Czytaj więcej:
Chiny bez makijażu okładka

Średnia Ocena:Chiny bez makijażu

Książka ebook Marcina Jacoby'ego, doktora sinologii Uniwersytetu Warszawskiego, jest subiektywnym przewodnikiem pewnego Polaka po chińskiej kulturze i chińskiej współczesności. Twórca nie zapomina przy tym o głębszym kontekście historycznym i kulturowym, ponieważ tylko w ten sposób można wznieść się nad uproszczenia i stereotypy i zastanowić się, jaki naprawdę jest ten duży kraj.Czy Chiny to archaiczna dyktatura gnębiąca własnych obywateli, czy może świeża potęga ekonomiczna? Lider innowacji czy moloch o zapadłych wioskach i tysiącach robotników pracujących w pocie czoła w fabrykach? Czy coś łączy zamierzchłe cesarstwo i dzisiejszą młodocianą potęgę, czy istnieją jakieś cechy wspólne między pradawną cywilizacją, gdzie niemalże wszystko wynaleziono na długo przed Europą, a krajem niedrogich podróbek, na które wielu z nas spogląda z góry? Jacy ludzie żyją w tym najludniejszym kraju na ziemi? Czy stanowią jednolitą masę, czy są mozaiką narodów, języków i kultur? W co wierzą, jakie mają zmartwienia? Jakie wyzwania stawia przed nimi nowoczesność?To obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną wgryźć się głęboko w „chińskość” i zrozumieć, co może w niej tak fascynować. To też odważne spojrzenie na współczesne Państwo Środka i jego kierunki rozwoju w świeżym millennium.

Szczegóły
Tytuł Chiny bez makijażu
Autor: Jacoby Marcin
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Chiny bez makijażu pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Chiny bez makijażu Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Chiny bez makijażu PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Krzysztof Jacoby

  Wyjątkowo interesujaco napisany opis wspolczesnych Chin w szerokim wachlarzu aspektow: kulturowych, tradycyjnych, historycznych, socjologicznych, obyczajowych, etc. Twórca posiada wysoka kompetencje na temat tego kraju, co by oczywiscie nie bylo mozliwe bez doskonalej znajomosci jezyka i stworzenia bezposredniej "bazy danych" w postaci przyjazni i znajomosci jako zrodla informacji, co nadaje ksiazce wlasna dynamike i sprawia, ze jej lektura staje sie sama w sobie bardzo interesujacym zajeciem.

 • Kris

  Idealna książka ebook dla osób rozpoczynających przygodę z Chinami. Wiele interesujących informacji i spostrzeżeń autora, napisana "nienaukowym" językiem, bardzo klimatyczna. Polecam!

 • Marcin Szczepański

  Chiny bez makijażu to ciekawa pozycja dla osób, które zaczynają się interesować Chinami, kulturą, społecznością, obyczajami. To książka ebook dla osób, które widzą w Chinach coś więcej niż kraj niedrogich podróbek Made in China, pracowniczego wyzysku i społecznego molochu. Marcin Jacoby prezentuje nam kraj od podszewki, Opowiada o języku, sytuacji politycznej, mentalności Chińczyków i ich obyczajach. Nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Pokazuje, że Chiny to kraj pełen kontrastów, licznych wad i zalet. Opowiada prosto, bardzo przystępnym językiem, lecz jego opowiadanie jest barwna, prawdziwa i naprawdę ciekawa.

 • Marek Seminowicz

  Dla interesujących świata pozycja obowiązkowa. Żaden przewodnik nie zawiera tego co ta pozycja.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!