Czytaj więcej:
Co się wydarzyło w Madison County okładka

Średnia Ocena:Co się wydarzyło w Madison County

Robert Kincaid, fotograf pracujący dla „National Geographic”, przyjeżdża do hrabstwa Madison, by zrobić fotografie krytych mostów. Przez przypadek poznaje Francescę Johnson, gospodynię domową. Francesca wraz z mężem i dwójką dzieci prowadzą spokojne farmerskie życie. Pomiędzy Robertem a Franceską zaczyna nawiązywać się uczucie, coraz bardziej zbliżają się do siebie. Ich romans trwa tylko 4 dni, lecz te 4 dni dla obojga staną się jednymi z najistotniejszych w życiu. Do końca życia oboje trzymają w tajemnicy to, co się pomiędzy nimi wydarzyło. Dopiero po śmierci Franceski dzieci dowiadują się o romansie ich matki. "Piękna historia miłosna, pozostanie z tobą długo po tym, jak skończysz czytać ostatnią stronę."Terence Stamp "Wszyscy marzymy o przypadkowym spotkaniu, takiej chwili, gdy czujemy, że naprawdę żyjemy. Waller prezentuje nam, że wszystko jest możliwe."Sunday Telegraph

Szczegóły
Tytuł Co się wydarzyło w Madison County
Autor: Waller Robert James
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Co się wydarzyło w Madison County pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Co się wydarzyło w Madison County Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Co się wydarzyło w Madison County PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Poddasze Literata

  Jest rok tysiąc dziewięćset sześćdziesiąty piąty. Szesnasty sierpnia, poniedziałkowe popołudnie. Francesca Johnson, małżonka jednego z farmerów w Madison County, popija na werandzie mrożoną herbatę. Dzień jest upalny i duszny, przesycony aromatem słońca i unoszącego się w powietrzu kurzu. Minuty zdają się mknąć leniwie ku zachodowi, rytualnie, zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Wszystko zmienia się jednak, gdy do gospodarstwa państwa Johnsonów przybywa nieznajomy mężczyzna, poszukujący mostu Roseman Bridge…„Myślała o mężczyźnie, dla którego miała znaczenie różnica pomiędzy pastwiskiem a łąką, którego ekscytuje barwa nieba, który pisuje wiersze, lecz do prozy nie ma serca. Który gra na gitarze, który zarabia na życie fotografowaniem, a własny sprzęt wozi w plecakach. Który jest jak wiatr. I porusza się jak wiatr. Być może z wiatru powstał”.Trudno nie zadać sobie pytania, na czym polega fenomen powieści Wallera. Romantyzm i wzajemna fascynacja są tym, co otrzymuje miejsce w większości ebooków o tematyce miłosnej. Jednak czytając „Co się wydarzyło w Madison County" odnosi się wrażenie, że ta historia jest o czymś więcej, że narusza granice ludzkiego istnienia i wyobraźni. Sposób, w jaki Waller podchodzi do bliskości dwojga ludzi znacznie wykracza poza cielesną i duchową powłokę, tworząc nieomal odrębny byt wspólnego istnienia. Pisze: „czasami spotkanie, przeniknięcie się jednej rzeczywistości z inną, jest możliwe”, zupełnie jakby nawiązywał do dwóch, odrębnych ludzkich wymiarów energii i tego, co owe wymiary potrafią razem współtworzyć. Bezpretensjonalność i łagodność tych przemyśleń dodaje utworowi niemalże magicznej poświaty, odkrywając przed czytelnikiem zupełnie inny, głębszy świat doznań.„To były dobre sny, te sny sprzed lat; nie sprawdziły się, lecz cieszę się, że mi się przyśniły”.Być może na pierwszy rzut oka „Co się wydarzyło w Madison County" wydaje się ckliwym harlequinem – jednym z wielu. Jednak Robert James Waller utworzył dzieło niebywałe, z charakteru podobne do tych, które spisał Robert Penn Warren, jednak w istocie swego przesłania ponadczasowe i wyjątkowo prawdziwe. Dedykowana „obcym" i „wędrowcom" książka ebook z pewnością zajmie nieco miejsca we wszystkich duszach, które umiłowały sobie wolność i drugiego człowieka.

 • shczooreczek

  Od lat prześladowana filmem z Meryl Streep i Clintem Eastwoodem w rolach głównych zadaję sobie pytanie: co się wydarzyło w Madison County? Za sprawą kapitalnych wydań filmowych – „kultowej serii”, mogłam odnaleźć odpowiedź najpierw na kartach literatury.Przepięknie napisana, cudownym językiem, z olbrzymią lekkością i uczuciem – do zaczytania, pochłonięcia, pielęgnowania.Historia uczucia silniejszego niż wszystkie przeciwności i zdrowy rozsądek, silniejszego od przekonań, najbliższych i zobowiązań. Mocne, trwałe, a mimo to niemożliwe do pełnego zrealizowania.Robert Kincaid to fotograf na usługach „National Geographic”. Jego aktualna trasa obejmuje także Madison, gdzie ma wykonać fotografie krytych mostów. Podczas własnej pierwszej wizyty w hrabstwie poznaje Francescę Johnson, która wiedziona impulsem zaprasza go do domu. Wtedy nie wie jeszcze, że to z pozoru przypadkowe spotkanie wywróci jej poukładane życie do góry nogami, a ją samą sprowokuje do odnalezienia w sobie pokładów uczuć, o jakich nie miała pojęcia. Francescę i Roberta połączy ognisty, choć krótki romans zakończony przez kobietę pragnącą być wierną założonej rodzinie. Ich uczucie wyjdzie na jaw dopiero po śmierci bohaterki, gdy ta przyznaje się do niego w liście pozostawionym dzieciom.Książka ta mimo pozornej lekkości i niewielkiej objętości, dostarczyła mi więcej wzruszeń niż niejedna opowieść pokaźniejszych gabarytów. Zżymałam się jedynie na niewielką ilość stron, ponieważ odnoszę wrażenie, że narrację można by rozwinąć bez konieczności popadania w schematyczność czy sztuczne pompowanie. Z olbrzymią chęcią czytałabym jeszcze i jeszcze, stąd ten nieskrywany żal.Nie bacząc jednak na te elementy, stale pozostaję pod urokiem książki, która pokazała miłość od jej najładniejszej strony. Ciepła opowieść, do której będzie się chciało wracać, by się pozachwycać.http://shczooreczek.blogspot.com/2016/01/co-sie-wydarzyo-w-madison-county.html

 • Barbara Kucharska

  Książka ebook podoba mi się w równym stopniu co film który oglądałam już kilka razy i nieodmiennie budzi przyjemne wrażenie. Z książką jest tak samo, ta historia urzeka i porusza, dla mnie nieustanna się swego rodzaju legendą, która potrafi chwycić za serce. Zapada też w pamięć, na pewno ze względu na barwnych i ciekawych bohaterów.

 • Niebieska zakładka

  Uwielbiam czytać książki i porównywać je z ekranizacjami. Różnorakie wyciągam z tego wnioski. Czasami treść książki zupełnie odbiega od filmu, innym razem jest niemalże identyczna. W przypadku „Co się wydarzyło w Madison County”, mimo gwiazdorskiej obsady ekranizacji, to książka ebook bardziej mnie wzruszyła i porwała.Historia w niej przedstawiona jest trochę klaustrofobiczna. Występuje tu właściwie tylko dwóch bohaterów, którzy mimo pozornego niedopasowania, zakochują się w sobie bez pamięci.Franceska jest przykładną żoną i matką dwójki dorastających dzieci. Wiedzie spokojne życie na farmie w stanie Iowa, z dala od cywilizacji. Mimo pozornej stabilizacji i udanego życia rodzinnego, jest znudzona i nieszczęśliwa. Nie spełnia się jako gospodyni domowa. Nierzadko również wraca myślami do rodzinnych Włoch, kiedy była młodą dziewczyną, a życie wydawało się pełne marzeń do spełnienia.Pewnego razu jej mąż z dzieciakami wyjeżdżają na kilka dni. Franceska jest szczęśliwa z powodu danej jej na chwilę wolności, dlatego planuje poświęcić ten czas tylko dla siebie. Akurat w tym momencie na jej farmę trafia Robert, fotograf pracujący dla „National Geographic”, który przyjechał do hrabstwa Madison, by sfotografować dla magazynu kryte mosty.To przypadkowe spotkanie na zawsze odmienia życie obojga. Chociaż mają do dyspozycji zaledwie cztery dni, powoli zbliżają się do siebie i w końcu zakochują. Powstają jednocześnie dylematy. Co dalej? Czy Franceska ma porzucić dotychczasowe, nudne, lecz ustabilizowane życie i uciec z Robertem? Co jest w życiu najważniejsze: obowiązek, czy uczucie, które spotyka człowieka tylko raz?Film z Meryl Streep (nominowaną do Oscara) i z Clintem Eastwoodem obejrzałam pierwszy raz dużo lat temu. Pamiętam, że bardzo mi się wówczas podobał, a końcówka wzruszyła mnie do łez. Lecz oglądając go ostatnio reagowałam już zupełnie inaczej. Bardziej patrzyłam na tę historię racjonalnie, zadając sobie pytanie: czy możliwe jest pokochać kogoś tak bardzo w zaledwie cztery dni? Szczerze wątpię.Tym razem oglądałam więc film trochę jako science-fiction dla niepoprawnych romantyków. I zamiast na przedstawianej miłości bez granic, skupiałam się bardziej na genialnej grze aktorskiej, która na pewno jest godna uwagi. Lecz w samej historii widziałam jedynie zdradę i nieracjonalne zachowania, przez co nie potrafiłam kibicować tej zakazanej miłości.Inaczej jest z książką. Jest bardzo zgrabnie napisana i czyta się ją niezwykle dynamicznie (także z racji tego, że ma zaledwie 160 stron). Twórca dokładnie objaśnia uczucia Franceski i Roberta, dzięki czemu ich historia i nieoczekiwane uczucie nabiera autentyzmu. Zalecam ją wszystkim romantyczkom, które lubią porywające historie miłosne. Może gdzieś na świecie takie nagłe miłości faktycznie się zdarzają? :-)

 • Recenzje Ami.

  Nie ukrywam, że "Co się wydarzyło w Madison County" sądzę za jeden z najładniejszych obrazów w historii kina. Meryl Streep i Clint Eastwood stworzyli wspaniałe, urzekające i pełne głębi postacie, które w wyjątkowo realistyczny i wzruszający sposób ukazują ludzkie dramaty i wewnętrzne rozterki. Prawdą jest, że miłości w życiu można nie spotkać, można również natknąć się na nią za wcześnie i zbyt dynamicznie utracić. Oczywiście miłość może również przetrwać dużo lat, czasami nawet całe życie, a czasami - jak prezentuje ten film - może trwać tylko 4 dni. Temat miłości, mimo, że sfilmowany i opowiedziany już na miliony sposobów, Clint Eastwood pokazał w absolutnie mądry i niepowtarzalny sposób. Reżyser w prozaicznym kadrze ujął przewrotne i nieokiełznane namiętności, które stłamszone czekają na odpowiedni moment, na właściwą chwilę i instynktowne przeczucie. Obraz Eastwooda to film, który chwyta za serce, skłaniający do refleksji i przemyśleń ponad swóim życiem. Dlatego też, gdy tylko dowiedziałam się o książce pdf - po prostu musiałam - musiałam ją przeczytać!Co tak naprawdę wydarzyło się na farmie w hrabstwie Madison? Wróćmy jeszcze raz do osi głównej fabuły: szara gospodyni domowa i fotograf samotnik. Ona całe życie poświęciła domu i rodzinie, on podróżom. Ich dzieje krzyżują się, gdy on robi reportaż do National Geographic i puka do jej drzwi. Ona pomaga mu odnaleźć szukany most i tak zaczyna się cała historia, która dynamicznie przeradza się w gorący romans. Historia jakich wiele? Niezupełnie. To dwójka doświadczonych przez życie bohaterów, którzy już dawno dokonali własnych wyborów i nigdy nie liczyli na prawdziwą olbrzymią miłość. Z tego również powodu ciężko im będzie się zmienić, gdy spotkają ją na drodze... Historii Roberta i Franceski daleko do klasycznego harlequinowego romansu. Robert James Waller stworzył wyjątkowo emocjonalną i pasjonującą historię ludzi, którzy pozornie nie powinni mieć ze sobą nic wspólnego. Twórca powoli, subtelnie, dojrzale i z szacunkiem przedstawia w własnej książce pdf opowiadanie prostą, pełną niedosadnych ulotnych gestów i delikatną. To historia pięknego romansu, który wpływa na życie dwojga dojrzałych i wrażliwych ludzi, który budzi ich uśpione uczucia i każe się okupić dużym rozpaczą i wyrzeczeniami. To także opowiadanie o dokonywaniu niełatwych wyborów a także o poświęceniu swojego szczęścia w imię poczucia odpowiedzialności, w imię rodziny i przeszłości - mimo bólu i pełnej świadomości, że już nic nigdy nie będzie takie samo. "Co się wydarzyło w Madison County" uznawana jest za jedną z najładniejszych historii miłosnych we współczesnej literaturze, i ja się pod tym zdecydowanie podpisuję. Robert James Waller stworzył przeszywającą smutkiem historię o dojrzałej, krótkiej, nie do końca spełnionej, a przez to idealnej miłości, którą przeczytałam z olbrzymią przyjemnością i do której na pewno jeszcze wrócę. Aż ciężko uwierzyć, że to właśnie facet potrafił omówić miłość tak niespodziewaną, grzeszną, lecz i tak piękną, którą aż chce się przeżyć!"Co się wydarzyło w Madison County" to cudownie napisana, klimatyczna i utrzymana w balladowej tonacji opowiadanie o płomiennym romansie dwójki dojrzałych ludzi, których drogi krzyżują się na jedną krótką chwilę, by rozejść się już na zawsze. Kto nie widział filmu i nie zna tej historii - niech przeczyta tę książkę, to zaledwie 160 stron, stron na których opisano kilka chwil wyrwanych życiu. Stron pełnych miłości, która tkwi głęboko aż do końca... A po przeczytaniu zalecam obejrzeć piękną ekranizację z niezapomnianymi rolami Clinta Eastwooda i Meryl Streep.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!