Czytaj więcej:
Comedia infantil okładka

Średnia Ocena:Comedia infantil

Maputo - stolica Mozambiku, środek nocy. José Antonio Maria Vaz słyszy strzały dobiegające z opuszczonego teatru, który sąsiaduje z jego piekarnią. Na scenie znajduje rannego chłopca o imieniu Nelio. Na jego prośbę zanosi go na dach budynku. Tam, ostatkiem sił, Nelio wyjawi mu własną dramatyczną historię. Pożar wioski, w której narodził się chłopiec, napad bandytów, zabójstwo rodziców dokonane na jego oczach, ucieczka, życie na ulicy i w końcu przyłączenie się do gangu. W "Comédii infantil" Mankell opowiada historie dzieci, które żeby przetrwać w państwie ogarniętym wojną domową, musiały bardzo dynamicznie wydorośleć. Piękna, poruszająca, wielowarstwowa powieść. Najważniejsza i najczęściej tłumaczona książka ebook Mankella spoza cyklu kryminalnego.

Szczegóły
Tytuł Comedia infantil
Autor: Mankell Henning
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Comedia infantil pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Comedia infantil Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Comedia infantil PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • adata

  Odkładam na półkę "Comedię" Mankella i właściwie nie wiem co powiedzieć. Przypominają mi się kluczowe dla mnie słowa, że czasami nie można powiedzieć nic, że właściwie można tylko milczeć. "Dziecięca komedia", "dziecięca sztuka" to przewrotnie zatytułowana opowieść o dziecięcym dramacie rozgrywającym się na ulicach Mozambiku. Dramacie setek bezdomnych dzieci, których jedynym zadaniem jest przeżyć następny dzień. To opowiadanie o małym chłopcu, którego brutalność i bestialstwo wojny domowej pozbawiły wszystkiego, co dzidziusiowi na tym świecie normalnie się należy. Myślę o tym jak ciężko jest nam, ludziom, sprawiać, by wokół nas działo się dobrze. Choć jednocześnie nikt inny zrobić za nas tego nie może. Poruszająca lektura. Polecam.

 • rariton

  Henning Mankell jakiego nie znacie, a może Henning Mankell jakiego pragnęlibyście poznać. "Comedia Infantil" to opowieść daleka od słynnych kryminałów Mankella, a jednak poruszająca bardziej niż cały dotychczasowy dorobek literacki. Dowód na to, że talent objawia się wielopoziomowo, a pisarz nie powinien zamykać się wyłącznie w jednym gatunku.

 • Vikusa

  Jak zwykle jestem bardzo mile zaskoczona tym co pokazuje Mankell. Przyzwyczaił on czytelnika do pewnego poziomu i tak również jest w "Comedia infantil", to nie kryminał, a jednak stale mamy do czynienia ze idealnym stylem mistrza Henninga Mankella. Ponieważ Mankell jak zawsze sprawia, że jego książka ebook zostaje w pamięci.

 • beaton

  Mankell jakiego nie znamy. A może inaczej: znamy, lecz nie z serii z Wallanderem. To Mankell z "Włoskich butów" i "Wspomnień brudnego anioła". Smutny, refleksyjny, wyciskający łzy z oczu. Stolica Mozambiku. José Antonio Maria Vaz, piekarz, ratuje rannego chłopca o imieniu Nelio. Chłopczyk jest przywódcą ulicznej bandy. Niektórzy przypisują mu boską moc, ponieważ Nelio, choć ma raptem 10 lat uzdrawia, udziela rad godnych mędrca, uczciwie rozsądza spory. Jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej Nelio żył sobie spokojnie w własnej wiosce. Jednak rewolucjoniści wymordowali jego rodzinę, a jemu samemu kazali zamordować własnego kuzyna, z którym Nelio najbardziej lubił się bawić. Od tej pory Nelio, choć jest dzieckiem, czuje się jak starzec. Na dachu piekarni Nelio przez 9 kolejnych nocy opowiada piekarzowi własną historię. Książka ebook poruszająca, godna polecenia.

 • Dibrova

  Kiedy zobaczyłam ten tytuł byłam nieco zaskoczona. Mankell kojarzył mi się do tej pory tylko i wyłącznie z powieściami kryminalnymi. Miałam więc sposobność poznać jego pióro też w powieści spoza nurtu kryminalnego i okazało się, że to bardzo udane spotkanie. Comedia infantil głęboko mną poruszyła i wstrząsnęła, bardzo polecam, nie tylko fanom Mankella.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!