Czytaj więcej:
Cichociemni. Elita polskiej dywersji okładka

Średnia Ocena:Cichociemni. Elita polskiej dywersji

Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii.Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei „Wywalcz Polsce wolność albo zgiń!”Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi.Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, żeby w pojedynkę przemienić bieg historii.Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce.Prawdziwe dzieje polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.

Szczegóły
Tytuł Cichociemni. Elita polskiej dywersji
Autor: Śledziński Kacper
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Rok wydania: 2012

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Cichociemni. Elita polskiej dywersji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Cichociemni. Elita polskiej dywersji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Cichociemni. Elita polskiej dywersji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • miras1125

  Bardzo interesująca książka. Wiele historii chipów, którzy walczyli za nasz kraj. Zalecam

 • Jarosław

  Przejmująca lektura, intrygujące postaci, okrutne czasu i los. Bardzo niezła pozycja.

 • jadwigas2

  WIADOMO ŻE NIGDY DOŚĆ WIADOMOŚCI I WIEDZY O LUDZIACH, KTÓRYCH DZIŚ JEST NIEWIELU. TO NIE LUDZIE TO BYLI HEROSI

 • Mikołaj Kosiński

  Książka ebook na pewno daje wiele do myślenia i nie można przejść koło niej obojętnie. Zdecydowanie ja czytając tę książkę nie miałem poczucia, że czytam opasłe dzieło, które oparte jest na nudnej historii, tylko genialną książkę o bardzo wciągającej fabule. Gorąco polecam, doskonałe dzieło!

 • Alicja Grzelak

  Dzięki tej książce pdf w końcu dowiedziałem się kim są cichociemni. Prócz tego twórca bardzo merytorycznie i rzetelnie skupił się na stronie historycznej tej ksiażki, można dowiedzieć się z niej bardzo wielu interesujących informacji. Do tego cała fabuła jest bardzo interesująca i dynamiczna. Zalecam gorąco

 • Michał Krupa

  Idealna lekcja historii i prawdy. To książka ebook której lektura wzbudza dużo pozytywnych uczuć, w tym na pewno poczucie dumy. Cichociemni to następna cudowna karta naszej historii z II wojny światowej. Uderza to, jak bardzo było w nich silnie zakorzenione poczucie patriotyzmu i potyczki dla niezła Ojczyzny.

 • Przemek Staron

  Pozycja obowiązkowa , długa i prawdopodobnie bardzo autentyczna.

 • Darkettech

  Cóż, prawdziwe dzieje polskich bohaterów opowiedziane na ok. 400 stronach poczytnej książki. Idealna i dająca do myślenia lektura, która prezentuje kulisy wielu działań, które znamy albo nie. Na pewno warto się zainteresować, ponieważ od strony historycznej można się dowiedzieć bardzo wiele.

 • Ekspert Empiku

  Kacper Śledziński w własnej książce pdf przedstawia dzieje polskich dywersantów. Kim naprawdę byli cichociemni? Jakie były motywy powstania oddziału i jak przebiegały mordercze szkolenia? Jakie były dzieje zrzucanych na spadochronach żołnierzy? "Cichociemni" to pozycja bez nudnych dat i terminów, wyczerpujące i porywające opracowanie o komandosach rzuconych w wojenne piekło. Twórca wzbogacił pracę o bogate materiały archiwalne i wspomnienia bohaterów, które dodają atrakcyjności tej lekturze. Wybitne dzieło dla każdego zainteresowanego historią Polski.Adam Homulicki, Empik Poznań

 • PatriotPL

  Kawał dobrej historii wyjętej z życia polskich bohaterów wojennych.Książka idealnie napisana którą się nieźle czyta.Gorąco polecam!!!

 • buster

  „Cichociemni” Kacpra Śledzińskiego to pasjonująca i wciągająca opowiadanie o legendarnej grupy polskich spadochroniarzy, którzy byli w okresie wojny zrzucani na tereny okupowane w celu dokonywania akcji sabotażowych na tyłach frontu wschodniego a także szkoleniu ruchu oporu. Książka ebook jest rzetelnie i ciekawie napisana. Twórca wykonał dużo dobrej roboty, posługując się rozbudowaną bibliografią, którą przełożył na nierzadko stosowany narracyjny charakter, co szczególnie widoczne jest w opisach akcji, np. odbicia aresztowanych żołnierzy w Pińsku czy przebiegu szkolenia w Wielkiej Brytanii.

 • Małgorzata G.

  Świeża książka ebook Kacpra Śledzińskiego skupiona jest wokół środowiska skoczków spadochronowych, zrzucanych w okresie II wojny światowej do Polski w celu potyczki z Niemcami a także organizowania struktur wojska podziemnego. „Cichociemni. Elita polskiej dywersji” to doskonałe, rzetelne, fachowe opracowanie, które zawiera dużo mało słynnych do tej pory informacji. Obszerna publikacja zachowuje obiektywny charakter dzięki licznym nawiązaniom bibliograficznym do innych wydań na ten temat. Twórca nie tylko demaskuje struktury tej grupy, omawia sposób prowadzenia walk, szkoleń, itp., ale także umieszcza żołnierzy w szerokim kontekście historycznym i politycznym. Zalecam serdecznie!

 • Jona

  Bardzo podobało mi się w „Cichociemnych” ukazanie tła politycznego, z którym musieli zmagać się Polacy chcąc przygotować do potyczki tak cenionych później Cichociemnych. Zresztą później również nie było łatwiej wysyłać ich na walki. Ogromne zmagania Polaków, którzy chcieli walczyć, wziąć sprawy w własne ręce. Interesujące akcje, ciekawe szkolenia. Opowieść dla wszystkich zainteresowanych drugą wojną światową.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!