Czytaj więcej:
Chemia dla bystrzaków okładka

Średnia Ocena:Chemia dla bystrzaków

Poznaj: podstawowe reguły chemiczne definicje materii i energii, atomu i cząsteczki, kwasu i zasady sposoby rozwiązywania problemów, z którymi można spotkać się w szkole i na studiach Trzymasz w ręku łatwy i zrozumiały poradnik, który pomoże ci opanować podstawy chemii. Jeżeli „nie czujesz chemii”, gdy język o związkach chemicznych, lub pragniesz lepiej zrozumieć to, czego uczysz się w szkole, w "Chemii dla bystrzaków" odnajdziesz najistotniejsze info na temat materii i energii, atomów i cząsteczek, kwasów i zasad, a także wielu innych zagadnień! Wprowadzenie do świata chemii — zawiera łatwe objaśnienie tego, czym jest chemia, jakie miejsce zajmuje pośród innych nauk i dlaczego wszystko, co nas otacza, ma z nią ścisły związek. Na początku był Atom — daje możliwość zagłębienia się w mikroskopowy świat atomów i cząstek elementarnych: protonów, neutronów i elektronów. To gaz — pozwala na odkrycie cudownego świata gazów i zrozumienie praw Boyle’a– Mariotte’a, Charlesa, Gay–Lussaca, połączonych praw gazowych i innych. Wywołaj reakcję — jest kluczem do świata reakcji chemicznych, poznania wielu ich rodzajów i zdobycia umiejętności niezbędnych do ich zbilansowania. Wiązania, które łączą — znaleźć tu można łatwe objaśnienie teorii kwantowej, omówienie zagadnienia wiązań jonowych a także ich zastosowania w codziennym życiu. Z książki dowiesz się: jak rozwiązywać zadania z chemii w szkole i na studiach jak profesjonalnie korzystać z układu okresowego pierwiastków jak stosować metodę molową jak wykonywać niezbędne obliczenia skąd się bierze zanieczyszczenie środowiska i jak można mu przeciwdziałać za pomocą chemii czym jest termochemia jaki jest udział chemii w produkcji rozmaitych wyrobów, od mydła, przez leki, po benzynę Pomogą Ci w tym też liczne malunki i obliczenia!

Szczegóły
Tytuł Chemia dla bystrzaków
Autor: Moore John T.
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Helion
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Chemia dla bystrzaków pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Chemia dla bystrzaków Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Chemia dla bystrzaków PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Alicja Kukiel

  w interesujący i zrozumiały sposób przedstawione podstawowe zagadnienia z chemi

 • Anonim

  Zagadnienia są wytłumaczone w bardzo przystępny sposób, a książka ebook stanowi olbrzymią pomoc w nauce materiału

 • Jabłuszkooo

  Tutorial jest bardzo pomocny w nauce chemii. Jak pisałam wyżej jest przeznaczony także dla studentów, lecz jest tak ciekawy, że nawet te trudniejsze tematy zaczęłam sobie czytać, tak dla wiedzy i rozrywki. Zawiera dużo prostych zasad, wskazówek, tabelek, obrazków i obliczeń. Pisany jest dość prostym mową (zważywszy, że to chemia), który prosto jest zrozumieć. Czy go polecam? Jak najbardziej, nawet z samej ciekawości ;) !Fragment tego tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:http://jabluszkooo.blogspot.com/2016/10/47-john-tmoore-chemia-dla-bystrzakow.html

 • Antek Smolski

  Bardzo przydatny podręcznik do chemii, lecz nie powiedziałbym, że wszystko tu jest przejrzyście wyjaśnione. W niektórych tematach są niedociągnięcia, które utrudniają zrozumienie. Jednakże biorąc pod uwagę strukturę a także mowa w jakim jest napisana, to mogę zdecydowanie polecić. Mimo tej jednej wady, jest tu bardzo wiele tematów, których nie znajdzie się we wszystkich szkolnych podręcznikach.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!