Czytaj więcej:
Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka okładka

Średnia Ocena:Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka

Trzy legendarne, osiemnastowieczne wyprawy Jamesa Cooka zwieńczyły erę dużych odkryć. Zwiedził on wielkie obszary kuli ziemskiej, żeglował od Arktyki po Antarktydę, od Syberii po Tahiti. Pokazał zdumionej Europie świat tatuaży i tabu, kanibalizmu i rytualnego seksu. Lecz sam kapitan – syn niepiśmiennego robotnika z Yorkshire i największy brytyjski żeglarz – do dzisiaj pozostaje zagadkowy jak owe nieznane wtedy lądy. Tony Horwitz próbuje tę zagadkę rozwikłać. Rusza śladem Cooka na wiernej replice jego okrętu, próbując zrozumieć kapitana i odnaleźć ślady jego wędrówek w miejscach, do których przybijał on dwieście lat wcześniej. Prześladowany przez chorobę morską, z opasłym tomem dzienników Cooka w ręku i w towarzystwie przyjaciela-hulaki, dociera do najdalszych zakątków świata. W najbardziej obskurnym barze Alaski i na maleńkiej wyspie Niue, której mieszkańcy do dzisiaj malują zęby na czerwono, stara się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądały pierwsze spotkania Europejczyków z przedstawicielami dzikich kultur. Zastanawia się też, jaka siła gnała Cooka w nieznane. Czy była to wyłącznie oświeceniowa wiara w wyższość naocznego poznania? Twórca połączył reportaż, opowieść przygodową i historyczną rekonstrukcję wydarzeń, a lektura jego książki – poruszającej, zabawnej, oszałamiającej bogactwem informacji – sama w sobie jest fascynującą przygodą.

Szczegóły
Tytuł Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka
Autor: Horwitz Tony
Rozszerzenie: brak
Język wydania: polski
Ilość stron:
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Rok wydania: 2013

Tytuł Data Dodania Rozmiar
Zobacz podgląd Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka pdf poniżej lub w przypadku gdy jesteś jej autorem, wgraj własną skróconą wersję książki w celach promocyjnych, aby zachęcić do zakupu online w sklepie empik.com. Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka Ebook podgląd online w formacie PDF tylko na PDF-X.PL. Niektóre ebooki nie posiadają jeszcze opcji podglądu, a inne są ściśle chronione prawem autorskim i rozpowszechnianie ich jakiejkolwiek treści jest zakazane, więc w takich wypadkach zamiast przeczytania wstępu możesz jedynie zobaczyć opis książki, szczegóły, sprawdzić zdjęcie okładki oraz recenzje.

 

 

Błękitne przestrzenie. Wyprawa śladami kapitana Cooka PDF Ebook podgląd:

Jesteś autorem/wydawcą tej książki i zauważyłeś że ktoś wgrał jej wstęp bez Twojej zgody? Nie życzysz sobie, aby pdf był dostępny w naszym serwisie? Napisz na adres [email protected] a my odpowiemy na skargę i usuniemy zgłoszony dokument w ciągu 24 godzin.

 


Podgląd niedostępny.

 

 

Wgraj PDF

To Twoja książka? Dodaj kilka pierwszych stron
swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu!

Recenzje

 • Mariusz Boruciński

  Męczyłem się z początkiem tej książki... dlaczego?Pewnie dlatego, że to dosyć trudne połączenie reportażu, powieści i książki podróżniczej.Gdy już przebrnąłem trochę, gdy pozwoliłem się wciągnąć - błękit mnie wciągnął i później na końcu był żal, że się kończą się zapisane strony......zrobiło się smutno, że tak duży człowiek jakim niewątpliwie był Cook zginął, ponieważ nie umiał...?Nie umiał tak prozaicznej rzeczy. Jakiej?Przeczytajcie.

 • Edgyrokere

  Podróż którą odbył i omówił Tony Horwitz jest emocjonująca i fascynująca zarazem. Opisy niezwykłych, dzikich miejsc robią wrażenie nie tylko na miłośnikach literatury przygodowej. „Błękitne przestrzenie” to jedna z ciekawszych pozycji podróżniczych jakie przeczytałem. Napisana z dużym rozmachem jak i sama podróż Horwitza, a niegdyś Cooka.

 • nelaCeltic

  Idealna książka ebook dla wielbicieli podróży ponieważ najdalszych zakątkach świata lecz przede wszystkim dla wszystkich zainteresowanych legendarnym podróżnikiem Jamesem Cookiem. Książkę czyta się niezwykle nieźle a wszyscy zainteresowani docenią kunszt autora. Zmusza nas do refleksji ponad tym jak kluczowe były odkrycia naszego bohatera i jaki miały wpływ na cywilizacje. Niezwykle niezła pozycja, brawa dla autora!

 • anonymous

  Błękitne przestrzenie to idealna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Czytając ją poczułem olbrzymią sympatię i podziw do Jamesa Cooka, postaci, która wcześniej była dla mnie jedynie symbolem Brytyjskiego imperializmu i podboju. Twórca w porywający sposób tworzy portret człowieka, który narodził się w ubogiej rodzinie na północy Anglii i dzięki ciężkiej pracy, talentowi i niezłomnemu charakterowi przeszedł do historii jako jeden z najwybitniejszych odkrywców. Cook, pozornie oschły, pozbawiony wyobraźni służbista, okazuje się być człowiekiem wyjątkowo spostrzegawczym, wrażliwym, pełnym zrozumienia i szacunku dla obcych kultur. Epizody historyczne i biograficzne przeplatają się z elementami opisującymi podróż autora po miejscach odwiedzonych przez kapitana. Ta element książki to bardzo przyjemny w odbiorze, humorystyczny reportaż. Całość dopełnia obszerna, wyczerpująca bibliografia. Polecam!

 • Tidor

  Bardzo fajna książka, która na pewno spodoba się tym, których interesuje ten temat, lecz i nie tylko. Ja kupiłem ją, ponieważ byłem ciekawy, jak wyglądały podróże w tamtych czasach, jak też samej osoby tego słynnego żeglarza. Książka ebook napisana lekkim językiem, a twórca nie przynudzał ani przez chwilę. W ogólnym rozrachunku wystawiam jej ocenę 4,5/5.

 • Bjorki

  Dla amatorów najodleglejszych zakątków ta książka ebook to prawdziwe cudeńko. Przede wszystkim jest napisana bardzo przystępnym i sprawnym językiem. Przy okazji możemy poznać rejony które przed wiekami odwiedził znany podróżnik i żeglarz, James Cook, ponieważ to jego śladem podąża Tony Horwitz. Wyjątkowo interesujące, nie tylko dla znawców tematu.

 • Emika

  Czasami odległe, dzikie światy możemy poznawać tylko za pośrednictwem tego rodzaju książek, niemniej takie ‘podróżowanie’ wydaje się równie interesujące co prawdziwe podróże. "Błękitne przestrzenie" to swego rodzaju hołd oddany dużemu podróżnikowi Jamesowi Cookowi. To podróż pełna pasji, a książka ebook jest fajnie napisana, pełna ciekawostek. Szczerze polecam!

 

 


O nas

PDF-X.PL to narzędzie, które pozwala Ci na darmowy upload plików PDF bez limitów i bez rejestracji a także na podgląd online kilku pierwszych stron niektórych książek przed zakupem, wyszukiwanie, czytanie online i pobieranie dokumentów w formacie pdf dodanych przez użytkowników. Jeśli jesteś autorem lub wydawcą książki, możesz pod jej opisem pobranym z empiku dodać podgląd paru pierwszych kartek swojego dzieła, aby zachęcić czytelników do zakupu. Powyższe działania dotyczą stron tzw. promocyjnych, pozostałe strony w tej domenie to dokumenty w formacie PDF dodane przez odwiedzających. Znajdziesz tu różne dokumenty, zapiski, opracowania, powieści, lektury, podręczniki, notesy, treny, baśnie, bajki, rękopisy i wiele więcej. Część z nich jest dostępna do pobrania bez opłat. Poematy, wiersze, rozwiązania zadań, fraszki, treny, eseje i instrukcje. Sprawdź opisy, detale książek, recenzje oraz okładkę. Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie sklepu, do której zaprowadzi Cię link pod przyciskiem "empik". Czytaj opracowania, streszczenia, słowniki, encyklopedie i inne książki do nauki za free. Podziel się swoimi plikami w formacie "pdf", odkryj olbrzymią bazę ebooków w formacie pdf, uzupełnij ją swoimi wrzutkami i dołącz do grona czytelników książek elektronicznych. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki i przetestowania wszystkich funkcji serwisu. Na www.pdf-x.pl znajdziesz ukryte dokumenty, sprawdzisz opisy ebooków, galerie, recenzje użytkowników oraz podgląd wstępu niektórych książek w celu promocji. Oceniaj ebooki, pisz komentarze, głosuj na ulubione tytuły i wrzucaj pliki doc/pdf na hosting. Zapraszamy!