Czytaj więcej:
Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości okładka

Średnia Ocena:



Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości

Z tej książki dowiesz się, że zamordować cię może: Taniec Brudne ręce Seks W zasadzie wszystko W 1518 roku dziewczyna zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć.  Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera i inne choroby próbowały zamordować jak najwięcej osób.  „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” pozwala spojrzeć nam na najmroczniejsze chwile w historii. Z lekkością i humorem poznać najtragiczniejsze zarazy a także bohaterów, którzy z nimi walczyli.  Książki dobre nie tylko w teorii! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości
Autor: Wright Jennifer
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Pobierz PDF

Nazwa pliku: Wright Jennifer - Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości.epub - Rozmiar: 3.66 MB
Głosy: 0
Pobierz

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Weronika

    Idealna książka, doskonale napisana z trudnym poczuciem humoru.

  • kate_in_bookland

    Książka ebook Jennifer Wright "Co nas (nie) zabije" to publikacja z gatunku literatury popularnonaukowej otwierająca nową serię książek, które będą ukazywać się pod szyldem "Zrozum". Autorka zabiera czytelników w podróż wehikułem czasu przez największe plagi ludzkości. Każdy epizod poświęcony jest innej chorobie. Prócz bardziej słynnych epidemii spowodowanych przez dżumę, cholerę, trąd, polio czy tyfus, poznamy też kilka zaskakujących kart z historii ludzkości, takich jak plaga taneczna, zaraza Antoninów, śpiączkowe zapalenie mózgu czy lobotomia. Jennifer Wright idealnie łączy ze sobą różnorakie fragmenty z zakresu m.in. historii, medycyny, biologii, socjologii, kultury i polityki, tworząc w ten sposób fascynującą opowiadanie pełną wiedzy, zaskakujących ciekawostek a także czarnego humoru (jeżeli sądzicie, że czytanie o największych plagach ludzkości nie może być zabawne, to Jeniffer Wright dynamicznie wyprowadzi was z błędu;). Co ważne, autorka nie podąża utartym i nużącym schematem - nazwa choroby, etiologia, objawy, leczenie, profilaktyka. Przedstawia bardziej ludzkie oblicze chorób i umieszcza je w kontekście historycznym i społeczno-kulturowym. Dzięki temu nie czytamy o suchych faktach, lecz o prawdziwych ludzkich zmaganiach. I w ten sposób nawet książka ebook podejmująca trudne kwestie (wiadomo, plagi;), staje się doskonałą czytelniczą rozrywką. "Co nas (nie) zabije" to prawdziwa popularnonaukowa petarda, która zachwyci osoby ciekawe się otaczającym nas światem. Doskonała oferta dla fanów nauki, historii i w ogóle dziejów ludzkości :) Idealnie spędziłam czas i dowiedziałam się tak wiele. Zalecam z całego serca. Czytajcie, warto.

  • Ewelina Bachniak

    IG- inia.recenzuje ///// BLOG- iniarecenzuje.wordpress.com //// FB - @inia.recenzuje Fascynuje Cię historia medycyny, a może lubisz odrażające opisy rozwoju chorób albo po prostu odczuwasz przyjemność czytając o zarazach? Jeśli tak jak ja ,odpowiedzieliście TAK, na choć jedno z powyższych pytań, to ta książka ebook jest dla Was. Dżuma, gruźlica, trąd, polio, cholera, znacie je? Próbowały zamordować jak najwięcej osób, a gdy się pojawiały następstwem była panika, lęk, lecz czasami wydawały się atrakcyjne. „Gruźlicę od początku kojarzono z atrakcyjnością. Chory miał nos smukły i ostry, policzki wydatne i zaczerwienione, oczy wyraziste, bystre i lśniące. Skojarzenie gruźlicy z urodą przerwało tysiąclecia. Jeśli sądzicie, że gruźlica zmienia was w modelki Modiglianiego – to nie, nie zmieni”. Z tej pozycji dowiecie się, że zamordować Was może taniec, brudne ręce, seks, no w sumie to wszystko :) lecz nie zrażajcie się :). Autorka w humorystyczny sposób przedstawia sposoby zapobiegania dżumy, jakie ówcześni medycy radzili stosować. Jednym z nich było jedzenie szmaragdów lub zakaz patrzenia na chorych. Wiedzieliście, że społeczność Azteków i Inków najprawdopodobniej przestała istnieć z powodu Czarnej Śmierci czyli słynnej ospy. Grypa hiszpanka, wcale nie pochodziła z Hiszpanii ale z Ameryki i według szacunków zabiła od 25 do 100 milionów ludzi na całym świecie. Rozstrzał wielki, lecz pamiętajmy, że zarazy nachodziły jedna na drugą i nigdy do końca nie wiadomo było, która zabiła. Najbardziej przerażający dla mnie epizod dotyczył lobotomii. Wierzono, że ten zabieg pomaga w leczeniu głębokiej depresji. W przekonaniu lekarza przeprowadzającego te zabiegi pacjenci stawali się spokojniejsi. No w sumie, jakby wywiercić Wam otwory w czaszce, a następnie poprzecinać połączenia nerwowe pomiędzy płatami czołowymi a reszt a mózgu to na pewno bylibyście mniej aktywni. Tak już na koniec, mam nadzieje, że nie zraziłam Was do tej lektury, nie taki był cel. ta książka ebook jest fascynująca. Dzięki chorobom podejmuje kluczowe tematy relacji pomiędzy ludzkich, rasizmu czy również zmian społecznych, a nawet politycznych. Warto, to obowiązkowy podręcznik. Czemu ja nie miałam takich w szkole, lecz ciesze się, że moje dzieci w przyszłości będą mogły czytać tą rewelacyjną książkę.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!