Czytaj więcej:
Bóg urojony okładka

Średnia Ocena:Bóg urojony

"Dawkins demaskuje i z pasją odrzuca religię we wszystkich jej postaciach, a czyni to z klasycznym dla siebie talentem, erudycją, intelektualną przekorą i poczuciem humoru. To idealnie napisany i idealnie uargumentowany wywód; lektura, po którą winien sięgnąć każdy, kogo interesuje temat religii i wiary a także roli, jaką pełnią w społeczeństwie." Synopsis Od wydawcy: "Dla mnie linia podziału nie przebiega między wierzącymi a niewierzącymi, lecz między spójnością bądź jej brakiem w wywodzie każdej ze stron. W chwili obecnej to właśnie ateiści są w stanie skonstruować spójny model światopoglądowy, w którym ani "Bóg", ani "mit" nie są potrzebne". Stanisław Obirek

Szczegóły
Tytuł Bóg urojony
Autor: Dawkins Richard
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo CiS
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Bóg urojony pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Bóg urojony Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Bóg urojony PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Karl Osmanczyk

  Mieszkam na zachodzie Europy i już kilka lat temu na wskutek brutalnej konfrontacji z religiami innymi niż ta w której zostałem wychowany zacząłem się zastanawiać ponad prawdziwością i sensem jakiejkolwiek wiary. Staram się szanować ludzi, zwierzątka i całą naturę. Widzę życie jako duży dar. W książce pdf Dowkinsa znalazłem potwierdzenie własnej postawy z bardzo obszernym naświetleniem wielu tematów, które każdy powinien przemyśleć. Książka ebook powinna być lekturą w szkole. Dla mnie absolutny hit.

 • karolina nawrocka

  Bardzo interesująca książka. Podejście do religii ze zdrowym rozsądkiem.

 • Lumak

  Na I komunię to może upominek to nie jest idealny, lecz zapewne książka ebook odkrywa przed nami fakty, o których nie mieliśmy pojęcia. Historia chrześcijaństwa jakiej nie znałem. co tu wiele pisać... to jest "must have!" na półce każdego chrześcijanina, katolika etc...

 • MarcinS

  Książka ebook godna polecenia wszystkim. Doskonała jako upominek na I komunię Św.

 • Przemysław

  Zalecam książka ebook napisana świetnie. Argumenty 9rzedstawione w niej są nie do obalenia. Naprawdę godna polecenia lektura.

 • mlongmanus

  Miejmy nadzieję że kiedyś (zakładam że nie za naszego życia), będzie lekturą - przeczytajcie drogie dzieci jedną z pierwszych pozycji które zaczęły zawracać świat ze ścieżki urojeń. POLECAM !!!

 • sliwczan

  Richard Dawkins jak zwykle w precyzjyjny i umiejętny sposób wytyka ludzkie błędy. Nie da się ukryć, że krytyka zorganizowanych religii jest bardzo słuszna i tak naprawdę kładzie kreacjonistów na łopatki.

 • Anna Witkowska

  To naprawdę dobra, interesująca książka, choć z tezami w niej przytaczanymi nie każdy musi się zgadzać. Richard Dawkins ma nie tylko wiedzę, ale potrafi być także rzetelny i obiektywny w tym o czym pisze. Pomyślałam sobie, że wielu ludzi potrzebowało głosu takiego jaki zawarty jest w książce pdf Richarda Dawkinsa. Sądzę to zresztą za jedną z najistotniejszych plusów Boga urojonego. Dawkins nie stara się przekonywać, nawracać na własną stronę, on tylko przedstawia własne tezy i trzeba przyznać że wychodzi mu to całkiem interesująco, nawet jeśli zostajemy przy swoim światopoglądzie. Jak najbardziej polecam.

 • albero

  interesująca ksiazka lecz dosc ciężko sie czyta ,choc warto sie pomeczyc

 • Michał Szczygieł

  Doskonała książka, potrafi logicznie objaśnić niuanse rzeczywistości, w której żyjemy -- bez żadnych mitologii, niedomówień i zastraszania mas...................

 • millakhi

  Na początku trochę sceptycznie podchodziłąm do tej ksiażki, bo temat religii zawsze jest śliski. Uważałam też, że nie da się stworzyć ciekawej fabuły właśnie w oparciu o religię. Po przeczytaniu paru pierwszych stron bardzo się myliłam. Twórca w bardzo interesujący sposób przedstawił spór ateistów z teistami, podkreślając opinię tych pierwszych, że to własnie religia jest wyznacznikiem naszego kręgosłupa moralnego. Do tego bardzo przypadł mi do gustu język, który odnalazłam w książce, jest jasny i przejrzysty na pewno nikt z nas nie będzie miał trudności w jego zrozumieniu i treści, które chce nam przekazać autor!

 • Agata Rudnicka

  dająca do myślenia książka, ciekawie napisana, poruszająca trudny ald nas temat. ,

 • Jafer

  Dla mnie książka ebook nic nie wnosi ani dla ateistów ani teistów. Kto chce wierzyć to wierzy a kto nie chce, nie wierzy. Dawkins przedstawia religię jako największe zło tego świata, co jest totalną bzdurą i nonsensem. Fakt, że w imię „boga” wyrządzona dużo zła, lecz twórca nic nie mówi o ludziach, którzy w imię wiary czynią niezliczone niezła i ocalają istnienia ludzkie. Jedyne zło religii to ludzie. Niestety istnieją jednostki ludzie, które dla własnej korzyści zmienią każdą idee (i nie kluczowe czy nazwiemy ją religią), usuwając z niej to co najcenniejsze. Zastąpią ją sobie komfortowymi sloganami, argumentami, dowodami etc. tylko po co aby mieć z tego korzyść.To nie religia jest zła tylko ludzie... Jeśli osoby czytające tę książkę sądzą się za tych z otwartymi umysłami to niech je naprawdę otworzą a nie spoglądają ślepo w kierunku, który ktoś im wskazuje.

 • Bartek Sumowski

  Książka ebook idealnie ukazuje jak indoktrynowane są dzieci na całym świecie i co z tego później wynika. Zalecam ludziom z otwartymi umysłami.

 • Piotr Pawlik

  Ksiażka jest bardzo interesująca, wciągnęła mnie całkowicie i ani przez chwilę się nie nudziłem. Przede wszystkim bardzo fajnie twórca podszedł do tematu religii, cała fabuła była bardzo emocjonująca, ja jestem zachwycony. Zalecam wszystkim, ponieważ naprawdę warto przeczytać tę książkę!!!

 • litensvart

  Mądra książka! Obowiązkowy zakup dlawszystkich,polecam . Wydana wwygodnej, twardejokładce.

 • Karolina Jaworek

  Zalecam każdemu ateiście i nie tylko . Bardzo interesująco napisana , wciąga .

 • Piotr Kołacz

  "Bohaterem" jego książki jest religia i relacje pomiędzy nauką a wiarą. Dawkins z całą mocą własnej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca religię i wszelkie jej roszczenia (między innymi, a może przede wszystkim, urojenie teistów, że to religia jest źródłem moralności). Zaczyna od tego, że ukazuje fałsz założeń logicznych wierzeń religijnych, a później pomiędzy innymi pisze o ewolucyjnych korzeniach teizmu.

 • Thezgon

  Książka ebook ciekawa, prezentuje pogląd skrajnych ateistów. Twórca zadbał o ułożenie epizodów i mowa zrozumiały dla pospolitego człowieka. Dużo hipotez naukowych, niepotwierdzonych przez większość uczonych. Miejscami brak odnośników do cytatów, co może irytować czytelnika.

 • Słomka

  Dawkins przechodzi samego siebie w tej pozycji. Książka ebook dla otwartych, inteligentnych ludzi, którzy nie zamykają się na świat i nie dają szufladkować. To trzeba przeczytać. Ta książka ebook to oświecenie!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!