Córka głosu. Księga życia Hili Campos okładka

Średnia Ocena:


Córka głosu. Księga życia Hili Campos

Jest rok 1597. W chrześcijańskiej Wenecji Żydzi żyją za murami getta, a za przywilej praktykowania własnej wiary odwdzięczają się wiernością względem Republiki i poszanowaniem jej praw. Na galeonie handlowym kupiec Menachem Campos wypływa do Stambułu, Hila, jego córka, szykuje się do zaślubin, a młoda synowa spodziewa się narodzin upragnionego syna. Los zdaje się im sprzyjać, ale do czasu, ponieważ gdy z morza nadchodzą dramatyczne wieści, żydowską Wenecją wstrząsają pogłoski o zagadkowych znakach – zwiastunach prześladowań i klęsk… „Księga życia Hili Campos” to porywająca dylogia opowiadająca o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie ród Camposów do najpotężniejszych państw szesnastowiecznej Europy, a niekończącym się peregrynacjom przyświeca idea „città ideale” – miasta idealnego. Czy to możliwe, że nazywa się ono Zamość…?

Szczegóły
Tytuł Córka głosu. Księga życia Hili Campos
Autor: Wojdowicz Agnieszka
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2018
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Córka głosu. Księga życia Hili Campos w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Córka głosu. Księga życia Hili Campos PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Iwona_C_

    ohaterowie główni, jak i poboczni są ciekawie wykreowani i każdy z nich czymś się wyróżnia, ma własne wady i zalety, które sprawiają, że są oni bliżsi czytelnikowi. Forma narracji sprawia, że w książce pdf jest bardzo mało dialogów, za do wiele opisów i retrospekcji. Z jednej strony pozwala to zbudować odpowiedni klimat i przedstawić realia ówczesnej epoki. Z drugiej, według mnie sprawiło, że zabrakło tutaj nieco dynamizmu. Jednak to jest jedynie moje odczucie. Bardzo lubię książki o bogato zarysowanym tle historycznym, z ciekawą opowieścią, w której uczestniczą bohaterowie powieści. Tutaj autorka stanęła na wysokości zadania. Oddała do rąk czytelników książkę, która z pewnością wymagała od niej wielkich nakładów pracy. http://www.czytajac.pl/2018/03/corka-glosu-ksiega-zycia-hili-campos/

  • jezyna122

    Muszę się przyznać, że trylogia „Niepokorne” Agnieszki Wojdowicz zwróciła moją uwagę z racji tego, że akcja toczy się w Krakowie. Jako mieszkanka tego miasta uwielbiam powieści, w których historia rozgrywa się właśnie tutaj i moje ukochane miejsce staje się drugoplanowym bohaterem. Moją uwagę przykuła też interesująca fabuła i pamiętam, że z niecierpliwością czekałam na ostatni tom. Z kolei „Córka głosu” to pierwsza element dylogii, której zarówno główną bohaterką jak i narratorką jest Hili Campos pochodząca z rodziny sefardyjskich Żydów, którzy wygnani w 1492 roku z Hiszpanii, edyktem Króla Ferdynanda i Królowej Izabeli znajdują spokojną przystań najpierw w Wenecji a potem w Zamościu. Od wielu lat, w ciągłym poszukiwaniu miasta idealnego próbują adaptować się w miejscach, które pozwalają na uczciwe i spokojne życie. Jeżeli ktoś jest fanem powieści z szybką akcją i ogromem dialogów, opowiadanie Hili może go zmęczyć ale jeżeli lubi powieści historyczne, będzie tą książką zauroczony. Narracja głównej bohaterki to istna perełka, pełna malowniczych obrazów miejsc, które pozostają w naszej fantazji na długo. Dzięki temu głęboko zanurzamy się w fabule i nie przeszkadza nam jej pewna powolność. Rodzina kupca Menachema Campos z niecierpliwością oczekuje jego powrotu ze Stambułu. Sama Hila szykuje się do zaślubin z młodym facetem co prawda wybranym przez jego ojca, lecz bardzo bliskim jej sercu. Jej matka zmarła po porodzie, rodziną i całym gospodarstwem domowych zajęła się Lea, powinowata i przyjaciółka. Jest to dość nerwowy czas tym bardziej, że bratowa Hili spodziewa się lada dzień potomka. Niestety, nagle, ich wypracowana stabilność zostaje poddana ogromnej próbie. Zagadkowe znaki, zwiastujące prześladowania i klęski, to tylko jeden z fragmentów niepewnej przyszłości. Jak potoczą się dzieje rodziny Campos, czy jej poszukiwania „citta ideale” przyniosą skutek? Czy Zamość pozwoli jej na chwilę oddechu ? Muszę przyznać, że autorka wprowadza czytelnika w świat pełen tradycji, niedomówień jak i miejsc o których nie miałam najmniejszego pojęcia. Zamojscy Sefardyjczycy to temat, z którym wcześniej nie spotkałam się. Głowna bohaterka opowiada historię własnej rodziny jako dziewczyna już stateczna, dzięki czemu mająca możliwość popatrzeć na dużo spraw obiektywnie a i również umiejętnie skomentować tło wydarzeń. Zaprasza czytelnika do świata pełnego trwogi, emocji i rozpaczy, miejsca, którego bardzo trudno opuścić. Ja już czekam na drugi tom, ale jestem też interesująca audiobooka, bo to jedna z tych powieści, którą idealnie byłoby posłuchać. Zalecam