Czytaj więcej:
Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi okładka

Średnia Ocena:Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi

Mówi się, że Bogowie nie umierają nigdy. Oznacza to, że ich dzieło zawsze pozostaje w umysłach ludzi. Profesor Zbigniew Religa i jego dzieło, a szczególnie jego pierwsza w Polsce udana operacja przeszczepu serca u człowieka, to dokonanie, które stale wzbudza podziw i szacunek. Szczególnie w kontekście tego, ile musiał przejść ten bohater w siermiężnych czasach PRL-u, żeby do tej operacji w zaściankowej Polsce mogło dojść. Ile nerwów, stresu, bezsilności, potyczki z władzą i głupotą „małych ludzi” musiał pokonać młody lekarz – Zbigniew Religa – wiedział tylko on. I o tych czasach, zmaganiach, frustracjach, potyczce ze własnymi słabościami jest ta książka.

Szczegóły
Tytuł Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi
Autor: Nowak Anna
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Astrum
Rok wydania: 2016

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni. Powieść o życiu profesora Zbigniewa Religi PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Aga-K-B

  Wszystko w jak najlepszym porządku. Zalecam zakupy online

 • misia7775

  Cudowna opowieść ukazująca wojownika, który nie zgadza się z wyrokami boskimi, jest mu całkowicie niewierny. Walczy o każdego człowieka, o bicie jego serca choć przez kilka dodatkowych godzin, miesięcy czy dni. Kosztem samego siebie czyli nieprzespanych nocy, zdrowia, rodziny. Umiera spełniony zostawiając po sobie ludzi pełnych pasji i zaangażowania w życie ludzkie, noszących "znamię" Religii w sercu.

 • Blertyce

  Biografia Anny Religi to w znacznej mierze gloryfikacja postaci Profesora Zbigniewa Religii. Autorka skupia się na jego poczynaniach związanych z rozwojem medycyny w Polsce, pierwszej przeprowadzonej operacji przeszczepu serca, kolejnych działaniach Profesora. Jest to książka ebook bardzo subiektywna i poniekąd osobista. Pozwala spojrzeć na postać Profesora Religii okiem osoby, która zawdzięcza mu życie i zdrowie dwóch najbliższych osób.

 • Feline

  Niezwykła książka ebook będąca niejako świadectwem dziedzictwa jakie pozostawił po sobie profesor Religa, za sprawą własnego życia i działalności. Książka ebook Anny Nowak dowodzi niezwykłości profesora Religi, jako doskonałego kardiochirurga, a jako lekarz był ukierunkowany przede wszystkim na dobro własnych pacjentów, tak zwyczajnie, po ludzku.

 • LightPin

  Książka ebook Anny Nowak nie jest typową biografią, nie skupia się na życiu prywatnym profesora Zbigniewa Religi, lecz przede wszystkim na jego osiągnięciach medycznych w dziedzinie kardiochirurgii. Anna Nowak nie jest pisarką - ta książka ebook od początku miała być hołdem złożonym profesorowi Relidze na uratowanie życia jej matki i przyjaciela, dlatego również należy ją traktować w tej kategorii, a nie w kategorii biografii. Opinia, że książka ebook nie wnosi nic nowego jest naprawdę krzywdząca w tym przypadku.

 • Alamo 18

  Biografia ta zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie. Jest lekko napisana i dowiedziałem się z niej dużo interesujących faktów o, których wcześniej nie miałem pojęcia. Autorka ma lekkie pióro, więc czytanie idzie dynamicznie i sprawnie. Co do samej książki to myślę, że spodoba się fanom Zbigniewa Religi. Moja ocena to 4-/5.

 • Jarkoro

  Niby każdy z nas znał ze słyszenia profesora a jednak ja nic o nim nie wiedziałem i to był bodziec dla mnie do sięgnięcia po tą biografię. Autorka w bardzo interesujący sposób przedstawia walkę jednostki z całym system jaki panował w Polsce. Mimo kłód jakie lekarz spotykał na własnej drodze osiągnął własny cel i ta książka ebook o tym opowiada. Rewelacja.

 • izakuch

  Spodziewałam się czegoś odkrywczego. Nowego spojrzenia na wybitnego chirurga, a dostałam migawki z życia Profesora. W większości znane. Autorka usiłuję być też psychologiem, z bardzo średnim skutkiem. Dla mnie książka ebook bardzo średnia.

 • Kurta

  Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki i jej bohatera - Zbigniewa Religii. Choć wiedziałam, że był on bardzo znanym cenionym kardiochirurgiem nie zdawałam sobie sprawy jak duży krok uczynił by ta dziedzina mogła się rozwijać.Mimo braku możliwości (lata 80-te) wiedzy czerpanej głównie z książek, wykazał się olbrzymią odwagą wykonując pierwszy przeszczep serca w Polsce.

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!