Czytaj więcej:
Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji okładka

Średnia Ocena:Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji

Pochodzący z Rosji argentyński reporter Klim Rogow wraca do ojczyzny, żeby po śmierci ojca załatwić sprawy spadkowe. Wybrał jednak złą porę – w państwie narasta zamęt przed zbliżającą się rewolucją październikową. Zapewne gdyby Rogow wiedział, jakie będą skutki bolszewickiego przewrotu, na nic by się nie oglądał i czym prędzej czmychnął do ukochanego Buenos Aires. Lecz czy ktokolwiek mógł przewidzieć bieg historii? Sprawy zaś się przeciągnęły i dodatkowo skomplikowały, ponieważ w życiu bohatera pojawiła się kobieta.Elvira Baryakina brawurowo i z dużym wyczuciem snuje wątki, akcję prowadzi wartko, aczkolwiek nie pozbawia jej nostalgicznych nut i cudownych scen, za które kochamy literaturę rosyjską. Miłość i rozpacz, nadzieja i strach przenikają się w świetnych proporcjach, wyraziste postacie pulsują prawdziwym życiem, a śmierć może zabrać też tych, którym jej nie życzymy, których wręcz chcemy ochronić przed złem świata. Do tego dochodzi idealnie skonstruowane tło historyczne, interesujące przemyślenia i wnioski dotyczące narodzin jednego z najbardziej wynaturzonych reżimów świata."Miłość w okresie rewolucji" to przede wszystkim jednak fascynująca opowieść o ludziach i wielkiej miłości. Autorka sięga wprost do duszy odbiorcy i z wirtuozerią trąca najczulsze struny.

Szczegóły
Tytuł Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji
Autor: Baryakina Elvira
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Prószyński Media
Rok wydania:

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Burzliwa epoka. Tom 1. Miłość w czasie rewolucji PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Gosia Bojarun

  Nie ma co ukrywać, tak mistrzowsko rozbudowanej fabuły dawno nie miałam w własnych rękach. Długo w czytniku tytuł "Miłość w czasach rewolucji" przewijał się i pałętał przed moimi oczami. Tytuł wskazuje na romansidło i to nie najwyższych lotów, więc jakoś nie mogłam się przemóc. Kiedy w końcu wzięłam byka za rogi, nie mogłam otrząsnąć się ze zdumienia. Idealna powieść. Z jednej strony żałowałam, że tak późno po nią sięgnęłam, lecz z drugiej strony wszystkie trzy tomy cyklu "Burzliwa epoka" są już przetłumaczone, więc ominęło mnie męczące czekanie na kontynuacje przygód bohaterów powieści. Klim Rogow jest Rosjaninem, który w bardzo młodym wieku wyjechał do Argentyny. Skłócony z ojcem nie spodziewał się, że ojciec pozostawi mu jakiś spadek. Kiedy senior rodu umiera, a wiadomość o spadku dociera do Klima, postanawia On wrócić do Rosji i uporządkować własne sprawy majątkowe. Kiedy przyjeżdża do Niżnego Nowogrodu oczom czytelnika ukazuje się barwne, tętniące życiem miasto, pełne bogatych i szczęśliwych ludzi. Klim postanawia pozostać chwilę w mieście i ponapawać się wspomnieniami i spotkaniami z członkami dawno nie widzianej rodziny. Na własne nieszczęście spotyka też kobietę nie spokrewnioną z nim, w której się szaleńczo zakochuje. I w tym własnie momencie kończy się ckliwy romans, a zaczyna idealna opowieść z wieloma idealnie nakreślonymi bohaterami, idealnymi opisami i doskonale przedstawionym tłem historycznym. Wszystko losy się bowiem w przededniu Wielkiej Rewolucji. Klim traci wszystko, jednak postanawia walczyć o ukochaną kobietę i zrobić wszystko żeby wydostać się wraz z nią z opętanej szaleństwem Rosji. Na naszych oczach Rosja zmienia się, ludzie się zmieniają... wszystko się zmienia. Autorka prezentuje czytelnikowi, ile trudu musiał włożyć zwykły mieszkaniec tego kraju, żeby przeżyć te okrutne czasy. Nikt nikomu nie ufał, a ten kto wczoraj był przyjacielem, dzisiaj mógł okazać się najzagorzalszym wrogiem. Dzieje naszych bohaterów i wielu innych osób, które poznajemy podczas lektury są przedstawione w porywający sposób. Podczas czytania powieści przychodziły mi do głowy najróżniejsze porównania - od "Przeminęło z wiatrem" poczynając, a na "Rodzinie Połanieckich" kończąc. Czytelnik buja się na falach idealnej fabuły płacząc, radując się, opłakując zmarłych i ciesząc się z narodzin razem z bohaterami powieści. To jest takie uczucie, jakbyśmy mieli możliwość cofnięcia się w okresie i spoglądania zza szyby na przebieg wydarzeń. Niewielu twórców ma taką umiejętność snucia fabuły. Oświadczam, że Elvira Baryakina posiada tę umiejętność w stopniu mistrzowskim! A to dopiero pierwszy tom....

 • Aneta Wiśniewska

  Klim Rogow wraca do państwie po śmierci ojca. Argentyński reporter ma zapisany spadek po rodzinie, od której odciął się lata temu i jako jedyny spadkobierca musi uporządkować wszystkie formalności. Podróż, która miała być krótkim przerywnikiem w pracy, przedłuża się i utrudnia z powodu kobiety, która zafascynowała Klima. Dodatkowo, trafił również na niewłaściwy moment w historii. W Rosji sytuacja była bardzo niestabilna i wszystko sprowadzało się do rewolucji październikowej, która mocno odbiła się na życiu młodego dziennikarza i jego rodziny. Pierwszy tom z zaplanowanej przez autorkę serii “Burzliwa epoka” oczarował mnie od pierwszych stron. Niesamowity klimat, pomimo tak niełatwych momentami historii tego narodu, jest nie do podrobienia. Miłość i strach, nadzieja, lecz również niepewność co będzie jutro – nie brak tutaj dramatycznch i trudnych scen, dających do myślenia wniosków, a jednak czytanie było czystą przyjemnością. Pierwsze skojarzenie – klimatem nieco przypomina mi “Jeźdźca miedzianego”. Jedna i druga seria pozostawia czytelników w niedosycie, dając pole dla wyobraźni, co do dalszych losów bohaterów. Miłość w okresie rewolucji to książka ebook porywająca od pierwszych stron. W te krótkie dni i mroźne wieczory była idealna. Herbata dawno wystygła, w domu nic nie zrobione – nie mogłam się oderwać zanim nie dowiem się, co będzie dalej. Premiera zdecydowanie warta uwagi!

 • erka

  Nie tak odległe czasy, a zaiste fascynujące! Oczywiście wszystko wygląda ciekawie kiedy czytamy o tym w opasłych tomiszczach. Zastanawiam się, jakbyśmy przyjęli rzeczywistość z tamtych czasów, gdyby zapukała do naszych drzwi. Chodzi mi oczywiście o schyłek wieków XIX I XX, kiedy to nastąpił prawdziwy wysyp świeżych technologii i wynalazków, a nowe odkrycia, praktycznie codziennie zajmowały pierwsze strony gazet.A Rosja, stojąca u progu zmian, to także wielce interesujący temat. Dlatego z tym większą ciekawością sięgnąłem po pierwszy tom nowego cyklu historycznego, z wątkiem romantycznym-oczywiście. Książka ebook obojętnie jakiego gatunku, bez tego obejść się nie może. A losy się wiele. Młodzieniec po ucieczce do Argentyny, spodziewa się, że wszystko będzie cudownie i różowo. Kiedy jednak dowiaduje się, że ojciec zostawił mu dosyć spory spadek postanawia wrócić do kraju. A ojczyzna jego stoi właśnie na progu rewolucji, która zmieni oblicze całego świata. Rosja i Rewolucja Październikowa, to właśnie wyzwanie, przed którym musi stanąć nasz bohater. Dodatkowo, ponieważ jakże by inaczej zakochuje się. Klim to z jednej strony młodzieniec wyglądający na człowieka inteligentnego, który potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Jednak czasem wychodzi z niego bezmyślność i lekkoduch. Ta jego zmienność przedstawiona w tej opowieści trochę mi przeszkadzała. Natomiast jego luba Nina, zaradna jest za nich dwóch i co jak co, jej poczynania wnoszą wiele dobrego do całej historii. Oczywiście przez tą obszerną książkę przewija się wiele więcej postaci, jednak ta para zakochanych jest główną osnową tej publikacji. Pierwszy tom autorki, która, jeśli wierzyć notce biograficznej, narodziła się w ZSRR, mieszka w USA. Jednak własne utwory pisze po rosyjsku. Być może dlatego widać tutaj wielką nostalgię za Rosją, zanim została opanowana przez bandę bolszewicką. W publikacji przewijają się także słynne postaci historyczne, takie jak Lew Trocki. Jest to epizodyczny występ, jednak wart jest odnotowania. I na koniec, słowem podsumowania. Bardzo interesująca opowieść historyczna, przygodowa z obowiązkowym wątkiem romantycznym. Jednak nie jest to jakiś przesłodzony związek a to wielki plus. Polecam, zachęcam do lektury. Obecnie cykl jest planowany jako trylogia, jednak może się to zmienić.

 • werka777

  Kiedy młody Klim uciekł do Argentyny nie przypuszczał, że za jakiś czas upomni się o niego ojczyzna. Otrzymując od ojca spadek, powraca więc do Rosji by załatwić wszystkie niezbędne formalności. Nie ma jednak pojęcia o tym, że właśnie nadchodzi czas dużego przewrotu, rewolucji, która pozostawi w jego życiu nieśmiertelny ślad. Teraz nic już nie będzie takie jak przedtem, ponieważ kiedy na drodze staje wojna i nieoczekiwana miłość, wszystkie priorytety ulegają zmianie. Rok 1917, nieobliczalni bolszewicy, Biała Armia, rewolucja październikowa i przelana krew niewinnych ludzi. Panoszący się wokół strach, niechęć walki, radość zwycięstwa, smutek i nadzieja. Tutaj, w obliczu okrutnej wojny każda chwila jest na wagę złota, ponieważ jutro może zdarzyć się wszystko. Elvira Baryakina stworzyła wielowątkową opowieść z mocnym akcentem historycznym. Książkę o miłości, zawiści i honorze wymalowaną na tle autentycznych dziejów, na które polski czytelnik ma okazję popatrzeć od tej drugiej strony. Od podstaw, poprzez dzieje jednostek, przeszła do dużych zdarzeń słynnych na cały świat, fundując szczegóły i opisy tak wiarygodne, jakby miała okazję w tym wszystkim uczestniczyć. Sumienne przygotowanie całej otoczki jest więc wyraźne i proste do wychwycenia, a taka lekcja historii okazuje się prawdopodobnie najmocniejszą stroną tej książki. Budowane różnymi sytuacjami i charakterystykami tło postawiłabym więc na pierwszym miejscu. W tej kwestii, bez jakichkolwiek wątpliwości, nie mam autorce nic do zarzucenia. W tak pozytywnym świetle nie stawiam jednak kreacji głównych bohaterów, a to ze względu na chwiejny obraz ich osobowości. Klim, z jednej strony sprawia wrażenie obytego i inteligentnego człowieka, z drugiej przypomina nieco lekkoducha i obiboka. Z kolei Nina zaradna, aczkolwiek mało wrażliwa, z filigranową budową ciała i stalowym wnętrzem przez długi czas pozostaje niejasną plamą, która dopiero w drugiej połowie książki nabiera jakiegoś kształtu. Jest również zrozpaczona, nienawidząca i nieszczęśliwe zakochana dziewczyna, facet o bardzo nieczystych intencjach a także młodzi żołnierze, którzy będą musieli zmierzyć się z swóim strachem. A bohaterów i obco brzmiących nazwisk jest tyle, że na wstępie trzeba się mocno skupić, by później wszystkim przypisać właściwe pozycje. „Miłość w okresie rewolucji” to opowieść bardzo nostalgiczna, pełna cudownych sentencji i życiowych prawd, lecz także nużących wątków. W mało której książce pdf byłam w stanie wychwycić tak dużo poruszających fragmentów, lecz również dawno nie czytałam treści, w której tak ciężko było mi się zaaklimatyzować. Dowiedziałam się dużo na temat wielkiej historii a także codzienności Rosjan wszelakiego przekroju. Doceniam fakt, że wzbogaciłam się o cenną wiedzę, jednakże przy jej zdobywaniu chwilami towarzyszyło mi rozdrażnienie. Być może spodziewałam się wielkiej, namiętnej miłości i w pewnym sensie ją dostałam, z tym, że opakowaną w szeleszczący i pstrokaty papier przytłaczających, pożytecznych i bezużytecznych wątków. Były emocje, wzruszenie, smutek a także poczucie bezsilności. Pojawiły się nawet ciarki na plecach, jednak były również pewne wady, które musiałam tutaj nadmienić. „Miłość w okresie rewolucji” to opowieść z piękną okładką, książka ebook z idealnie wymalowanym tłem i mocnym akcentem historycznym, więc jestem przekonana, że wielbicielom lektur ozdobionych autentycznymi zdarzeniami czasów pogrążonej wojną Europy ta na pewno przypadnie do gustu. Jeżeli jednak nastawiacie się na wiodący wątek miłosny, który pochwyci Was za serce już od pierwszych stron – lepiej sobie odpuście. Wybór sięgnięcia po tę książkę pozostawiam więc Wam.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!