Czytaj więcej:
Co Bóg zrobił szympansom? okładka

Średnia Ocena:Co Bóg zrobił szympansom?

Dla katolików i antykatolików Nowa książka ebook autora bestsellerowego " Apokryfu Agłai" Dlaczego niektórzy ludzie nie potrzebują Boga? Na czym polega wiara bez Kościoła? Co może się kryć za fascynacją Judaszem? Jerzy Sosnowski zabiera nas w podróż po pograniczach wiary – niewiary i kultury. Tę książkę powinien przeczytać każdy, bez względu na światopogląd. Twórca stawia ludzi wierzących i niewierzących na tym samym zaminowanym polu, gdzie każde ich słowo może się stać argumentem w kwestii podstawowej: Bóg jest, czy również nie. Sosnowski, przypatrując się rodzajom wiary, idzie przez labirynt kwestii ważnych dla nas wszystkich. Przywołuje myśli Tischnera, płyty Pink Floydów, wiersz Barańczaka, lecz również wypowiedzi współczesnych celebrytów. Osobiste wątki z wypraw do Izraela sąsiadują tu ze sławnymi "Dezyderatami" wyśpiewanymi przez Piwnicę pod Baranami. Intymna opowiadanie o poetce Marii Komornickiej, która zakwestionowała swoją płeć, towarzyszy historii biblijnej Maryi – Miriam. Serial "Z archiwum X" łączy się z sadystyczną "Pasją" Mela Gibsona. Wszystko po to, żeby zagorzałym antykatolikom, jak i głęboko wierzącym uświadomić, ile ich łączy i jak dużo pozostaje do wspólnego przemyślenia.

Szczegóły
Tytuł Co Bóg zrobił szympansom?
Autor: Sosnowski Jerzy
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wielka Litera
Rok wydania: 2015

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Co Bóg zrobił szympansom? pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Co Bóg zrobił szympansom? Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Co Bóg zrobił szympansom? PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • zofia grudzińska

  Absolutny hit dla osób, które chcą czytać otwarte, pisane sprawnie i z olbrzymią erudycją książki na tematy zahaczające o religijność i duchowość. W tym obszarze można się zawsze zgadzać albo nie, lecz czyta się tę książkę Sosnowskiego z najwyższą przyjemnością, dla poziomu etycznego i biegłości warsztatowej autora. Treści pobudzają do przemyśleń, też w perspektywie osobistej. O tej książce pdf rozmawiam z przyjaciółmi ateistami i miarą wartości lektury jest fakt, że dla nich jest ona równie stymulująca w dobrym tego słowa znaczeniu.

 • zolzowata_franca

  Wybrałam tę książkę przez wzgląd na tytuł. Nie wiedziałam wtedy, co mieści się w treści książki. Odkładałam czytanie ciągle na później. Książka ebook zmieniała pozycje, z jednej półki na drugą. Prawdopodobnie instynktownie wiedziałam, że muszę poświęcić jej więcej czasu, czasu nie tylko przeznaczonego na czytanie, lecz też na głębokie przemyślenia. Książka ebook "Co Bóg zrobił szympansom" jest zarówno dla katolików, ateistów, jak i tych nie do końca zdecydowanych po której stronie się opowiedzieć. Dotychczas nie dzieliłam ludzi w ten sposób, zresztą dzielić nie zamierzam. Nie zastanawiałam się też szczególnie ponad kłopotami w kontaktach między tymi grupami ludzi. Każdy z nas odbierze treść inaczej. Twórca przywołuje Thomasa Hardy, Czesława Miłosza, Bolesława Leśmiana, myśli Tischnera a także tekst z płyty The Wall Pink Floydów, czy wiersz Barańczaka. Towarzyszą nam wątki o Maryi - Mariam, niepokalane poczęcie, wątpliwości Józefa, nauki Jezusa, czym jest wiara bez Kościoła. Długo by wymieniać. Czy po przeczytaniu jestem w innym punkcie własnej wiary-niewiary? Myślę, że zmieniłam poziom, dokształciłam umysł, odpowiedziałam sobie na kilka niełatwych pytań, a przede wszystkim wraz z Jerzym Sosnowskim zatrzymałam się na chwilę. Spodobał mi się jeden z cytatów, zamieszczonych w książce, z Nauki dwunastu apostołów (Didache):"Jeśli możesz w całości nieść jarzmo Pana, będziesz doskonały. Jeśli nie możesz, czyń co możesz"Jerzy Sosnowski pisarz, publicysta, felietonista a także reporter radiowej Trójki. Laureat wielu nagród, twórca wielu książek, m.in."Apokryf Agłai".Dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera za udostępnienie mi książki.

 • Darek

  Żyjemy w czas, kiedy to umiejętność prawdziwej rozmowy zanika. A już dzielenie się głębokimi refleksjami i odczuciami niemalże nie występuję w relacjach międzyludzkich. Na własny sposób przeciwstawia się temu Autor, który jak przyjaciel każdego czytelnika dzieli się własnymi myślami, odczuciami i doświadczeniami życiowymi. Tłem tych doświadczeń jest relacja z Bogiem. Budowana przez lata buntu, odkrywania i poznawania. Warto poznać te myśli i doświadczenia, bow wielu z nas podąża podobna drogą poszukiwania Mądrości. Twórca w tych poszukiwaniach jest o kilka długości przed każdym z nas.

 • ishaed

  Jest to jedna z najciekawszych publikacji dotyczących spraw wiary i nie-wiary, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Twórca Jerzy Sosnowski traktuje omawiany kłopot bardzo szeroko, odwołuje się do wielu dziedzin kultury, porusza tematy, których dotychczas w literaturze nie spotkałem. Polecam, książka ebook zdecydowanie warta uwagi.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!