Czytaj więcej:
Byłaś serca biciem okładka

Średnia Ocena:Byłaś serca biciem

Nie spodziewajcie się ani normalnej autobiografii, ani fikcji literackiej. Zbigniew Książek, lecz nie taki całkiem prawdziwy, bohater tej książki, to postać groteskowa i przerysowana.Mamy opowiadanie autobiograficzną z kluczem do słynnych postaci ze światka polskiego show-biznesu. Przewijają się w niej aktorzy, reżyserzy, muzycy, kompozytorzy. Bohater kursuje pomiędzy rodzinnym Krakowem, niezbyt lubianą Warszawą i ukochaną Warmią, gdzie odpoczywa od świata. Jak wielu rodaków w latach 80. i na początku 90., jeździ na Zachód za chlebem. Odwiedził Anglię, spędził kilka miesięcy w Stanach Zjednoczonych, gdzie usiłuje własnych sił jako robotnik budowlany, barman i literat w polonijnym czasopiśmie. Po przełomie usiłuje odnaleźć się w nowej kapitalistycznej rzeczywistości.Młodość i znaczna element dorosłego życia przypadła na lata PRL-u. Wówczas stawiał pierwsze kroki w artystycznym światku, zmagał się z cenzurą.Sukces w końcu przychodzi. Świadczy o tym dziewięć złotych płyt, które ma na koncie. Bohater stawia sobie jednak najistotniejsze pytanie. Czym właściwie jest sukces? Jakie ma znaczenie? Pieniądze? Sława? Spełnione życie? Udane życie rodzinne? A może po prostu oglądanie cudownych krajobrazów Warmii z łódki na środku jeziora?Opowieść rozgrywa się równolegle w paru planach czasowych – czasy młodości (nastolatek, student), dorosłe życie w PRL-u, wyjazd do USA, lata 90. w Polsce, w końcu koncert galowy w Sali Kongresowej z okazji odebrania dziewiątej złotej płyty.

Szczegóły
Tytuł Byłaś serca biciem
Autor: Książek Zbigniew
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Byłaś serca biciem pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Byłaś serca biciem Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Byłaś serca biciem PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Arturion

    Z pozoru wyrywkowa autobiografia, czy raczej wybór autobiograficznych felietonów. W praktyce to opowieść autobiograficzna z rozdzieloną na przeplatające się wątki fabułą. Lecz te rozważania, to tak tylko pro forma - książeczka jest przede wszystkim gorącym gejzerem humoru (głównie na temat autora) wyrzuconym wprost ku niebu z siłą wodospadu.Przede wszystkim to zestaw anegdot z różnorakich epok i różnorakich sytuacji. Lecz próżno by szukać plotek o różnorakich słynnych ludziach. To znaczy są, lecz tożsamości bohaterów trzeba się domyślać. Czasem to łatwe, a czasem nie. Twórca komplikuje nam łatwe odniesienia także poprzez zarzucenia datowania wydarzeń, tak więc mamy na przykład: "Niedawno. Warszawa, Sala Kongresowa, Godz. 18.30", albo: "Dosyć dawno temu. Świeży Jork - Chicago, 9 pm". Osobiście wolałbym "kawę na ławę", lecz można się przyzwyczaić.A kim jest autor, Zbigniew Książek? Przede wszystkim poetą, autorem słów wielu piosenek (na przykład tytułowej, śpiewanej przez Andrzeja Zauchę) i oratoriów, m.in. Piotra Rubika. Dodatkowo dzięki tej książeczce dowiedziałem się, że za młodu zwyciężył nawet koncert debiutów na festiwalu opolskim z Mirosławą Poślad ("Piosenka dla Grażki"). Lecz próżno szukać tego w internecie.Najzabawniejsze są prawdopodobnie sceny amerykańskie z okresu PRL, kiedy to twórca pojechał do Stanów wbrew sobie i robił wszystko, aby nic nie robić. Dorównują im sceny z Kongresowej, dużo mówiące o szacunku portierów, strażników itp. do twórców. Wyróżniają się również nocne przygody w kubach Krakowa i w kazimierskim burdelu.Osobna kategoria do wspomnienia "okołokościelne" z Watykanu, Monte Cassino, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Leśniowa. I tu jest humor, lecz również i trochę poważniejszych refleksji.Duże piwo dla osoby, która na podstawie tej książki potrafiłaby ułożyć prawdopodobny życiorys Zbigniewa Książka! Niewiarygodny - da się jak najbardziej! Lecz najistotniejsze dla nas, "użytkowników" jest to, że ta dowcipna książka ebook potrafi ucieszyć i... pocieszyć. Daje radość i nadzieję i za to panu Zbigniewowi popularność i chwała!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!