Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci okładka

Średnia Ocena:


Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci

Wstrząsająca opowiadanie o polskich dzieciach, porwanych przez nazistów i zniemczanych, w założonych przez Himmlera ośrodkach Lebensbornu. Po latach ofiary tamtych wydarzeń opowiadają autorce własne zdumiewające, tragiczne i pełne zaskakujących konsekwencji historie…"A więc można było i tak: mieć jasne włosy, błękitne oczy, odpowiedni rozmiar czaszki i kości policzkowych. Być kochaną przez mamę, rozpieszczanym przez tatę i mimo to, któregoś dnia, zostać uprowadzonym z domu do III Rzeszy wprost w objęcia nowych, niemieckich rodziców. Anna Malinowska opowiada przejmująco o losach germanizowanych dzieci, które po wojnie odnajdowane i oddawane polskim rodzicom już nigdy nie umiały odnaleźć się w życiu. Przywraca również pamięć wybitnego adwokata Romana Hrabara, który odkrył przed światem zbrodniczą działalność ośrodków hodowli nordyckiej rasy i poświęcił życie na niesienie pomocy ich ofiarom".Magdalena Grzebałkowska, autorka książki "1945. Wojna i pokój""Wojna nie kończy się w dniu, w którym walczące strony składają broń". Dla bohaterów tej książki trwa ona do tej pory.

Szczegóły
Tytuł Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci
Autor: Malinowska Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2017
Tytuł Data Dodania Rozmiar
Porównaj ceny książki Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci w internetowych sklepach i wybierz dla siebie najtańszą ofertę. Zobacz u nas podgląd ebooka lub w przypadku gdy jesteś jego autorem, wgraj skróconą wersję książki, aby zachęcić użytkowników do zakupu. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź szczegółowe informacje, opis i recenzje.

Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci PDF - podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby podgląd był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

promuj książkę

To twoja książka?

Wgraj kilka pierwszych stron swojego dzieła!
Zachęcisz w ten sposób czytelników do zakupu.

Recenzje

  • Agnieszka Kujawa

    Książka ebook przedstawia tragiczne historie polskich dzieci, porywanych i przystosowywanych do życia z niemieckimi rodzinami. Prowadziło to z kolei do wielu traum, które miały wpływ na całe późniejsze życie takich dzieci. Książka ebook jest kolejną z wielu dramatycznych kart historii z czasów II wojny św. Uświadamia, jak patologiczna była machina nazistowskiej dążności do stworzenia czystej, aryjskiej rasy. Historie poruszające, spisane w sposób obrazowy i zostawiające ślad w pamięci czytelnika. Sama nie miałam świadomości o ogromnej skali opisanego przez autorkę zjawiska germanizowania polskich dzieci. Zalecam przeczytać.

  • Wioletta Lasota

    Wstrząsające historie, które niestety wydarzyły się naprawdę, warto je poznać, choć później trudno zasnąć

  • Maria Lechicka

    Czyta się ze ściśniętym gardłem, choć czasami człowiek zastanawia się, czy należało następny raz odbierać dzieci, tym razem - niemieckim, kochającym rodzicom i narażać je na traumatyczny pobyt w polskich domach dziecka.

  • Małgorzata Rosińska

    Fantastyczna książka ebook :)

  • Anna Rybka

    bardzo interesująca i ujmująca ksiązka

  • Magdalena Kłos

    Bardzo chciałam kupić tą książkę odkąd o niej usłyszałam a teraz mi się udało w empiku w promocyjnej cenia

  • Marta Zagrajek

    Podsumowując, „Brunatna kołysanka” Anny Malinowskiej, to rzetelna opowiadanie o brutalnej rzeczywistości dotykającej polskie dzieci podczas II wojny światowej. Przedstawia ideę Lebensbornu, tak przerażającą w własnej pełnej krasie. Zniszczmy narody podludzi, najpierw wybierając z nich wybitne jednostki, które zapewnią rasie panów przetrwanie. Kiedy przeczytacie tę książkę, zrozumiecie, czemu naprawienie szkody powstałej z inicjatywy Himmlera, nie było proste, jak mogłoby się wydawać. Lektura zostawi Was z poczuciem rozdarcia – ponieważ czy dziecku, któremu już zadano rozpacz należy zadać znowu ból w imię sprawiedliwości. Całość recenzji na zukoteka.blox.pl