Czytaj więcej:
Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza okładka

Średnia Ocena:Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza

Była sobie rodzinka piratów. Oczywiście, nie zawsze byli piratami. Ich król, kapitan Barnaba, był kiedyś dyrektorem banku, babka Piratka – normalną babcią, mama z tatą uczyli dzieci biologii, a ciotka Palpitacja pracowała w bibliotece. (…) Aż pewnego dnia wszyscy stwierdzili, że mają dość! Wybrali sobie pirackie imiona, zamieszkali na bezludnej wyspie i wreszcie zajęli się tym, co lubili najbardziej: piraceniem, smażeniem naleśników i… przygodami. Po przygodach matematycznych czas na… niebieską szkołę! Na nowe historie i odjazdowe lekcje przyrody! Młodzi piraci, wyruszcie wraz z bohaterami w rejs! Pokonajcie krwiożercze rośliny i uzupełnijcie rysunki. Policzcie kolory tęczy, odnajdźcie wiewiórcze skrytki i zbierzcie grzyby na pierogi – tylko uważajcie na te trujące! Jedynie z waszą pomocą ta przygoda może się nieźle skończyć!

Szczegóły
Tytuł Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza
Autor: Usenko Natalia
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Iwona_C_

  Książka ebook Bractwo-piractwo… to interesująca oferta dla małych czytelników, którzy są ciekawi otaczającego ich świata. Wiedza przyrodnicza została tutaj przemycona w bardzo interesujący sposób. Autorka przygotowała interesującą fabułę, w której przygoda goni przygodę. Całość uzupełniają śmieszne ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej.Przygoda przyrodnicza to druga książka, która przedstawia przygody zwariowanej rodzinki piratów. W pierwszej części mogliśmy z nimi uczyć się matematyki. Tym razem publikacja skupia się na zagadnieniach związanych z przyrodą. Na każdej karcie omówione są podstawowe zagadnienia, a na dzieci czekają różnorodne zadania. W książce pdf język jest pomiędzy innymi o ptakach, porach roku, owadach, grzybach, płazach i rybach. Tematów jest naprawdę wiele.Wiedza przekazana w taki sposób zachęca do dalszych, samodzielnych poszukiwań.http://www.czytajac.pl/2016/07/bractwo-piractwo-przygoda-przyrodnicza/

 • BiBi

  Absolutnie fantastyczny pomysł autorki Natalii Usenko na fabułę książki. Zwykła rodzina, wiadomo, czasem się nudzi. A starczy tak niewiele, by szarość dnia zamienić w aktywną, miłą przygodę. Przy okazji zmusić bohaterów do pisania i odkrywania świata, a odbiorców do zaktywizowania, wciągnięcia w świat przyrody, do zaangażowania w liczenie, szukanie, poznawanie.

 • yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

  Na pewnej bezludnej wyspie, mieszkała sobie rodzinka piratów, która dawniej była zwykłą rodziną, lecz to zwykłe życie im się znudziło. Pewnego razu Mama Piratka stwierdziła, że dzieci bez szkoły zdziczały. Po rozmowie z pozostałymi dorosłymi piratami, mama postanowiła zorganizować dla nich niebieską szkołę. Od pomysłu do jego realizacji czasu nie minęło wiele. Uczestnicy wyprawy spakowali prowiant, książki, mapy i okrętem zwanym Krową Morską ruszyli w nieznane, ku przygodzie i nauce."Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza" zawiera 20 opowieści o treści przygodowo-przyrodniczej. Jej bohaterowie zwiedzają kolejne wyspy i na każdej dowiadują się czegoś nowego. Śledząc ich przygody poznamy rodzaje grzybów, drzew i krzewów a także nauczymy się rozpoznawać kwiaty. Poznamy cykl życia motyli i dowiemy się jakie są naturalne metody na przeziębienie. Dowiemy się również, co można zrobić z nasion słoneczników i dużo innych interesujących rzeczy. A aby nie było zbyt podręcznikowo, autorka wplotła wiedzę w przyjemną opowiadanie i nadała książce pdf ciekawą formę.Na wewnętrznej stronie okładki znajduje się mapka odwiedzanych wysp. Takie mapki były w ebookach przygodowych, które czytałam w dzieciństwie i do tej pory mam do nich sentyment, dlatego "Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza" już na wstępie dostała ode mnie wielkiego plusa. Na kolejnych stronach jest album rodzinny Piratów, aby od początku było wiadomo, kto jest kim. Dalej pojawiają się kolejne opowieści, a w nich dziennik lekcyjny prowadzony przez uczestników wyprawy, tabelka pierwszej pomocy, zadania typu policz, znajdź, dorysuj, połącz kropki a także nierzadko przedstawione w formie wierszy zagadki. Przyznam szczerze, że wierszyki są tak fajne, że aż chce się człowiek ich nauczyć na pamięć. Zadania to również fajna sprawa, lecz cóż, ja jestem przeciwko rysowaniu w książce, dlatego wszelkie domalunki, nakrapianki i rysowanki wykonywałyśmy z córką tylko palcem po papierze (przeciw czemu początkowo się buntowała). Tabelka pierwszej pomocy to dobra ściągawka, która przypomni młodemu czytelnikowi kluczowe info i skorzysta z niej nawet dzidziuś nieumiejące jeszcze czytać. Wszystko jest pięknie, ładnie tylko w książce pdf brak spisu treści. Czy jest to znaczna wada, w niegrubej książce? Oceńcie sami.Na blogu prezentuję fotografie książki, zapraszamhttp://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/07/bractwo-piractwo-przygoda-przyrodnicza.html#more

 • monika

  Powrót do podróżowania i liczenia ze zwariowaną rodzinką piratów. Tym razem w niebieskiej szkole. Oj przepraszam - na wyspach niebieskiej szkoły! Każda wyspa wiąże się lub z inną porą roku, lub dominującym rodzajem flory albo fauny. A wśród takich okazów, jakie znajdują się na niebieskich wyspach nie sposób się nudzić. Policzymy sobie i tym razem, lecz i porysujemy, rozwiążemy zagadki, dowiemy się interesujących rzeczy. Bractwo-Piractwo wciąga do tego stopnia, że czasem - czytając inne książki - łapiemy się na tym, że szukamy i liczymy w nich żaby, słoneczniki czy liście. To prawdopodobnie wystarczający argument żeby powiedzieć, że nauka - płynąca z serii Bractwo_Piractwo, nie poszła w las.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!