Czytaj więcej:
Cudowna okładka

Średnia Ocena:


Cudowna

Jadwiga miała czternaście lat, gdy ukazała jej się na łące Matka Boska. Był 1965 rok, władze walczyły z ludową religijnością pod hasłem: Kościół do kruchty. Na łąkę przybywali pielgrzymi z całej Polski, a milicja siłą rozganiała nielegalne zgromadzenie. Wierni pili „cudowną” wodę ze źródełka, a sanepid ich przymusowo hospitalizował z powodu podejrzenia duru brzusznego. Wkrótce mieszkańcy Zabłudowa zwątpili w objawienie dziewczynki. Mieli jej za złe, że zabłudowski cud jest za mało cudowny, że nie postawiono na łące kościoła, że w okresie innych objawień Matka Boska powiedziała więcej niż u nich.Dzięki zachowanym raportom SB Piotr Nesterowicz relacjonuje historię „cudu zabłudowskiego” minuta po minucie. Rozmawia też z nad sześćdziesięcioletnią Jadwigą. Dziewczyna do dziś powtarza zdanie, które usłyszała od Maryi, gdy miała czternaście lat.

Szczegóły
Tytuł Cudowna
Autor: Nesterowicz Piotr
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Reportażu (Dowody na Istnienie)
Rok wydania: 2014
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cudowna pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cudowna Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cudowna PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • etak

  Piotr Nesterowicz jest nieźle przygotowanym historycznie badaczem cudu zabłudowskiego. Zresztą interesuje go cały ten okres po 1956, Polska lat 60., gomułkowskie czasy. I słusznie zauważa, że takich pięknych objawień, lśnień obrazów było w Polsce więcej - tylko w latach 1949-1950 w woj. olsztyńskim, białostockim, lubelskim, katowickim, opolskim, warszawskim, rzeszowskim, poznańskim i krakowskim było przeszło 60 spraw omówionych przez władze jako cuda. A do tego trzeba jeszcze doliczyć około 10 osób, które umierały w opinii świętości w Polsce lat 1950-1960 i których piękne interwencje po śmierci ludzie doznawali. Zalecam prace Piotra Bączka - historyka z Warszawy, który o tym pisze i to bada. Kościół oczywiście jest bardzo wstrzemięźliwy, bada to latami i tylko garstkę spraw uznaje za rzeczywiste interwencje nadprzyrodzone. Tak było zawsze: samych objawień Miłosierdzia Bożego było kilkanaście, lecz uznane zostały tylko s. Faustyny Kowalskiej i tak są upowszechniane. Nie umniejsza to przecież roli i znaczenia tych odrzuconych. Raczej dowodzi tego, że to co widzący przekazywali może być prawdą. Książka ebook Nesterowicza oczywiście niczego nie wyjaśnia. Nie jest to jej celem - raczej zostawia nas z zapytaniami o sens potyczki z ludzką duchowością, potrzebą wiary. Warto te zapytania sobie postawić.

 • Klaudia Jabłońska

  Przyznaję. W cudy to ja nie wierzę. Lecz w dobre książki owszem. Ta jest na pewno godna zainteresowania i poświęcenia jej czasu. Podoba mi się, że jest spokojnym opisem wydarzeń. Rzeczowym, z zewnątrz, obiektywnym. Tytułowy cud staje się pretekstem do przyjrzenia się portretowi zbiorowemu polaka. Nasze najbardziej niechętnie internalizowane cechy narodowe. A może to cechy nie polskie, lecz ludzkie po prostu? Wyjątkowy tez wizerunek dziewczyny widać. Jadwiga jest krwią z krwi i kością z kości tej ziemi. Pełnej ludowej obrzędowości, odrywającej się od codzienności w kierunku nieba tylko

 • Eliza Misiejuk

  chciałam dać 5 gwiazdek a wyszła mi tylko jedna. Książkę bardzo polecam! nie warto jej streszczać, warto przeczytać !

 • Warrige

  Komu przeszkadzał cud widziany przez Jadwigę, że tak bardzo starano się, żeby nie ujrzał światła dziennego, a kolejne pokolenia nie usłyszały o Objawieniu? Dlaczego w latach 60 ważniejsze było to, co dało się wytłumaczyć ludzkim umysłem niż religia niewidoczna dla oczu i niezrozumiała dla polskich władz. Nesterowicz minuta po minucie omawia cud zabłudowski. Nie przekonuje nas, że trzeba wierzyć, ponieważ po przeczytaniu tego świadectwa uwierzy każdy.

 O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!