stwierdziło, że wilczy apetyt to ma tata a on jedynie może mysi. W rezultacie mąż stwierdził, że prawdopodobnie on musi zacząć mu dobierać odpowiednie lektury. Jednak śmiechu było mnóstwo, choć nie da się ukryć, że dużo pracy jeszcze przed nami zostało. „Cyrk na kółkach” to zdecydowanie pozycja godna zareklamowania. Uczy, niesamowicie wciąga, bawi, poszerza horyzonty i rozwija zainteresowania. Gdy do niej zaglądniemy, przepadamy z kretesem. Zalecam !!

 • Kto czyta - nie pyta

  Musicie przyznać, że dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed komputerami, telewizorami czy tabletami - już nawet dwuletnie szkraby wiedzą jak włączyć DVD czy obejrzeć fotografie na telefonie. Zadaniem rodzica jest jednak ograniczenie tego czasu spędzonego z elektroniką i zastąpienie go czymś bardziej pożytecznym.W wykonaniu tego dość trudnego zadania może nam pomóc Cyrk na kółkach - niepozorna książka ebook z mnóstwem interesujących zdań!Odnajdziemy tutaj: labirynty, różnice do znalezienia, krzyżówki, kolorowanki z kluczem (uczą przy okazji figur geometrycznych), malunki do dokończenia i dużo innych… Mała próbka poniżej z moim ulubionym Królem, który chodzi piechotą do wiadomego miejsca, a zadaniem dzidziusia jest pokazanie mu drogi w labiryncie. Trzeba jednak zauważyć, że to nie jest taka "zwykła" książka ebook z łamigłówkami! Autorzy postanowili bowiem nauczyć dzieci związków frazeologicznych - każde z zadań tłumaczy jeden z nich i w jakiś sposób łączy się z danym sformułowaniem. Mamy tutaj zatem połączenie przyjemnego z użytecznym - dzieci nie tylko trenują spostrzegawczość, koncentrację czy twórcze myślenie, lecz również uczą się języka polskiego, jednocześnie idealnie się bawiąc.Cyrk na kółkach przyda się zarówno rodzicom jak i pedagogom (np. pracującym z dzieciakami z autyzmem), czy logopedom. Książka ebook gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, lecz też rozwój spostrzegawczości, zdolności manualnych, czy twórczego myślenia. Dodatkowo jest wydana w komfortowej formie bloku, dzięki czemu możemy wyrwać jedynie interesującą nas kartkę. Plusem jest też fakt, że jest cała czarno-biała, gdyż przy każdym z zadań dzidziuś może poćwiczyć kolorowanie.

 • Dominika Ławicka

  Mowa polski to jest to! "Cyrk na kółkach, czyli mowa polski na wesoło"Moim ulubionym przedmiotem w szkole był mowa polski. W szkole podstawowej miałam szczęście trafić na polonistę z pasją, olbrzymią wiedzą i mnóstwem pomysłów. Nawet w sobotę spotykaliśmy się na zajęciach, dyskutowaliśmy o literaturze, odgrywaliśmy scenki ze słynnych powieści, recytowaliśmy wiersze. Wymagał od nas więcej, niż przewidywała podstawa programowa, a zajęcia prowadził rewelacyjnie. Dziękuję Panu i pozdrawiam serdecznie.Jeśli zapytać uczniów, jaki przedmiot szkolny budzi w nich największy strach to zazwyczaj odpowiadają, że mowa polski i matematyka. Cóż, ja zaliczam się do tych, którzy truchleli na samo słowo matematyka, a na lekcję szli, jak na ścięcie. Na matematyce odliczałam minuty do końca, za to na języku polskim siedziałam, jak zaczarowana i chłonęłam każde słowo nauczyciela. Dzisiaj się z tego śmieję, ponieważ mój syn nie lubi języka polskiego za to miłuje matematykę. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że z polskiego ma szóstki i piątki, lecz to dla niego "nuda, nuda i jeszcze raz nuda!" Trzymam rękę na pulsie i robię wszystko, aby jednak polubił zajęcia języka polskiego, całe szczęście, że czyta książki, co sądzę za osobisty sukces. Lecz do rzeczy, ponieważ chciałabym zaproponować Wam książkę "Cyrk na kółkach, czyli mowa polski na wesoło".Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat i jest to książka ebook łącząca zabawę i naukę. Znajdziecie w niej łamigłówki, krzyżówki, labirynty, zadania wymagające spostrzegawczości, a także kolorowanki i obrazki, które powstaną po połączeniu punktów, ogólnie mówiąc, zadania o różnorakim stopniu trudności. Książka ebook w bardzo interesujący i przede wszystkim przystępny sposób prezentuje zastosowanie słynnych związków frazeologicznych a także objaśnia ich znaczenie. Ponadto ma strukturę bloku rysunkowego, więc do zabawy można zaangażować całą rodzinę, wiadomo że najlepszą formą nauki jest aktywizacja, czyli pobudzanie do działania. Dzieciakom na pewno spodobają się śmieszne ilustracje, zwłaszcza że na niektórych kartach będą musiały wykazać się zdolnościami i dokończyć pracę rozpoczętą przez ilustratora. Takie książki zawsze zyskują moją aprobatę, ponieważ wiem, że dzięki nim moje dzidziuś może element wolnego czasu spędzić na twórczej zabawie, która procentuje zdobytą wiedzą, utrwaleniem wcześniejszych wiadomości a także wzbogaceniem słownictwa. Lecz to też idealna rozrywka dla mnie."Cyrk na kółkach, czyli mowa polski na wesoło" to idealna oferta dla całej rodziny, okazja na wspólnie spędzony czas i naukę pod pretekstem zabawy. Podzielcie się kartkami, zapoznajcie dzidziuś z frazeologizmami i po prostu nieźle się bawcie!Dominika Ławicka

 • BiBi

  Łamigłówki dla małej główki, labirynty, kolorowanki, i inne edukacyjne zabawy dla dzidziusia w odsłony okołojęzykowej. Łączenie punktów, tropienie różnic, rozwiązywanie krzyżówek, odszukiwanie ukrytych szczegółów. Każde z zadań ma na celu przybliżenie dzidziusiowi słynnego związku frazeologicznego i utrwalenie go w proponowanej zabawie. Dla mnie bomba!

 • Wkp

  Czy są dzieci, które nie lubią łamigłówek i zagadek? Dokładnie, prawdopodobnie nikogo takiego nie da się znaleźć. Każdy młody człowiek z przyjemnością spędzi choćby element wolnego czasu w ten sposób. A że dzięki tej konkretnej pozycji przy okazji dużo się nauczy i pogłębi własną wiedzę o języku polskim, nie będzie to czas stracony!Co dzieci znajdą na stronach „Cyrku na kołach”? Właściwie każdy rodzaj zagadek, jakie zainteresują czytelników w wieku 6-10 lat. Zresztą ciężko mi się odnieść tylko do tej konkretnej grupy wiekowej, sam już od bardzo dawna do niej nie należę, a jednak sam rzut oka na zawartość tej książki starczyła bym z przyjemnością przypomniał sobie, jak będąc młodszy spędzałem godziny na podobnych rozrywkach. Kolorowanie według kodu, łączenie w pary, krzyżówki, szukanie szczegółów, szukanie różnic, łączenie punktów, labirynty, tworzenie swoich rysunków… Każda następna strona to oferta wejścia w ten wyjątkowy świat nauki poprzez zabawę.Rysunki są różnorodne, od prostych po bardziej skomplikowane, różnorodne i ciekawe. Zadania odpowiednio dobrane do wieku sprawdzają się znakomicie. Ładne jest także samo wydanie, wielki format, niezły papier, twarda tekturka na podkładkę.„Cyrk na kółkach” gwarantuje więc dużo godzin użytecznej rozrywki, w którą z pewnością dadzą się wciągnąć nie tylko dzieci, lecz także ich rodzice. Wiem także na przykładzie swoim i własnej dziewczyny, że wcale nie trzeba być młodym człowiekiem czy jego opiekunem, by chętnie spędzić czas ponad tą książką. A to prawdopodobnie jest najlepsza dla niej recenzja, jaką mogę wystawić.Dlatego polecam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!