Czytaj więcej:
Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta okładka

Średnia Ocena:Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta

Najbardziej przebojowa książka ebook świątecznego sezonu – błyskotliwa, inteligentna, napisana z sercem i z feministycznym zacięciem!  Co wiemy o Pani Mikołajowej? W rzeczy samej prawie… NIC. Od setek lat wtapia się w tło bożonarodzeniowych historii. Może jednak dawno temu opacznie zrozumieliśmy tę historię? Może prawda zniknęła nam z pola widzenia, a wraz z nią Pani Mikołajowa? Oto historia, którą powinniście znać – opowiadanie o wytrwałości i drobnych aktach dobroci a także o dwóch świetnych dziewczynach, które na zawsze zmieniły oblicze świąt. To JEJ historia. Historia Blanche Claus. Jak to się stało, że świat uwierzył, że Święty Mikołaj jest mężczyzną? Przecież to jedno duże nieporozumienie!  Blanche Claus jest sierotą. Mieszka pod jednym z londyńskich mostów i szczerze nienawidzi Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się, gdy w wigilijny wieczór spotyka staruszkę, która obdarowuje ją magiczną, czerwoną bombką z tańczącą w jej wnętrzu choinką. Wówczas w życiu Blanche pojawia się klacz Rudy i kochająca święta i bułeczki z bakaliami wyjątkowa dziewczynka o imieniu Rinki. "Bombka" to opowiadanie o szalonej przyjaźni dwóch wspaniałych, dzielnych dziewczynek, które postanowiły odmienić Boże Narodzenie. Ta pięknie zabawna, świąteczna przygoda rozgrzeje serce nawet najbardziej zaciekłego Grincha. Dołączcie do Blanche Claus i jej najlepszej przyjaciółki Rinki i przygotujcie się na niezapomnianą bożonarodzeniową sannę! "To idealna książka ebook celebrująca silne, zadziorne kobiety i ich nieco zwariowaną przyjaźń. Rinki ma dwóch ojców, co wydaje się absolutnie naturalne, a tradycyjne role przypisywane płciom są podważane przez cały czas – i w tym też nie ma nic dziwnego. Ta książka ebook to prawdziwy klejnot wśród bożonarodzeniowych opowieści!" NetGalley Reviewer "Przezabawna, krzepiąca i bardzo wesoła! Bardzo podobała mi się ta świąteczna książka ebook i feministyczna fala, na której płyną bohaterki. Uwielbiam wszystkie bożonarodzeniowe smaczki rozsiane po tej książce! Ta książka ebook wypełni was świąteczną radością! " Harriet Muncaster "Czarująca feministyczna odsłona historii o Świętym Mikołaju, a właściwie… Mikołajce. Opowiadanie o tym jak olbrzymią przemianę może zapoczątkować jeden łatwy akt dobroci. Dwie zadziorne, pewne siebie kobiety i ich idealna świąteczna przygoda – pełna radości, magicznych koni i gadających drzew." Children's Books Ireland "Niesamowicie mi się podobała! Zabawna, inteligentna, mądra gra ze świątecznymi motywami. Już czekam na film na podstawie książki!" Emma Carroll "Błyskotliwa opowiadanie i idealny portret dziewczęcej przyjaźni. " Hilary McKay "Ta radosna i przezabawna książka ebook pełna jest postaci, które pokochałam, i dialogów, które rozśmieszały do łez. Pięknie mi się czytało!" Stephanie Burgis, autorka "Smoka z czekoladowym sercem” "Historie Sibéal Pounder tryskają radością i energią, a jej bohaterowie z każdą książką stają się coraz bardziej atrakcyjni." LoveReading4Kids Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta
Autor: Pounder Sibeal
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • anonymous

  Blanche Claus to dziewczynka, która ma w sobie olbrzymią siłę. Żyjąc w środowisku, gdzie normę stanowią komentarze pokroju: „Ist­nie­ją kon­we­nan­se do­ty­czą­ce tego, jak po­win­ny ubie­rać się ko­bie­ty. Czym po­win­ny się zaj­mo­wać. I JAK PO­WIN­NY SIĘ ZA­CHO­WY­WAĆ!“ z jej serca wydobywa się pragnienie: „Pokażemy światu, co potrafią dziewczynki!“. Pamiętając biedę, jakiej doświadczyła, wraz z przyjaciółką opracowuje plan obdarowywania dzieci prezentami na święta. Plan ten jednak nigdy nie rozszerzyłby się na skalę światową, gdyby nie ucieczka, katastrofa i odnalezienie niecodziennych przyjaciół. Wszystko zdawało się pociągać ją ku spełnieniu marzeń, choć nie każdy życzył jej nieźle i nie zawsze miało być bezpiecznie. Oto jednak historia jak urodziła się legenda i skąd wzięło się nieporozumienie odnośnie płci Mikołaja czy nawet Rudolfa. Opowiadanie o determinacji, jaka przyniosła szczęście wszystkim dzieciakom na Ziemi. Powiedzieć, że mi się podobało, to nie powiedzieć nic. Śmiałam się, uśmiechałam i robiłam śmieszne miny, które miały wskazywać na moją aprobatę czy wsparcie. Czasami komentowałam wydarzenia, jakich stałam się świadkiem, a przez Keksika moje serce zamieniło się w papkę, która nie ma już żadnych ran czy szram. Zaangażowałam się w fabułę na tyle, że pochłonęłam opowieść jednym gryzem, ponieważ nie potrafiłam jej odłożyć. Nierzadko sięgam po literaturę docelowo dla najmłodszych (choć to po prostu tytuły dla ludzi W KAŻDYM WIEKU), lecz dawno żadna książka ebook nie dała mi aż tyle pozytywnych emocji w połączeniu z satysfakcją, jaką odczuwam, gdy mam w rękach coś, co całkowicie zadowala mnie swoim poziomem. Sibéal Pounder zauroczyła mnie własną prozą i coś mi podpowiada, że w czasie około świątecznych skuszę się na powtórkę tych wrażeń. Znacie to uczucie, gdy już po pierwszych stronach wiecie, że znaleźliście coś, czego Wam w życiu najbardziej brakowało? Coś, co niemal od razu wkrada się do Waszego serca i tam pozostaje? Ogromnie satysfakcjonujące wrażenie! Właśnie tak miałam z tą powieścią i jedyne, co mogę jeszcze dodać, to to że uśmiecham się, gdy tylko o niej pomyślę. przekł. Anna Dobrzańska

 • tomzynskak

  Co jeśli Mikołaj wcale nie był mężczyzną? Może setki lat temu opatrznie zrozumieliśmy historię przez co minęliśmy się z prawdą przez co Pani Mikołajowa poszła w zapomnienie? Blanche Claus to sierota mieszkająca pod jednym z londyńskich mostów. Pewnego dnia, snując się samotnie po okolicy, dziewczynka otrzymuje od starej dziewczyny magiczną bombkę, w której widać śnieżną krainę i tańczącą choinkę. Po chwili dostrzega wychudzoną klacz, która nie ma właściciela. Wskakuje na jej grzbiet i pędzą przez ulice, aż w miejscu, gdzie sprzedaje się choinki, poznaje dziewczynkę w dziwnym, kolorowym ubraniu. Rinki i Blanche dynamicznie czują niewidzialną siłę, przyciąganie i postanawiają, że co roku w wigilię będą robiły sobie babeczkowe pikniki i opowiadały co u nich słychać. To właśnie tak rozpoczęła się wyjątkowa przyjaźń i przygoda, która trwa całe życie. „Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta” to cudowna opowieść o dobroci i walczeniu o swoje. Czytamy o prawdziwej sile przyjaźni i wartościach jaki należy się kierować w życiu. Z pozoru dwie zwykłe dziewczynki okazują się być twardymi babkami, którym nic nie stoi na przeszkodzie i mogą być kim tylko chcą. Dają one doskonały przykład każdej dziewczynce, lecz i kobiecie, że nie można obawiać się walczyć o swoje. Dawno nie czytałam tak pięknej powieści, z której płynęłoby tyle słów wsparcia i mocy. Ukazującej bezinteresowną przyjaźń, o którą tak trudno w dzisiejszych czasach. „Bombka” to piękna opowieść w zimowym i magicznym klimacie. Gwarantuje nam mile spędzony czas i liczne wartości skłaniające do refleksji. Jej lektura będzie świetną zabawą nie tylko dla dzieci, lecz i dorosłych. Autorka postawiła sobie za cel udowodnienie nam, że każdy może być kim chce i bardzo nieźle jej się to udało. Pamiętajcie inność jest dobra.

 • Bookmaania

  Blanche Claus nie lubi świąt. Jest sierotą bez dachu ponad głową, nie ma nikogo. Już w swoim tak młodym wieku doświadczyła ogromu rozczarowań i smutku, a okres przedświąteczny jest dodatkowo trudny. Na drodze dziewczynki staje starsza kobieta, która ją zauważa i podarowuje w prezencie małą czerwoną bombkę na złotej nitce. Dziewczynka jest oszołomiona gestem dobroci jaki ją spotkał i kiedy zaczęła się przyglądać podarkowi zauważyła niesamowity obraz.. Ten prezent, sprawił, że dziewczynka na własnej drodze spotkała także przyjaciół.. Jeden drobny gest, mała bombka, która przyniosła magiczną moc. Jest to opowiadanie o okazywaniu dobroci i zmianach jakie ze sobą niosą. Ukazuje siłę, przyjaźń, determinację w dążeniu do celu, lecz i liczne wartości. Niesamowicie ciepła opowiadanie o sile dziewczyn, wychodzących poza wyznaczone granice, budująca i dająca nadzieję. Baśń "Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta" zapewniła nam cudownego zimowego owianego magią klimatu. Książka ebook prócz wspólnego mile spędzonego czasu dostarcza licznych wartościowych refleksji, które bardzo cenię w lekturach dla dzieci. Córka powiedziała: 'Szkoda, że nie ma obrazków', ponieważ jako trzylatka lubi zerkać na ilustracje, jednak uważnie słuchała i skupiała się na treści. Książka ebook przeznaczona dla wszystkich, a krótkie epizody i większa czcionka zdecydowanie ułatwią czytanie starszym dzieciom.

 • Anonim

  Była to jedna z piękniejszych baśni jakie do tej pory czytałam. Idealnie ilustrująca ducha świąt, lecz też, a może przede wszystkim zwracająca uwagę na pewien bardzo kluczowy aspekt. Otóż, w tej kolorowej i baśniowej opowieści znajdziemy mnóstwo niezłych rzeczy o dziewczynkach, które mogą być kim chcą i nikt nie stanie im przeszkodzić, choćby się bardzo starał. Mnóstwo tu słów wsparcia, wewnętrznej mocy i wskazywania, że jak się czegoś mocno pragnie i dąży do celu, to można naprawdę dużo zdziałać.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!