Czytaj więcej:
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki okładka

Średnia Ocena:Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki

„Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki” to czwarty tom niepowtarzalnego cyklu, w którym zebraliśmy wszystko, co wyszło spod pióra najpopularniejszego polskiego twórcy dla dzieci. Prezentujemy w nim niezapomniane utwory sceniczne, w tym „Bajki Samograjki”, wierszowane wersje najsłynniejszych bajek dla dzieci: „Czerwonego Kapturka”, „Kota w butach”, „Kopciuszka”, „Jasia i Małgosię”. Do tego rarytas: „Księżniczka na ziarnku grochu” napisana przez Brzechwę dla Teatru Lalek i „Siedmiomilowe buty”. Dodatkowo w tym tomie znajdują się dawno niewznawiane „Wagary” czy „Teatr Pietruszki” zainspirowany scenariuszami rosyjskich wędrownych teatrzyków kukiełkowych.   Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I nieźle jej tak, ponieważ nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni malunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Cudownych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś też będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

Szczegóły
Tytuł Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki
Autor: Brzechwa Jan
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iwona_C_

  Osobiście bardzo lubię Bajki samograjki, które są wierszowanymi odsłonami słynnych baśni Braci Grimm i Charlesa Perraulta. W tomie znajdują się takie teatrzyki jak Czerwony kapturek czy Jaś i Małgosia. Wersje Brzechwy różnią się od tych typowych pełnych mroku i niepokoju. Jak bardzo? Tutaj więcej Wam nie zdradzę, musicie sami się przekonać, co twórca wymyślił na zakończenie własnych opowieści. http://www.czytajac.pl/2017/10/teatrzyki-jan-brzechwa/

 • Marta mama chłopców - Książeczki synka i córeczki

  Teatrzyki Jana Brzechwy to idealna książka. Kolorowa, ciekawa, zabawna i inspirująca. Można ją czytać, oglądać, bawić się nią. Tutaj każdy znajdzie w niej coś interesującego. Każdy zachwyci się czymś innym. I z pewnością - każdy spędzi przy niej same miłe chwile. Ponieważ ta lektura daje naszym maluchom sporą dawkę pomysłów na interesujące spędzenie czasu w domu. Teraz tylko brakuje, by wydawnictwo dołączyło do niej kilka pacynek albo kukiełek i zabawa gotowa! Fantastycznie prawda? Ja jestem zachwycona. Tak więc zamiast wypisywać Wam kolejne jej zalety. Zanim zacznę Was całkiem nie potrzebnie przekonywać - napiszę tylko POLECAM. Warto!

 • Kto czyta - nie pyta

  Jestem jedną z tych osób, która wychowała się na Brzechwie. Najpierw wierszyki czytane przez rodziców, a potem samodzielnie przeczytana Akademia Pana Kleksa. Dlatego z olbrzymią ciekawością sięgnęłam po Teatrzyki, żeby poznać nowe wcielenie ukochanego autora z dzieciństwa. Pierwsze, co zwraca uwagę w przypadku Teatrzyków, to cudowne wydanie w twardej oprawie, grube strony i wspaniałe, kolorowe ilustracje. Przed każdym z teatrzyków możemy się przyjrzeć postaciom, których dzieje śledzimy na kolejnych stronach. Same teatrzyki z założenia są cudowne, ponieważ w różnoraki sposób można je wykorzystać. Wspólne czytanie, przedstawienia, zabawa głosem to tylko element z nich! Rymy i wyraźny rytm sprawiają, że książka ebook spodoba się nawet maluszkom. Mądra rzecz dla nieco starszych dzieci, zwłaszcza posiadających rodzeństwo: wspólne czytanie z zamianami roli na pewno przyniesie dużo radości, a przy tym rozwinie. Teatrzyków jest tutaj parę, lecz moje ulubione to: Księżniczka na ziarnku grochu a także Kot w butach. Jan Brzechwa był wrażliwym człowiekiem pełnym humoru i miłości do dzieci. Wstęp do Teatrzyków uświadomił mi, że miłował również... pieniądze! I pomiędzy innymi ze względu na nie poddał się ówczesnemu systemowi. Można to zauważyć w niektórych elementach teatrzyków i uświadomić sobie, jak inne wówczas były czasy i oczekiwania względem dzieci. Gorąco zalecam Teatrzyki wszystkim, którzy chcą poznać inne oblicze Jana Brzechwy i idealnie się przy tym bawić. Wesoły sposób na spędzenie czasu z dziećmi, zwłaszcza w długie, zimowe wieczory...

 • Anonim

  „Teatrzyki” nie są lekturą jednorodną i na ich przykładzie idealnie widać, jak bardzo na odbiorze tekstów przez kolejne pokolenia może zaciążyć ich zanurzenie w bieżących wątkach społeczno-obyczajowych. Z tego właśnie powodu tom zamykający cykl Dzieł wszystkich jest najmniej uniwersalnym zestawem utworów poety, który może się nie doczekać czytania dzieciakom na głos od deski do deski. Tym niemniej warto przekonać się, jak pisał Brzechwa zaangażowany, aby jeszcze bardziej docenić jego uniwersale „Bajki samograjki”. Dla nich samych, a także dla świetnych ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak warto mieć „Teatrzyki” w własnej biblioteczce. Całość recenzji: http://dzinztomikiem.pl/ksiazka-ze-scenami-brzechwa-dzieciom-dziela-wszystkie-teatrzyki/

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!