Czytaj więcej:
Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe okładka

Średnia Ocena:Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe

„Bogini. Sekrety życia i śmierci Marilyn Monroe” Anthony’ego Summersa – najlepsza biografia ikony kina. Życie jak rollercoaster. Owiana tajemnicą śmierć. Tabuny kochanków (i kochanek). Romanse z braćmi Kennedy. Demony przeszłości. Używki. Powiązania z mafią. Oto ludzka twarz bogini XX wieku. Anthony Summers, biograf gwiazd i reporter śledczy, ujawnia wstrząsającą prawdę o życiu i śmierci Marilyn Monroe. Kim naprawdę była? Seksbombą czy zagubioną dziewczynką? Utalentowaną aktorką czy hochsztaplerką, która zrobiła karierę przez łóżko? Z kim romansowała? Co sprawiło, że nieustanna się sławna? Jak naprawdę wyglądała jej śmierć? "Bogini" to biografia Marilyn Monroe napisana na podstawie nad 600 wywiadów, które twórca przeprowadził z przyjaciółmi, kochankami i osobami z najbliższego otoczenia gwiazdy. Śledztwo Summersa stało się podstawą dokumentu Netflixa "Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania" (2022). Kultowa biografia Marilyn Monroe teraz w świeżym wydaniu, zaktualizowanym z okazji 60. rocznicy dramatycznej śmierci ikony kina. "Niezwykły popis reporterski… Dzięki tej biografii możemy naprawdę poczuć, kim była Marilyn Monroe." „The New York Times” "Anthony Summers jest jednym z najlepszych współczesnych dziennikarzy śledczych." Norman Mailer "Ta książka ebook jest najlepszą rekonstrukcją życia i śmieci Monroe, jaką można przeczytać." „Evening Standard” "Summers zbliżył się do sedna tajemnicy tak bardzo, jak tylko to możliwe." „The Guardian” "Najbardziej wiarygodna relacja, jaką kiedykolwiek napisano o dziewczynie uznanej za światowy symbol seksu." „Woman Magazine” "Fascynująca... Czyta się jak thriller!" „The Boston Globe” "Wybornie napisana biografia." „Literary Review” "Marilyn była jednocześnie skrzywdzonym dzieckiem, geniuszką i czarodziejką. Rozpalała zmysły ludzi na całym świecie, a przy tym wydawała się uosobieniem niewinności. Książka ebook Summersa to najbardziej wiarygodna i przydatna pozycja poświęcona tej ikonie kina." prof. Harvey Wasserman, Yale School of Medicine Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczegóły
Tytuł Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe
Autor: Summers Anthony
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Znak Literanova
Rok wydania: 2022

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

  • Anonim

    Wciąga jak thriller, przeczytałam w kilka dni. Rewelacyjna. Szokująca. Idealnie opisywane całe tło zagadkowej śmierci Marilyn Monroe (rola Roberta Kennedy, zeznania ratowników medycznych, sprawy polityczne...). Do tego idealnie nakreślony portret gwiazdy z mnóstwem anegdot - np. to, że wielbiła studiować anatomię. Dowiedziałam się z książki Summersa wielu interesujących rzeczy i czuję, że naprawdę poznałam MM. Wyjątkowo przejmująca historia...

  • Anonim

    Idealnie napisana biografia Marilyn! Summers pisze wyczerpująco o życiu jednej z najjaśniejszych i najtragiczniejszych gwiazd Hoollywoodu. Nawet jeśli komuś wydaje się, że nieźle zna losy Marilyn Monroe, to zalecam sięgnąć po tę książkę - na pewno się nie zawiedzie, a w wielu miejscach z pewnością zaskoczy. Czyta się jednym tchem. I jako wisienka na torcie: cudowne fotografia okładkowe!

  • Ania

    Jako naczelna wielbicielka Marilyn musiałam mieć tę książkę :) Zakupiłam przed premierą i doszła do mnie już kilka dni temu. I nie żałuję - wciąga od pierwszych stron. Zalecam nie tylko wielbicielom Marilyn!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!