Czytaj więcej:
Ciemnokrąg okładka

Średnia Ocena:Ciemnokrąg

Czasem jedna decyzja może przemienić całe twoje życie.  Rok 2009. Smutny finał pewnej imprezy. Rozpędzone BMW uderza w drzewo. Na skutek wypadku ginie nastoletni kierowca i pasażerowie. Rok 2016. Borys, Natalia i Adam świętują zdany egzamin, lecz wspólny wyjazd ponad jezioro kończy się tragedią. Błażej, gwiazda disco polo, skonfrontowany zostaje z pewną bezwzględną dziennikarką. Wyjazd z narzeczonym na Open’era staje się dla Mai okazją do podjęcia niełatwej decyzji. Adrian zostaje oskarżony o przemoc seksualną przez nastolatkę, której udziela korepetycji. Co łączy te historie? Książka przekonuje przede wszystkim głęboką, wielostronną kreacją poszczególnych postaci, które, pełne niejednokrotnie sprzecznych uczuć – są po prostu brutalnie prawdziwe. Narrator potrafi również idealnie wyłuskać uczucia poszczególnych bohaterów: młodych ludzi, którzy na skutek dramatycznych konsekwencji własnych błędów, muszą dokonywać wyjątkowo trudnych, niecodziennych wyborów. Idealnie pokazuje, jak w głowie dokonuje się proces prowadzący do skrzywdzenia drugiej osoby.

Szczegóły
Tytuł Ciemnokrąg
Autor: Koziarski Daniel
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Ciemnokrąg pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Ciemnokrąg Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Ciemnokrąg PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • zaczytanapatka

  "Prawda jest prosta, nieskomplikowana. A każde kłamstwo rodzi potrzebę wymyślania kolejnych". W 2009 roku w wypadku samochodowym giną młodzi ludzie, kierowca i pasażerowie. Siedem lat potem Borys, jego kobieta Natalia i ich przyjaciel Adam świętują zdanie egzaminu na aplikację adwokacką. Wracając z imprezy doprowadzają do nieszczęśliwego wypadku. Poznajemy też Agatę, 35 - letnią dziennikarkę, która zbiera info do napisania wywiadu z gwiazdą disco polo Błażejem a także historię Marcina, który na Open'erze poznaje zagubioną Maję. Jedna z uczennic Adriana oskarża go o molestowanie. Historie na pozór całkowicie odmienne lecz jak się okazuje więcej je łączy niż dzieli. Bywa, że pod wpływem drugiej osoby albo silnych emocji podejmujemy decyzje, których nie da się cofnąć, a które potrafią mieć olbrzymi wpływ na nasze życie. Jedno kłamstwo dynamicznie przeradza się w kolejne aż w końcu sami gubimy się w tym co powinno być prawdą. Nie można jednak zapominać, że każda podjęta decyzja odnosi się nie tylko i wyłącznie do nas - wpływa głównie na innych ludzi. Cztery odmienne historie mające jeden wspólny czynnik - decyzję zmieniającą życie człowieka. Bohaterowie jak i ich historie są rzeczywiste i realne. Daniel Koziarski uświadamia nam, że w każdym człowieku tkwi fragment zła i okrucieństwa a drugą osobę poznajemy dopiero w obliczu tragicznych wydarzeń. Największym wrogiem jest jednak strach - to pod jego wpływem chcąc ratować swoją skórę, popełniamy coraz więcej błędów, od których w pewnym momencie nie ma już odwrotu. "Zrobiłem to, co było moralnie słuszne, lecz pamiętaj, że ludziom nieszczęśliwym, żyjącym w poczuciu słusznych moralnie wyborów, prędzej czy potem coś odpierdala. I wiesz, bardzo się tego obawiam." W "Ciemnokrągu" bohaterowie uwikłani są w niebezpieczną grę, w której stawką jest ludzkie życie. Daniel Koziarski zmusza nas do głębokich refleksji. Czytając tę opowieść sama zastanawiałam się jak zachowałabym się w podobnej sytuacji i dochodzę do wniosku, że nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie. Kiedy słyszymy, że dochodzi do jakiejś tragedii od razu potrafimy ocenić i skrytykować taką osobę, lecz co sami zrobilibyśmy będąc na jej miejscu? "Ciemnokrąg" to pasjonująca i przejmująca historia, która intryguje swoim niezwykłym zestawem opowiadań. W każdej historii odnajdziemy coś, co do nas mocno przemówi. Wszystkie sprowadzają się do kwestii prawdy albo kłamstwa. Książka ebook zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Daniel Koziarski udowadnia do czego może posunąć się człowiek żeby chronić siebie i własne poczucie bezpieczeństwa.

 • Spursmaniak

  Dzięki Wydawnictwu Novaeres miałem okazję zapoznać się z książką Daniela Koziarskiego "Ciemnokrąg". Książka ebook okazała się bardzo interesująca, przejmująca i na długo zapadająca w pamięć. „Ciemnokrąg” to zestaw paru opowiadań łączących się w całość. Jest to opowiadanie o tym, jak dużo może przemienić w życiu człowieka jedna decyzja. Nie od dzisiaj wiadomo, że życie to ciągłe wybory od których potem zależeć będzie nasze życie. Przed takimi wyborami stają bohaterowie „Ciemnokręgu”. Ich decyzje w okresie próby zaważą na dalszym życiu swoim i bliskich. . Pierwsze opowieść rozpoczyna się w roku 2009, gdzie w wypadku samochodowym giną nastoletni pasażerowie i kierowca BMW. Następnie przeskakujemy do roku 2016, gdzie Borys, Natalia i Adam świętują zdanie egzaminu. Impreza kończy się wyjazdem do sąsiedniej miejscowości po alkohol. Niestety wyjazd ten kończy się tragedią, a decyzje bohaterów pociągają za sobą kolejne tragiczne wydarzenia. Kolejnym bohaterem jaki poznajemy to gwiazda disco polo - Błażej, który godzi się na wywiad u pewnej dziennikarki. Zgoda na wywiad znów pociągnie ze sobą skutki zarówno u gwiazdy disco polo jak i samej dziennikarki. Kolejną bohaterką jest Maja, która wyjeżdża na Open`era, gdzie po kłótni z chłopakiem poznaje Marcina i postanawia spędzić u niego noc. Całość kończy historia Adriana zostaje oskarżony o przemoc seksualną przez nastolatkę, której udziela korepetycji. . "Ciemnokrąg" to książka ebook o tym, że w każdym z nas siedzi cząstka zła. To książka, która skłania do tego, żeby zajrzeć w głąb siebie, w najgłębsze zakamarki własnej duszy. Twórca snuje wielowątkowe historie, które nie pozwalają nam pozostać obojętnym. Skłaniają do pytań i refleksji ponad kondycją człowieka. Jest to książka ebook o tym, co w obliczu próby może zrobić każdy człowiek, do czego może się posunąć, by chronić siebie, własne życie czy poczucie bezpieczeństwa. Niestety nie zawsze są do słuszne decyzje, a prędzej czy potem przyjdzie się nam z nich rozliczyć. . Książka ebook zrobiła na mnie spore wrażenie, a historie tam opowiedziane aż biją realnością. Decyzje przed którymi stają bohaterowie opowiadań pokazują nam jak prosto pod wpływem strachu można się zagubić i jeden błąd pociąga za sobą lawinę kolejnych błędnych decyzji, a na końcu już nie ma odwrotu. Książka ebook dająca dużo do myślenia i refleksji w której każdy znajdzie coś dla siebie. Spursmaniak

 • _obsessionwithbooks_

  Jeśli do przeczytania książki nie zachęcił Was powyższy opis, mam nadzieję, że zrobię to ja, bo ,,Ciemnokrąg'' jest lekturą absolutnie obowiązkową dla osób, które zamierzają sięgnąć po coś z literatury tworzonej przez naszych polskich autorów. Uwierzcie - ta opowieść na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Książka ebook jest podzielona na cztery, pozornie różnorakie od siebie historie, których opowiadać w przybliżeniu nie będę, gdyż opis w zupełności wystarczy, żeby w naszej głowie pojawił się odpowiedni zarys fabuły. Ważny jest natomiast prolog, który równocześnie rozpoczyna i kończy tę powieść, łącząc każdą z opowieści nie tylko pod wobec płynącego z nich przesłania, lecz także krzyżując ostatecznie ścieżki naszych bohaterów. Co natomiast czyni ,,Ciemnokrąg'' książką wyjątkową? Przede wszystkim żywe, do bólu autentyczne postacie - specjalnie bardzo uważnie śledziłam dialogi i poczynania bohaterów, by sprawdzić, czy Koziarski jak większość twórców w celu nadania scenie odpowiednio mocnego oddźwięku wplecie choć jedną odpowiedź, komentarz, dowolne zdanie wypowiedziane przez jakąkolwiek z osób, które w zwyczajnym życiu nie przyszłoby nam do głowy albo bynajmniej nie brzmiałoby tak pięknie. Jedyne co zaobserwowałam, to swoje zdziwienie, iż da się stworzyć coś tak realnego, że podczas czytania można zapomnieć, iż mamy do czynienia z tworem literackim. Nieprzewidywalność wydarzeń - mimo iż każda z historii w istocie dotyczy tego samego, według mnie przekaz nie jest jasny i łatwy do wyłapania póki nie dobrniemy do ostatniej strony powieści. Nigdy nie byłam ekspertem w domysłach, lecz w tym przypadku naprawdę trudno byłoby odgadnąć kolejne działania bohaterów. Ludzie bywają nieprzewidywalni w momencie zagrożenia, zatem kto może znać kolejny krok człowieka? Przekaz i interpretacja - myślę, że wszyscy z nas znajdą w tej książce pdf coś o sobie. Twórca ukazał nam tutaj proces zmiany zachodzącej w człowieku pod wpływem czającego się niebezpieczeństwa, obawy przed utratą stabilności i kontroli ponad swoim życiem a także przymusu chronienia bliskich osób. Temat choć poruszany przez niejednego pisarza, w gruncie rzeczy wymaga dobrej analizy i znajomości psychologicznej ludzkiego umysłu, przez co nie jest wcale łatwy do zrealizowania. Daniel Koziarski stworzył opowieść wielowymiarową, skłaniającą nas do głębokich przemyśleń ponad swoją egzystencją i skutkami podejmowanych wyborów. Pamiętam, że pierwszą książką, jaką dostałam do recenzji była ,,Kobieta, Która Wiedziała Za Mało'' (moją opinię na jej temat znajdziecie TUTAJ). Wcześniej zupełnie nie mogłam przekonać się do twórczości polskich autorów; zawsze trafiałam na pozycje, które ani trochę nie pokrywały się z moim gustem czytelniczym. Daniel Koziarski pomógł mi w przełamaniu tej bariery, dzięki czemu poznałam dużo godnych polecenia tytułów. Jednak na tle ich wszystkich to ,,Ciemnokrąg'' wyróżnia się najbardziej, zajmując na mojej półce honorowe miejsce. Mało jest książek, do których wracam, ale tę z pewnością przeczytam niejednokrotnie. Stale zastanawiacie się, czy opłaca się sięgnąć po tę pozycję? Na siłę Was oczywiście nie zmuszę, lecz zaufajcie mi, że nie będziecie żałować spędzonego przy niej czasu. ,,Ciemnokrąg'' to historia, która skłoni Was, by zajrzeć w zakamarki ludzkiej duszy, jakich przeważnie nie mamy ochoty oglądać. Zaskoczy, przerazi, zaintryguje na dużo długich godzin.

 • Dorota Ka

  Mimo różnorakich tematów śmiało można przyjąć, że każda z tych historii jest o jednym i tym samym ukazanym z różnorakich perspektyw - mianowicie o tym, jak człowiek potrafi skrzywdzić drugiego człowieka. I wcale nie jest to opowiadanie o czarnych charakterach, których spotka zasłużona kara, o nie. Koziarski nie pisze o "jakichś ludziach", pisze o mnie i o Tobie. O tym, co w obliczu pewnych sytuacji zrobi albo mógłby zrobić przeciętny człowiek, do czego może się posunąć, by chronić siebie, własne ustabilizowane życie czy poczucie bezpieczeństwa. Przedstawia nam cały proces wylęgania się tego, co w człowieku najgorsze. Po kolejnej książce pdf autora dochodzę do wniosku, że jest on niezwykle niezły w kreowaniu postaci wielowymiarowych, którymi rządzą słabości, i którzy postawieni w obliczu ciężkich decyzji, pokazują światu i czytelnikowi własne najgorsze strony, pozostając przy tym ciągle kimś, kogo moglibyśmy spotkać na ulicy, albo kogo moglibyśmy ujrzeć pewnego dnia w... lustrze. (...) coprzeczytalam.pl

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!